Çiftçinin sigorta şirketinde ‘asistanslık’ tartışması!

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nin sigortacılık sektöründe iştiraki olan Bereket Sigorta'nın asistans hizmeti olarak müşterilerine verdiği göz ceheck upı, sigortacılık sektöründe tartışmalara neden oldu.

Çiftçinin sigorta şirketinde ‘asistanslık’ tartışması!

Bereket Sigorta, asistanlık hizmetini asistan firmasından değil doğrudan broker firmasından satın alırken, sektör yetkilileri bu durumun pek karşılaşılan bir uygulama olmadığına dikkat çekti.

Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği yetkilileri, sigorta şirketlerinin asistanlık ürünlerini asistanlık firmalarından satın aldıklarını ancak Sigorta ve Reasürans Brokerleri Yönetmeliği'nde broker firmalarının bu hizmeti veremeyeceğine dair de bir engel bulunmadığını ifade ettiler. Sektör yetkilileri, Bereket Sigorta örneğinde olduğu gibi sigorta şirketlerinin asistanlık ürünlerini broker firmasından satın almasının pek karşılaşılan bir durum olmadığını belirttiler. Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği ise konuyla ilgili bir değerlendirme yapmadı.

Bilindiği üzere Bereket Sigorta'nın asistanlık hizmeti olarak satın aldığı göz ceheck upı farklı iddialarla gündeme gelmişti. Konuyla ilgili olarak Bereket Sigorta'dan yapılan açıklamada göz ceheck upı ile ilgili asistanlık hizmetinin doğrudan broker firmasından alındığı ve ödemenin de broker firmasına yapıldığı belirtilmişti. Broker firmasına 1,4 milyon liranın da peşin ödendiği iddia edilmişti.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
08 Kasım 2017, 12:16

Yine mi

Osman Nuri
Yine tarimkredi yine olay☺Bu kurumu ne zaman kapatmayı düşünüyorsunuz?
07 Kasım 2017, 17:39

kac tane daha lazım

teknisyen
bu kacinci belge, kacinci is. razi gubretas haberleri ona keza. hisseler yerinde sayıyor zati. nasıl kar edecegiz.
07 Kasım 2017, 13:03

Tekirdağ lı
Biz onlardan Sigorta cılık istemiyoruz.Ucuz kimyevi gübre ........vs.istiyoruz.Onlar saltanat peşindeler ammmaaasa ÖLÜM var bilmiyorlar

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ