GÜBRETAŞ 2016’yı zararla kapattı!

2015 yılını 89.4 milyon lira net karla kapatan Gübretaş, 2016 yılında 68.7 milyon lira zarar açıkladı.

GÜBRETAŞ 2016’yı zararla kapattı!

Gübre Fabrikaları T.A.Ş. (GÜBRETAŞ), 2016 yılı finansal sonuçlarını KAP'ta açıkladı. Finansal sonuçlara göre Gübretaş, 68.7 milyon lira zarar açıkladı.

Diğer yandan Gübretaş, vergi dairesine sunulan gelir tablosunda 218.3 milyon lira kar açıklamıştı. Vergi dairesine sunulan gelir tablosunda açıklanan karla, konsolide bilançoda açıklanan zarar arasındaki yüksek fark dikkat çekti.

TEMETTÜ GELİRİ 345 MİLYON LİRADAN 1 MİLYON LİRAYA DÜŞTÜ!

Gübretaş, 2016 yılında zarar açıklarken bir olumsuz haber de İran'daki yatırımı olan Razi'den geldi. Gübretaş tarafından KAP'a dün yapılan özel durum açıklamasında, İran'daki bağlı ortaklığı Razi Petrokimya'dan 2016 yılı için 1 milyon 100 bin lira temettü geliri elde edildiği duyuruldu. Razi Petrokimya'dan geçen yıl Gübretaş'a gelen temettü geliri ise tam 345,2 milyon lira idi.

Konuyla ilgili olarak KAP'a gönderilen özel durum açıklamasında, şunlar kaydedildi: “Şirketimizin İran'da yerleşik bağlı ortaklığı Razi Petrochemical Co. şirketinin 2016 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 11/03/2017 tarihinde Tahran/İran'da yapılmıştır.

Genel Kurulda; Razi Petrochemical Co.'nun tahakkuk etmiş ve dağıtılabilir kâr tutarının 19.600.000.000 İran Riyal'ine tekabül eden kısmının temettü olarak dağıtılması kararı alınmıştır. Şirketimize isabet eden tutar ise 9.580.887.183 İran Riyali olmuştur. (10.03.2017 tarihli TCMB gösterge alış kuru 100 IRR 0,01149 TL üzerinden 9.580.887.183 İran Riyali = 1.100.844 TL)"

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 18 Adet Yorum Yapılmış.
29 Mart 2017, 11:17

Zenginlesme

VS
Kim olursa olsun, Burokrat, yetkisi olan şirkette işe, satınalmaya el atmakla ve adamlarını doldurma ile başlarsa, şirket kaçınılmaz sona ilerlemeye devam edecektir.
21 Mart 2017, 08:47

emeklı
BIZ EMEKLILER BIZLERDE TARIM KREDININ SEFASINI SURDUK GUN GELIR SIZLERIDE KAPIN ONUNE ATARLAR
20 Mart 2017, 12:59

Tekirdağlı
KOOP.yorımcu kardeş doğru cevaplamışın beni.Ben onların içini bilenim amma akıl etmedikleri bir konu var.Bu kurumun sahipleri ahh aah ediyorlar.Bunları ah tutar .Tarım kredi den emekli olanların sonu ortada bunu bilseler iyi olur.selamla Devamı..KOOP.yorımcu kardeş doğru cevaplamışın beni.Ben onların içini bilenim amma akıl etmedikleri bir konu var.Bu kurumun sahipleri ahh aah ediyorlar.Bunları ah tutar .Tarım kredi den emekli olanların sonu ortada bunu bilseler iyi olur.selamlar saygılar.
19 Mart 2017, 17:52

koop
ZURNA DAVULOLMASSA CALARMI KENDILERI CALIYOR KENDILERI OYNUYOR KOOP PERSONELIDE AMIRLERI NEDERSE O OLUYOR BIZE DEGMEYEN YILAN BIN YASASI N SIZLERE SUZMAK DUSER TEKIRDAGLI KARDESIM
19 Mart 2017, 16:21

Tekirdağlı
Arkadaşlar Tarım kredi sitesine giriyoruz haberler hep kendilerine göre.Yürekleri yetiyorsa sitelerinde ki haber duyuru ...vs.yayınlara kurumun sahibi olan bizlere yorum alsınlar böyle uygulama başlatsınlar.TARIM kredi nin sahibi biziz Tarı Devamı..Arkadaşlar Tarım kredi sitesine giriyoruz haberler hep kendilerine göre.Yürekleri yetiyorsa sitelerinde ki haber duyuru ...vs.yayınlara kurumun sahibi olan bizlere yorum alsınlar böyle uygulama başlatsınlar.TARIM kredi nin sahibi biziz Tarım kredi üst yönetimi seçimleri AHPAB ÇAVUŞ İLİŞKİSİYLE YAPILIYOR.İDARECİLER LİSTE'Yİ ADAMLARINDAN BİRİNE AÇIKLATIYOR.BÖLGE MÜDÜRÜ DELEGESİNE TAMSM DEDİRİYOR BU KADAR .İDARECİLER KENDİNE BİAT EDENLERİ SEÇTİRİYOR.MAALESEF BOYLE.
18 Mart 2017, 10:51

Beceriksiz satış ve yönetim

Trakyalı
Ahbap çavuş ilişkisi ile satış yaparsanız çiftçi hep kaybeder. Gübretaş kimsenin çiftliği olmamalı. Yazık ediyorsunuz. Yarın elinizden alacaklar böyle giderseniz. Önce Tkk Yönetimi profesyonelleşmeli ve bu işi bilenlere iade e Devamı..Ahbap çavuş ilişkisi ile satış yaparsanız çiftçi hep kaybeder. Gübretaş kimsenin çiftliği olmamalı. Yazık ediyorsunuz. Yarın elinizden alacaklar böyle giderseniz. Önce Tkk Yönetimi profesyonelleşmeli ve bu işi bilenlere iade etmeli. Odak olmadan sonuç olmaz. Gübretaş yönetimini da sil baştan yenilemeliler. Reis,tüm sorumluları 16 nisandan sonra yuvarlayacaktır. Balta. Tüm zamanların en kötü Yöneticisi iken ne konuşuyor. Gitsin o ve avanesi umde'nin hesabını versin önce. İki bina Nasıl dikildi. Ve ümde niye battı. Hesap ver önce.
17 Mart 2017, 19:39

emeklı
cıfcıye malıyetı yuksek bayıye ucuz fıyat nasıl olsa cıfcı koopa muhtac aglayanın malı GUPRETASA HAYIR ETMEZ KULLIYEN KAPANSADA CIFCIDE GUPRETASTAN KURTULSA ELIT GIDA ZARAR GUPRETAS ZARAR YAZIKLAR OLSUN CIFCININ BIR KASIK EKME Devamı..cıfcıye malıyetı yuksek bayıye ucuz fıyat nasıl olsa cıfcı koopa muhtac aglayanın malı GUPRETASA HAYIR ETMEZ KULLIYEN KAPANSADA CIFCIDE GUPRETASTAN KURTULSA ELIT GIDA ZARAR GUPRETAS ZARAR YAZIKLAR OLSUN CIFCININ BIR KASIK EKMEGINE GOZ DIKDINIZ YAZIKLAR OLSUN
15 Mart 2017, 22:22

Tekirdağlı
Kardeşim ben bugün ku fiyata bakarım.senin dediğin geçen yılkı fiyatlar.
15 Mart 2017, 17:59

Ahahaha

Adam
Ahahahaha ahahaha ahaha
15 Mart 2017, 12:41

sezon başında

fiyat
kooperatiflerde üre 830 tl ye satıldı bütün tarım kredilerde....

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ