Devlet Bahçeli'nin 'özelleştirme duyarsızlığı' istifa getirdi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Türkiye'nin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının haraç mezat satılmasına sessiz kalması parti tabanında tepki çekerken, Kırklareli'de Alpullu Belde Belediye Başkanı Saim Kırcı, partisinden istifa etti.

Devlet Bahçeli'nin 'özelleştirme duyarsızlığı' istifa getirdi!

Dört yıldır başkanlık yapan Kırcı, Alpullu'daki fabrikanın Atatürk tarafından 1926'da kurulan ilk şeker fabrikası olduğunu söyledi.

Kırcı, tepkisini şu şekilde dile getirdi: “İçinde Alpullu Şeker fabrikamızın da yer aldığı 14 fabrikanın satış yöntemiyle ayrı ayrı özelleştirilmesine ilişkin ilanın çıkması, bölge halkını olduğu gibi şahsımı ve belde halkımı da derinden üzmüştür. Bu süreçte, belde halkım ve şahsım Alpullu Şeker Fabrikası'nın satılmaması için büyük bir mücadele vermiş ama bu zaman diliminde partim ve genel başkanım sayın Devlet Bahçeli ise satış kararına hiçbir açıklama yapmamış ve tepki göstermemiştir.

Partimin bu anlaşılmaz tutumu, belde halkımın tepkisini çekmiş ve şahsıma baskılar oldukça yoğunlaşmıştır. Onun için ben de 1 Haziran 2018 tarihinde Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.'ye ait Alpullu Şeker Fabrikası'nın satışının onaylanması sonucunda siyaset yaptığım partim Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa etme kararı aldım.”

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
06 Haziran 2018, 04:27

Üzdün Baskan

Enver
Bunca yillik ulkucuyum bizden oy yok bu sefer
06 Haziran 2018, 03:28

Külliyen yalan

HDM
Mhp li başkanın derdi fabrikalar olsaydı o zaman istifa ederdi bu kadar beklemezdi.
05 Haziran 2018, 16:31

helal olsun size

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ