Kastamonu şeker fabrikası elde kaldı!

Özelleştirme İdaresi'nin daha önce teklif gelmediği için ihale başvuru süresini uzattığı Kastamonu Şeker Fabrikası yine satılamadı. Özelleştirme İdaresi'nde bugün 3 şeker fabrikasının daha ihalesi yapıldı. Alpullu, Muş ve Kastamonu şeker fabrikalarının ihalelerine firmaların ilgisinin düşük olması dikkat çekti.

Kastamonu şeker fabrikası elde kaldı!

Yapılan ihale ile Alpullu Şeker Fabrikası 150 milyon liraya Binbir Gıda'ya satılırken, Muş Şeker Fabrikası da 230 milyon 200 bin liraya MBD İnşaat-Özerka İnşaat Ortak Girişim Grubuna satıldı. Kastamonu Şeker Fabrikası'nın ihalesine iki ortak girişim gurubu katılırken, açık artırma turunda teklif veren olmadığı için fabrikanın satışı gerçekleştirilemedi.

1 MİLYON 191 BİN METREKARE ARAZİYLE BİRLİKTE 230 MİLYON 200 BİN LİRAYA SATILDI

Muş Şeker Fabrikası'nın 42 bin 700 ton şeker kotası bulunurken, fabrikayla birlikte satılan arazi büyüklüğü de dikkat çekti. 1 milyon 191 bin metrekare arazi ile satılan Muş Şeker Fabrikası'nın iki tane inşaat firmasından oluşan ortak girişim grubu tarafından alınması anlamlı bulundu.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ