Gündoğdu: Şeker fabrikalarını satmayın

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Ali İhsan Gündoğdu, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine sert tepki gösterdi. Gündoğdu, “Şeker fabrikalarını satmayın, atıl durumda fabrikaları harekete geçirin" çağrısında bulundu.

Gündoğdu: Şeker fabrikalarını satmayın

Gündoğdu, Türkiye genelindeki 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesi için ilana çıkılması kararına ilişkin, partisinin Samsun ve Çarşamba teşkilatlarının katılımıyla Çarşamba Şeker Fabrikası önünde basın açıklaması yaptı. Şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi gerektiğini ifade eden Gündoğdu, "Bu ülkede pancar üretiminden 120 bin aile geçimini sağlamaktadır. Her aileyi 4 kişi olarak hesapladığımızda 400 bin insanımız pancar üretiminden geçinmektedir. Nakliyecisi, çapacısı, mevsimlik işçisi, küspecisi, hayvancısı ve fabrika çalışanını da dikkate aldığımız zaman yaklaşık 10 milyon insanımızı ilgilendiren bir sektörden bahsediyoruz. Şeker fabrikalarını satmayın, atıl durumda fabrikaları harekete geçirin, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için çalışmalar yapın" diye konuştu.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ