Erbakan'ın fabrikası ortada kaldı!

Erbakan'ın fabrikası olarak bilinen ve verimlilikte Türkiye'nin sayılı şeker fabrikalarından olan Ilgın Şeker Fabrikası ortada kaldı! Geçtiğimiz Nisan ayında ihalesi yapılan, Mayıs ayında da Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından satış ihalesi onaylanan Ilgın Şeker Fabrikası, 3.5 ay geçmesine rağmen hala alıcı firmaya devredilmedi. 2018-2019 kampanya dönemine 15-20 gün kalmasına rağmen fabrikanın alıcı firmaya devredilmemesi üretimi de tehlikeye soktu.

Erbakan'ın fabrikası ortada kaldı!

Erbakan'ın fabrikası olarak bilinen ve verimlilikte Türkiye'nin sayılı şeker fabrikalarından olan Ilgın Şeker Fabrikası ortada kaldı. Geçtiğimiz Nisan ayında ihalesi yapılan, Mayıs ayında da Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından satış ihalesi onaylanan Ilgın Şeker Fabrikası, 3.5 ay geçmesine rağmen hala alıcı firmaya devredilmedi. 2018-2019 kampanya dönemine de 15-20 gün kalmasına rağmen fabrikanın alıcı firmaya devredilmemesi üretimi de tehlikeye soktu. Fabrika çalışanları başta olmak üzere pancar üreticisinde endişeli bir bekleyiş hakim.

TÜRKİYE'NİN EN VERİMLİ FABRİKASI ÖLÜ FİYATINA SATILMIŞTI!

Merhaba Haber'den Emre Özgül'ün haberine göre, 637 milyon liraya yani neredeyse ölü fiyatına satılan Ilgın Şeker Fabrikası'nda büyük bir bilinmezlik yaşanıyor. İşçilerin tayininin çıkmasına rağmen fabrika bir türlü el değiştirmedi. Fabrikada çalışan memurlar ise tayin kağıtlarını teslim etmelerine rağmen havuza dahi düşmedi.

Ilgın Şeker Fabrikası'nın satış ihalesi Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından 10 Mayıs'ta onaylanmasına rağmen, fabrikanın bir türlü yeni sahibine teslim edilememesi ile ilgili iddialara da her gün bir yenisi ekleniyor.

ALTEKS TEKSTİL 193 MİLYON LİRAYI ÖDEYEMEDİ!

Fabrikayı alan Alteks Tekstil, bir iddiaya göre ilk etapta ödemesi gereken yaklaşık 193 milyon lirayı ödeyemedi. Alteks'in döviz kurunun yükselmesi ile birlikte zora girdiği ifade ediliyor. Bir diğer iddiaya göre de Alteks, parayı ödemek için hükümetten süre istedi. Zaman kazanma adına Alteks, araya Kurban Bayramı tatilini de soktu.

Diğer yandan Alteks'in, bayram dönüşü yani Pazartesi günü fabrikayı devralacağı da iddia ediliyor. Ancak 2018-2019 kampanya dönemine 15-20 gün kalmasına rağmen fabrikanın aylardır alıcı firmaya devredilmemesi dikkat çekerken, bu durumun üretimi olumsuz etkilemesinden endişe ediliyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
23 Ağustos 2018, 20:20

Devir

Tatsız Şeker
Kalan fabrikalar bayramdan sonra devredilecek. Afyon devir oldu. Bu satılan fabrikalar en iyi fabrikalar ılgın geçen senenin 1. si kırşehir bu senenin 1. si ÖDÜL alacağımıza özelleşerek CEZA aldık... Kars Ağrı Çarşamba susurluk adam Devamı..Kalan fabrikalar bayramdan sonra devredilecek. Afyon devir oldu. Bu satılan fabrikalar en iyi fabrikalar ılgın geçen senenin 1. si kırşehir bu senenin 1. si ÖDÜL alacağımıza özelleşerek CEZA aldık... Kars Ağrı Çarşamba susurluk adam akıllı kampanya yapmaz biz 1. oluruz ceza alırız birileri duysun sesimizi...

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ