Çorum'da pancar üreticisi oturma eylemi yaptı!

Geçtiğimiz Nisan ayında özelleştirilerek Safi Holding'e satılan Çorum Şeker Fabrikası'ndan haklarını alamayan çiftçi ve kamyoncular bir araya gelerek eylem yaptılar. Eylem yapan vatandaşlar, fabrikada herkesin mağdur edildiğini belirterek, "Devlet bize sahip çıksın, fabrikasını geri alsın" tepkisinde bulundular.

Çorum'da pancar üreticisi oturma eylemi yaptı!

Çorum'da özelleştirilen şeker fabrikasından alacaklarının 50 gündür ödenmediğini iddia eden nakliyeci ve çiftçilerden oluşan yaklaşık 200 kişilik grup, Ankara-Samsun karayolunda oturma eylemi yaptı. Yaklaşık yarım saat tek yönlü olarak trafiğe kapanan yol, jandarmanın müdahalesiyle yeniden ulaşıma açıldı.

Çorum-Ankara karayolu üzerindeki özelleştirilen Çorum Şeker Fabrikası önünde dün saat 11.00 sıralarında toplanan nakliyeci ve üreticilerden oluşan yaklaşık 200 kişilik grup, 50 gündür alacaklarının ödenmediğini iddia ederek fabrika yöneticileriyle görüşmek istedi. Taleplerine olumlu yanıt alamayan grup, Ankara-Samsun karayolunun Samsun istikametini trafiğe kapatarak oturma eylemi yaptı. Eylem nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu.


Yaşananlar üzerine bölgeye çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi. Gelen jandarma, gruba müdahale etti, arbede yaşandı. Yol, yaklaşık yarım saat sonra yeniden trafiğe açıldı.

Eylem sırasında tepkilerini dile getiren vatandaşlar, kamyonculara 50 gündür hiçbir ödeme yapılmadığını belirterek, firenin eksik hesaplandığını vurguladılar. “Hepimizi mağdur ettiler. Fabrikadaki işçi de mağdur, çiftçi de mağdur, kamyoncu da mağdur. Devlet büyüklerine sesleniyoruz, gelsinler fabrikalarına sahip çıksınlar” dedi.

Sorunlarını iletebilecek fabrikada bir tane muhatap bulamadıklarını ifade eden vatandaşlar, “Devlet bize sahip çıksın fabrikasını geri alsın” şeklinde tepkide bulundular.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 5 Adet Yorum Yapılmış.
03 Kasım 2018, 22:16

Çiftçi Kardeşimizin Son 5 Yılı

Çiftçi Kardeşimizin Son 5 Yılı
Çiftçi kardeşlerimize özelleştirme esnasında eyleme davet ettik gelmediler şimdi isyan ediyorlar. Şartnamede 5 yıl aynı çiftçi ile çalışma şartı var asıl bombalar 5 yıl sonra patlayacak...
03 Kasım 2018, 19:58

Böyle şey olurmu biz kolemiyiz avans söküm verilmesi yeterince nakliye bedeli verilmiyor 52kg nakliye bedeli veriliyor çiftçi 70kursdan ödüyor aynı pancara Kayseri şeker yüzde yedi fire Çorum yüzde 20 polarlar düşük çıkıyor tam B Devamı..Böyle şey olurmu biz kolemiyiz avans söküm verilmesi yeterince nakliye bedeli verilmiyor 52kg nakliye bedeli veriliyor çiftçi 70kursdan ödüyor aynı pancara Kayseri şeker yüzde yedi fire Çorum yüzde 20 polarlar düşük çıkıyor tam Bir köle düzeni. Bedavaya zararına çiftçi çalışıyor
03 Kasım 2018, 19:24

Yazık ettiler çiftçiyi ekmeğe muhtaç ettiler inanılmaz derecede ciftci perişan DAHA YEN� KOKUSU CİKİYOR BUNLAR İYİ GUNLERİMİZ
03 Kasım 2018, 14:13

Tarım

Çiftçtçilik
Devletin çiftçiye bulduğu çözüm.elindekileri sattırmak,bankalara borçlandırmak,ürününü almamak en sonda da satıp kurtulmak.çiftçi nin hali gerçekten cok zor.ne ilgilenen var ne bakan.
03 Kasım 2018, 13:57

Beter olsun

Beter Olsun
bu çiftçiler beter olsun şu kadar maaş alıyorsunuz özelleşsin diyorlardı eyleme çağırdın gelmediler şimdi mi akıllarına geldi özelleştirme hiç üzülmüyorum inşallah daha kötüsü olur

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ