Çiftçiye sulama kolaylığı

Konya Tarım Fuarı'nda 'Ön Ödemeli Sulama Sistemi' ile dikkatleri üzerine çeken Elektromasyon Yöneticisi Fatih Pehlivan sistemi tarimdanhaber.com'a anlattı.

Çiftçiye sulama kolaylığı

"Yüzde 100 yerli olarak 4 seneden beri üretim yapıyoruz" diyerek sözlerine başlayan Fatih Pehlivan, "Diğer fuarlara katıldık. Konya Tarım Fuarı'na ilk kez katılıyoruz. Ön ödemeli sulama sistemi üretiyoruz. Arıza durumunu bildiren, her çiftçinin kart alıp parasının yettiği kadar sulama yaptığı ve ardından uzaktan kumanda ile sulamayı durdurabildiği bir sistem. Tasarım ve yapımı bize ait" dedi.

KUYULAR UZAKTAN KONTROL ALTINDA

Sistemin 250 TL ile 2 bin 500 TL arasında değiştiğini belirten Pehlivan konuşmasını şu sözlerle tamamladı: "Sistemimiz 250 TL ila 2 bin 500 TL arasında değişiyor. Bu sistemin kooperatiflere oldukça faydası var. Bu sistemle kooperatifler çiftçiden para tahsilatı yapamıyor. Uzaktan kuyu kontrol cihazlarımız var. Bu sistem ile çiftçimiz uzaktan sulama yapabiliyor. Bu sistemi takan çiftçimiz dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın tarlasını bahçesini uzaktan sulayabiliyor. Sulama kuyularının durumunu izleyebiliyor."

TARIMDANHABER
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.