TİGEM’in Sudan’da arazi kiralaması gündemde

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Sudan Tarım Bakan Yardımcısı, Ankara Büyükelçisi ve beraberindeki heyetle makamında bir görüşme gerçekleştirdi.

TİGEM’in Sudan’da arazi kiralaması gündemde

Görüşmede, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla somut işbirliği adımları atılması konusunda mutabakata varıldı. TİGEM'in Sudan'da arazi kiralamasının gündeme geldiği görüşmede konuya ilişkin çalışmaların sürdüğü ve bir an önce sonuçlanması için her iki tarafın da istekli olduğu belirtildi.

2017 Nisan ayında Türkiye'de gerçekleştirilecek olan Türkiye-Afrika 1. Tarım Bakanları Konferansı ve Tarımsal İş Forumu'na Sudan Tarım Bakanı'nın da davet edileceği belirtilerek Ocak ayında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde Afrika ülkelerinin Büyükelçilerine yönelik düzenlenecek kahvaltı organizasyonuna Sudan Büyükelçisi'nin de davet edileceği ifade edildi.

Kaynak: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ