Gübretaş Katarlı Al Baida Grubu ile distribütörlük anlaşması yaptı!

GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz ve Katarlı Al Baida Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Al-Misnad, distribütörlük anlaşmasına imza attı.

Gübretaş Katarlı Al Baida Grubu ile distribütörlük anlaşması yaptı!

Poyraz, GÜBRETAŞ Ankara Bölge Birliğinde, Katar Büyükelçisi Salim bin Mübarek el-Şafi'nin katılımıyla gerçekleşen imza töreninde yaptığı konuşmada, distribütörlük anlaşmasının iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarının gelişmesi ve tarım açısından önemli bir kilometre taşı olduğunu söyledi.

Türkiye'de bitki besleme sektörünün en geniş ürün çeşidi yelpazesine sahip GÜBRETAŞ'ın son yıllarda ihracata yöneldiğini belirten Poyraz, milli ekonomiye katma değer sağlamak için uluslararası alanda neler yapabileceklerini değerlendirdiklerini bildirdi.

Poyraz, GÜBRETAŞ'ın 10 yıl önce Türkiye'nin yurt dışındaki en büyük sanayi yatırımına imza attığını hatırlatarak, "2017'den itibaren ağırlık verdiği ihracat çalışmalarıyla sektördeki Ar-Ge birikimini katma değere dönüştürerek, yurt dışına gübre satmaya başlayan GÜBRETAŞ, bu çalışmalarla 1 yıl içinde 10'dan fazla ülkeye gübre ihracatı gerçekleştirdi. Al Baida şirketiyle satış hacmini, birkaç yıl içinde 10 milyon dolara ulaştırma hedefi koyduk." diye konuştu.

GÜBRETAŞ'ın Al Baida Grubu ile başlattığı ticari iş birliğinin sadece gübreyle sınırlı kalmamasını ve iki ülke tarım sektörlerinin farklı alanlarını da kapsayacak hızla büyüyen bir sinerjiye dönüşmesini arzu ettiklerini vurgulayan Poyraz, bu kapsamda Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile bitki koruma, gıda tedariki, sulama ve sera sistemleri, tohumculuk gibi alanlarda faaliyet gösteren diğer şirketlerle ilgili tarımsal iş birlikleri de gerçekleştirmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

GÜBRETAŞ ÖNEMLİ BİR FIRSAT

Al Baida Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Al-Misnad da geçen yıl bölge ülkelerinin ambargosunun Katar'da gıda ve tarımın ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini anlattı. Ambargo sırasında ülke olarak karşılaştıkları gıda sıkıntısıyla birlikte kendi tarımsal ürünlerini üretme kararı aldıklarına işaret eden Al-Misnad, "Bu dönemde tanıştığımız GÜBRETAŞ'ın, Türkiye tarımındaki köklü kurumsal tecrübesiyle oluşturduğu bitkiye özel gübreler önemli bir fırsat olarak karşımıza çıktı. Bu gübreleri kullanarak, Al Baida Grubuna ait 6 bin dönümlük arazide verimlilik ve kaliteyi artırmaya başladık." ifadesini kullandı.

GÜBRETAŞ ve Al Baida Grubu arasında yapılan distribütörlük anlaşması sayesinde, ürünlerin Katar'daki diğer tarım arazilerinde de kullanıldığını aktaran Al-Misnad, böylece ülkelerindeki tarımsal üretimin artmasına katkılar sağlayacaklarını söyledi.

Al-Misnad, şirket olarak ticari faaliyet gösterdikleri Umman ve Kuveyt'te de GÜBRETAŞ ürünlerinin satışını gerçekleştireceklerine dikkati çekerek, "Tarımsal üretim alanındaki bu iş birliğini kısa sürede büyüterek, Türkiye ile Katar arasındaki kardeşliğin ortak faydalar üretmesine katkı sağlayacak olmaktan mutluluk ve onur duyuyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Katar'ın Ankara Büyükelçisi Salim bin Mübarek el-Şafi de anlaşmaya şahitlik etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. GÜBRETAŞ ve Al Baida Grubu arasında yapılan distribütörlük anlaşmasının iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendireceğini vurgulayan el-Şafi, şirketlere çalışmalarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından, Poyraz ve Al-Misnad tarafından distribütörlük anlaşması imzalandı.

GÜBRETAŞ VE Al BAİDA DİSTRİBÜTÖRLÜK ANLAŞMASI

Al Baida Grubu ile başlatılan ticari ilişki kapsamında, halen Katar'da pazar oluşturma çalışmaları devam ediyor. Türkiye, yılın 9 aylık döneminde Katar'a 485 ton sıvı-toz gübre ihracı gerçekleştirdi. Katar'da GÜBRETAŞ ve Al Baida Grubu arasındaki ticari hacmin hızla artırılması ve birkaç yıl içinde 10 milyon dolarlık hedefe ulaştırılması hedefleniyor.

Katarlı Al Baida şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Al Misnad ve beraberindeki heyet, anlaşma öncesinde Tarım Kredi Merkez Birliğini ziyaret ederek, Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz ile bir araya geldi ve Tarım Kredi'nin faaliyetleri hakkında sunum eşliğinde bilgi aldı.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 19 Adet Yorum Yapılmış.
25 Ekim 2018, 22:33

Emekli

İdare idare nereye kadar.
Emekliliğinden 5 yıl ve üzeri geçenler kendinizi hazırlayın yıl sonunda hepinize bay bayyyyyyy.
25 Ekim 2018, 09:08

SONA GELİNDİ
BELKİ YARIN AMA KESİN
24 Ekim 2018, 11:12

boş muhabbet tez ayrılık

arkadaşlar boşuna yazmayın burada yöneticileriniz at gözlüğü ile haber okuyor ! elbet bir hesap günü olur allah islah etsin !!! çok ciddi fertö cüler ile dolu ve çok iyi pozisyondalar hayla buna göz yumuluyor ve gizleniyor belgeler kar Devamı..arkadaşlar boşuna yazmayın burada yöneticileriniz at gözlüğü ile haber okuyor ! elbet bir hesap günü olur allah islah etsin !!! çok ciddi fertö cüler ile dolu ve çok iyi pozisyondalar hayla buna göz yumuluyor ve gizleniyor belgeler karartıldı
23 Ekim 2018, 14:33

Arjantin yolcusu kalmasın.

Şimdi Arjantinde olmak vardı... Tarımın sorunları başka nereden çözülürki. Ha eksik olmasınlar 10'ar 15'erde harcırah verirler. Eee olsun o kadar da artık. Burada vatanı kurtarıyoruz sonuçta.
23 Ekim 2018, 13:34

KATAR

GÖÇ
Sayın Genel Müdür Türbünlere oynamayın anlaşma yapıp Katar’a satmayı düşündüğünüz sıvı ve toz gübre miktarını Türkiye’de orta ölçekli bir kooperatif satışını yapıyor. İştirakleri Katarlılara satmanın ön hazırlı Devamı..Sayın Genel Müdür Türbünlere oynamayın anlaşma yapıp Katar’a satmayı düşündüğünüz sıvı ve toz gübre miktarını Türkiye’de orta ölçekli bir kooperatif satışını yapıyor. İştirakleri Katarlılara satmanın ön hazırlığımı yapılıyor. Emeklilik yapılacaksa eski sistemde yapıldığı gibi süresi dolanın ayırım yapılmadan emekli edilmesi. Yoksa çapsız Bölge Müdürlerinin iki dudağı arasına bırakilmamalı. Bölge müdürü yalakalar çalışır işini yapan kaliteli insanlar yalakalık yapmadığı için emekli edilir.
22 Ekim 2018, 18:02

İdareciler okuyorlarsa

Emekli
Emeklilik konusunda seçici bir emeklilik diye yola çıkarlarsa sıkıntı olur, önceden olduğu gibi emekliliği dolanları tek seferde emekli etmek en doğrusudur. Burada amaç personel giderinden tasarruf mu, yeni istihdam mı amaçlanmaktadır Devamı..Emeklilik konusunda seçici bir emeklilik diye yola çıkarlarsa sıkıntı olur, önceden olduğu gibi emekliliği dolanları tek seferde emekli etmek en doğrusudur. Burada amaç personel giderinden tasarruf mu, yeni istihdam mı amaçlanmaktadır bilemiyorum. Hangisi olursa olsun Tarım Kredi bünyesinde bunu yapıp iştiraklere emekli maaşı alanları çalıştırırsanız bu amacınıza uymaz. Aynı uygulamayı hem ana kurumda hem de iştiraklerin tamamında ayrım yapmadan ve emekliliği hak edenlerin tamamını yapmak adaletli olmak açısından önemlidir. Böyle yapmayacaksanız bırakın çalışanlar kendi istekleriyle emekli olsunlar. Ama her halükarda İştiraklerde emekli maaşı alan çalışan çalıştırmayın bu hiçbir yere sığmıyor.
22 Ekim 2018, 10:40

anlamayana davul zurna az

Birde masanın etrafına toplanmışlar gerçekten bi iş başarmış gibi adamların gübre sepecek topraklarımı var ? haa şu olur alır geri bize iki katına satarlar.Gündem değiştirmek için havada kırk takla atıyorlar ve bunu da başarıy Devamı..Birde masanın etrafına toplanmışlar gerçekten bi iş başarmış gibi adamların gübre sepecek topraklarımı var ? haa şu olur alır geri bize iki katına satarlar.Gündem değiştirmek için havada kırk takla atıyorlar ve bunu da başarıyorlar.
22 Ekim 2018, 08:28

Emeklilik hakkımda

Uğur Kartal
Emekli konusunda yorum yapan arkadaşlarım hepsi haklı. Neden derseniz adaletten yoksun her iş mutlaka iflas eder. Bunun için yapılması gereken genel müdür ve gnl müdür yardımcıları hariç makamı ne olursa olsun genel emeklilik çıkart Devamı..Emekli konusunda yorum yapan arkadaşlarım hepsi haklı. Neden derseniz adaletten yoksun her iş mutlaka iflas eder. Bunun için yapılması gereken genel müdür ve gnl müdür yardımcıları hariç makamı ne olursa olsun genel emeklilik çıkartılmalı. Yoksa mahkemelerde kurum çok ceza oder. Yarın bir taneside suç duyurusunda bulunur. Sorumlu kişilerden para istenir. Iste o sira tetikçilik ve yağdanlık yapanlar için hesap günü gelmiştir. Vay o makamın sürelerinin hiç bitmiyecek gibi düşünenlerin haline! Daha önceki yöneticilerden ve adalatsiz davranan idarecilerden ders almazmısınız.
21 Ekim 2018, 22:10

Bursanın ilçesi bu

Gübreci
Gübretaş ı karalamaktan vaz geçin bence gübretaş olmasa çifçi 4 liradan aşağıya gübre alamaz tüm sektörü baskılayan ve fiyat politikasını belirleyen gübretaş tır diğer firmalara kalsa inanın en ucu gübre 4 tl olurdu. Geçen ha Devamı..Gübretaş ı karalamaktan vaz geçin bence gübretaş olmasa çifçi 4 liradan aşağıya gübre alamaz tüm sektörü baskılayan ve fiyat politikasını belirleyen gübretaş tır diğer firmalara kalsa inanın en ucu gübre 4 tl olurdu. Geçen haftaya kadar dolar üzürenden gübre satan firma vardı bunları yazın bence. Gübretaş satılsın diye bekleyen arkadaşlar bence boşuna beklemeyin çünkü gübretaş la yola devam
21 Ekim 2018, 17:43

Bu katar hikayesi ben ciftciyi ne kadar aldattik demenin gerisi durun Beyler biz bu vagonda indik yok öyle eskidendi

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ