İki şeker fabrikası daha satıldı!

Özelleştirme İdaresi, yangından mal kaçırırcasına şeker fabrikalarını satmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Cuma Bor ve Kırşehir Şeker fabrikaları satılırken, Özelleştirme İdaresi'nin bugün yaptığı ihale ile Çorum ve Yozgat Şeker fabrikaları da satıldı.

İki şeker fabrikası daha satıldı!

Çorum Şeker Fabrikası 528 milyon lira bedelle Safi Katı Yakıt A.Ş'ye, Yozgat Şeker Fabrikası ise 275 milyon lira bedelle Doğuş Yiyecek-İçecek A.Ş'ye satıldı.

ÇORUM ŞEKER FABRİKASINA KATILAN FİRMALAR

Çorum Şeker Fabrikası ihalesine Tutku Gıda, MBM Enerji, Albayrak Turizm, Kayseri Şeker, Fernas İnşaat, Safi Katı Yakıt, Ekmekçi Oğulları Metal ve Doğuş yiyecek katıldı. İhaleyi Safi Katı Yakıt A.Ş kazandı.

YOZGAT ŞEKER FABRİKASINA KATILAN FİRMALAR

Yozgat Şeker Fabrikasının ihalesine Erser Grup, Albayrak Turizm, Doğuş Gıda, Bergiz, İş Kaya ve MBM Enerji katıldı. Doğuş Yiyecek İçecek ihaleyi kazandı.

MİLLETVEKİLLERİ İÇERİ ALINMAK İSTENMEDİ

Çorum Şeker Fabrikası'nın ihalesinin başladığı sırada CHP Milletvekilleri Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı hizmet binasının önüne geldi. CHP milletvekilleri önce bina bahçesine alınmadı. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, duruma tepki göstermek için kapıya tırmanarak bahçeye girmeye çalıştı. Ortalığın karışması üzerine kapı açıldı.

FABRİKALARIN SATIŞ TALEBİ KÜRESEL GÜÇLERDEN GELDİ!

Veli Ağbaba, burada bir basın açıklaması yaptı. Ağbaba, şunları kaydetti: “Bu fabrikanın satış talebi işçilerden gelmemiştir. Sömürmek isteyen küresel güçlerden gelmiştir. Bizler vatanımızın sömürgeleştirilmesine karşıyız. Bizler sömürgecilere karşı topla tüfekle direnenlerin torunlarıyız. Satıcılar size sesleniyoruz, bu fabrikaların kimsenin malı değildir. Bu fabrikalarımız atalarınızdan miras çocuklarımıza emanettir. Alıcılar, bu fabrikaları kimileriniz kendi, kimileriniz yabancılara satmak için alıyor.”

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
10 Nisan 2018, 16:07

tahkim

mehmet
bu fabrikaların satışına ses çıkarmayanlar,üstüne alkışlayanlar küresel güçlerin taşeronudur. bunlar o küresel güçlere benzeme arzusunda olanlardır. dolayısıyla kim hangi kavme benzemek isterse o da onlardandır.
09 Nisan 2018, 23:20

Yatırımı Özel Sektör Yapacak

Milli Menfaat
Bu fabrikalar devletin elindeyken yatırım yapılamıyor ne yazık ki...Özel sektör sahiplenirse belki nice TORKU'lar doğacak veyahut yurt dışı pazarlara ürün satılacak. Özel sektör bu boşlukları bulabilir fakat devlet elinde olunca gı Devamı..Bu fabrikalar devletin elindeyken yatırım yapılamıyor ne yazık ki...Özel sektör sahiplenirse belki nice TORKU'lar doğacak veyahut yurt dışı pazarlara ürün satılacak. Özel sektör bu boşlukları bulabilir fakat devlet elinde olunca gıda işi çeşitlenemiyor. Bu fabrikaları alan özel sektör yatırımcıları emin olun çevresinde yeni alanlarda da yatırım yapıp istihdam alanı sağlayacaklardır. Yerel yöneticiler, vizyon sahibi yatırımcıların ihaleyi kazanması için çaba sarfetmeli ve bunu mikro kalkınmada fırsata dönüştürmelidir. Suriyelilere para lazım demeyelim, işi sulandırmayalım. Elimizdeyken ne yapıyorduk diye sormak lazım...Fabrika sökülüp taşınmayacak modernize edilecek ve yeni yatırımlar çekecek. Cahil siyasetçi ağzıyla konuşmayalım lütfen...
09 Nisan 2018, 22:38

Milli satış

Köylü
Satılsın satılsın süriyelilere para lazım.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ