İthal besi danalarında enflasyon indirimi!

Enflasyonla Topyekün Mücadele kampanyasına besilik ithalatı yapan firmalar da katıldı. Düve BNK Hayvancılık, Uruguay ve Brezilya menşeli besilik danalarda yüzde 10 indirime gittiklerini açıkladı.

İthal besi danalarında enflasyon indirimi!

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Düve BNK Hayvancılık, şunları kaydetti:

“Besici arkadaşlarımızın dikkatine; Bildiğiniz gibi, Güney Amerika menşeli besi danası satış fiyatlarımız Uruguay malı için 23 TL, Brezilya malı için 22.00 TL idi. Döviz kuru seviyesinde kısmi bir gerileme olmasına rağmen, enflasyonla mücadele çabalarına bizim de katkımız olsun diye satış fiyatlarımızı yüzde 10 geri çektik.

Yeni satış fiyatlarımız;

- URUGUAY MENŞELİ DANA: 21 TL/kg

- BREZİLYA MENŞELİ DANA : 20 TL/kg

Hayırlı olsun…”

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
11 Ekim 2018, 10:31

Düvebank

Vatandaş
Niye sürekli düvebankın haberlerini yapıyorsunuz?reklam amaçlı mı?
11 Ekim 2018, 05:47

Bu ithal etmek konusu çiftçiyi bitirdi

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ