Gübre firmaları karşı karşıya geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından çiftçi için önemli bir proje olarak açıklanan gübre takip sisteminde gübre firmaları karşı karşıya geldi. Gübrenin teröristler tarafından kullanılmasının önüne geçmek ve sektördeki kayıtdışılığı önlemek için hayata geçirilen gübre takip sisteminin GÜBRETAŞ tarafından kullanılmadığı ortaya çıktı.

Gübre firmaları karşı karşıya geldi!

Sözcü gazetesinden Nuray Tarhan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın DNA ve barkod uygulamasını tüm yerli üreticilere zorunlu kıldığı halde Tarım Kredi Kooperatifleri'nin iştiraki olan GÜBRETAŞ, sistemi kurmayı reddetti. GÜBRETAŞ'ın kendilerine göre maliyet avantajı sağladığını öne süren diğer gübre firmaları, haksız rekabet nedeniyle dava açmaya hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önemli bir proje olarak açıklanan sistemin GÜBRETAŞ tarafından kullanılmaması dikkat çekti.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 16 Adet Yorum Yapılmış.
13 Kasım 2018, 19:15

Vah babam vah

Yönetici
Sitede dolanirken baktim ki en enteresan tarımkredi linkleri var birde bu haberin altında işci ve danacı kardeşlerimiz var ki yak püro yu gitsin eh be kardeslerim biriniz işgüzar yoneticiler yüzünden servisleri alındığı için feryat ede Devamı..Sitede dolanirken baktim ki en enteresan tarımkredi linkleri var birde bu haberin altında işci ve danacı kardeşlerimiz var ki yak püro yu gitsin eh be kardeslerim biriniz işgüzar yoneticiler yüzünden servisleri alındığı için feryat edersiniz kaçıncı yüz yildayız profesyonel olmak gerekirken servis gibi gerici işi kim dayatıyor ise ayıp etmiş.birde danacı kardesim var ki aslinda o da işçi galiba benim ki gitti sizin ki de gitsin der gibi
13 Kasım 2018, 19:06

Aceleci olmayın

Reis-ül küttap
Padişah hazırlık yapıyor tahta çıkacak çıkarken cülus dagitip yeniçerilere hulufe yi iyileştirecek sonra düzeni bozan kaptan-ı deryaları görevden alırken yeniçeriler alkış tutacak gübre yem gıda farketmez düzelecek
13 Kasım 2018, 10:31

Danacı

İşçilerin servisi kalkmışken memurcuklar özel arabalarla keyfine bakıyor buna kim dur diyecek adaletse herkese adalet
13 Kasım 2018, 00:23

Çiftçi

Uzman
Genel müdürüm ilk olarak Bulgaristan gezisine gitmekten vaz geçin önce kurumu düzeltin. İnanın bu kurumu siz düzeltmez Yönetimin,diğer genel müdür yardımcılarının veya daire başkanlarının eline bırakır iseniz kurum çöker bun Devamı..Genel müdürüm ilk olarak Bulgaristan gezisine gitmekten vaz geçin önce kurumu düzeltin. İnanın bu kurumu siz düzeltmez Yönetimin,diğer genel müdür yardımcılarının veya daire başkanlarının eline bırakır iseniz kurum çöker bunun vebalini kimse ödeyemez. Tarnette yapılanlar ortada, TK yemde ,TK birlikte yapılanlar ha keza ortada size sunulan pembe bir tablodan ibaret kurum çok kötü durumda baştan sona kurumun idaresini değiştirmez iseniz çok geç kala bilirsiniz.Biz sizinle aynı dili değil aynı duyguları paylaşıyoruz .
12 Kasım 2018, 08:53

Bütün haklarımız eridi

Balıkesir yem işci
Arkadaşlar sade gubreye değil yem olarak bize de bakın hasan kinay geldi ne ikramiyemiz kaldı ne servisimiz kaldı servisi bile kaldırdı adam.dağın basina fabrika yapmışlar bir de neyle gelirsen gel diyorlar 10-15 kişi işi bıraktı böy Devamı..Arkadaşlar sade gubreye değil yem olarak bize de bakın hasan kinay geldi ne ikramiyemiz kaldı ne servisimiz kaldı servisi bile kaldırdı adam.dağın basina fabrika yapmışlar bir de neyle gelirsen gel diyorlar 10-15 kişi işi bıraktı böyle dönem olmadı hiç NOT:bende işi birakanlardanim yazdım arkadaslara faydam olsun
12 Kasım 2018, 08:11

ALIMLAR ARASTIRILSIN

MÜHENDİS
2012 DEN BU YANA YAPILAN ALIMLAR ARASTIRILMALI BIR ÇOĞU FETÖNUN ELIYLE YAPILDI ÇOĞU DA İCERIDEN.ÖRNEK 2017 MEZUNU BIRISI Ş.URFADA İSE ALINIYOR BIR ARASTIRIN BAKALIM DA SEFFAFLIGINIZI GÖRELIM.ARADAKI AŞAĞILIK INSANLARI GORELIM.
11 Kasım 2018, 19:03

Doğru Davut bey e selam

Sizin ciğerinizi biliyoruz
Sayın doğrucu Davut bey kendi iştirakin iyileşti de gübretaş mı kaldı savunulacak??dışarıdaki işleriniz için nerede nasıl rant oluşturduğunuzu biliyoruz az kaldı sabredin sizden alacağız çöp yığınlarını ve temizleyeceğiz g Devamı..Sayın doğrucu Davut bey kendi iştirakin iyileşti de gübretaş mı kaldı savunulacak??dışarıdaki işleriniz için nerede nasıl rant oluşturduğunuzu biliyoruz az kaldı sabredin sizden alacağız çöp yığınlarını ve temizleyeceğiz gübretaş yerli ve milli ama siz neysiniz belli değil..dün Hocaefendi bunlara tenezzül edecek adam değil fitne bu diye tweet atanlar siz değilmiydiniz biliyoruz biliyoruz sizi !!!
10 Kasım 2018, 19:41

Emin olunuz ki çiftçi denen canlı sahipsiz ve yetimin yetimi niye bu kadar hor görülüyor bu varlık oysa yaptığı iş en kutsal iş Allah katında bu çiftçiye yapılan zulumun bedelini kolay kolay ödeyemez ler
10 Kasım 2018, 16:09

DOĞRUCU DAVUT BEY !!!

ZIRAAT MÜHEDINSI
MADEN BU KADAR ŞEFFAFSINIZ NEDEN PERSONEL ALIMLARINIZ GİZLİ YAPILIYOR.TORPILIN ALASI ILE PERSONEL ALIYORSUNUZ YAZIK DEGIL MI BIZDE ÇIFCI COCUGUYUZ INSANLARIN SIZE INANACAGI GUVENECEĞI BIR SEY BIRAKMADINIZ.
10 Kasım 2018, 16:04

TORPİLİN ALASİ ANASİ DÖNÜYOR

ZİRAAT MÜHENDISİ
BU KURUMA GIRMEK ICIN YILLARDIR DENEYIM KAZANANLAR TORPILI OLANLAR KARSISINDA MAALESEF BIRSEY YAPAMIYOR.HAKKIM VARSA HARAM OLSUN.8 YILLIM İS TECRUBESİ OLAN BIRINI 2017 MEZUNU TORPILLI BIRIYLE DEGISTIRDILER.YAZIKLAR.OLSUN BIR.CIFTCI COCUGU OLARAK HA Devamı..BU KURUMA GIRMEK ICIN YILLARDIR DENEYIM KAZANANLAR TORPILI OLANLAR KARSISINDA MAALESEF BIRSEY YAPAMIYOR.HAKKIM VARSA HARAM OLSUN.8 YILLIM İS TECRUBESİ OLAN BIRINI 2017 MEZUNU TORPILLI BIRIYLE DEGISTIRDILER.YAZIKLAR.OLSUN BIR.CIFTCI COCUGU OLARAK HAKKIM HARAM OLSUN.HA BU TORPILDE SANIRIM AK PARTIYE MENSUP BIRILERI VE BOLGE BIRLIGI ICERISINDEN ONLARA DA YAZIKLAR OLSUN BIRISI YILLARDIR ALISVERIS YAPTIGIMIZ BIR.KURUM BIRISI DE YILLARDIR OY VERDIGIMIZ BIR KURUM .YAPILAN BI TORPILIN HIRSIZLIKTAN FARKI YOK EMEK CALMAK İLE EŞ DEĞER

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ