B.O.M Gübrenin içeriği değişti!

B.O.M Gübre ile ilgili gündeme gelen iddialardan sonra, gübrenin içeriği ile ilgili bilgiler değişti. B.O.M Gübreyi üreten firmanın sayfasında yapılan tanıtımda, 'mikroorganizmalar ve enzimler sayesinde topraktaki mikrobiyal aktiviteyi artırır' ifadeleri değiştirildi.

B.O.M Gübrenin içeriği değişti!

Çiftçinin şirketi olan GÜBRETAŞ'ın Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden bölge birliklerine ve bağlı kooperatiflere sattığı B.O.M isimli sıvı gübreyle ilgili gündeme gelen iddialardan sonra gübreyi üreten firmanın söz konusu gübrenin içeriği ile ilgili verdiği bilgilerde değişikliğe gittiği ortaya çıktı.

B.O.M Gübreyi üreten firmanın sayfasında yapılan tanıtımda, 'mikroorganizmalar ve enzimler sayesinde topraktaki mikrobiyal aktiviteyi artırır' ifadeleri kaldırıldı. Söz konusu değişikliğin GÜBRETAŞ ve B.O.M Gübre ile ilgili gündeme gelen iddialardan sonra yapılması dikkat çekerken, gübrenin içeriği ile ilgili kaygıları da artırdı.

MİKROORGANİZMALAR VE ENZİMLER TANITIMDAN ÇIKARTILDI!

Gübre firmasının web sayfasında B.O.M'un içeriği ile ilgili verilen bilgilerde önce şu ifadeler yer alıyordu: “İçerisinde ihtiva ettiği özel kombinasyon yüzde 100 yerli üretimi mikroorganizmalar ve enzimler sayesinde topraktaki mikrobiyal aktiviteyi artırır. Ayrıca dolgu maddesi olarak organik madde, organik karbon, organik azot ve potasyum sayesinde toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik yapısını iyileştirir."

Ancak B.O.M Gübre ve Gübretaş ile ilgili gündeme gelen iddialardan sonra söz konusu gübrenin içeriği ile ilgili bilgilerde değişikliğe gidilerek, bu sefer şu ifadelere yer verildi: “İçerisinde ihtiva ettiği özel kombinasyon yüzde 100 yerli üretimi sayesinde topraktaki aktiviteyi artırır. Organik madde, organik karbon, organik azot ve potasyum sayesinde toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik yapısını iyileştirir.

Yani yapılan değişiklikle gübrenin tanıtımında 'mikroorganizmalar ve enzimler sayesinde topraktaki mikrobiyal aktiviteyi artırır' ifadesi 'sayesinde topraktaki aktiviteyi artırır' şeklinde değiştirildi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 5 Adet Yorum Yapılmış.
02 Aralık 2017, 23:05

Eski hamam eski tas
Mersin Akdeniz ilçesinde kaybolan gübreler inşallah teröristlerin eline geçmemiştir. Akıbeti belli değil.
02 Aralık 2017, 23:03

Evet faize çalışıyoruz kardeş tkk dan Dap gübresini peşin alırsan 1450 ton kredili alırsan 1500 ton /3 ordan bindimi /11 zirai kredi faizi / 9 komisyon ettimi / 23 tarsim sikortasi + kredi sigortası giriş parası geldisi gittisi gerisini s Devamı..Evet faize çalışıyoruz kardeş tkk dan Dap gübresini peşin alırsan 1450 ton kredili alırsan 1500 ton /3 ordan bindimi /11 zirai kredi faizi / 9 komisyon ettimi / 23 tarsim sikortasi + kredi sigortası giriş parası geldisi gittisi gerisini sen hesapla
02 Aralık 2017, 22:25

zenginlestiren gübre

cengiz
Gubreye bak önüne gelen boyle özel desin satsın. Denetimsiz kisiye gore uretilmis gubre sanırım, zenginlestiren gübre:))
02 Aralık 2017, 21:35

Gübre

Gübre
Nasil bir gübreymis bu, çok merak ettik vallaa. Bu kadar reklami olduy
02 Aralık 2017, 21:21

Faiz

Kredi
Çiftçinin düşük faizli kredi almasının önünü açacak haber yapar mısınız? Faiz belimizi büküyor. Ne kazanıyoruz da zaten hepsi faize gidiyor bankaların faizcilerin saltanatı için mi çalışıyoruz ?

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ