Tarımda mülakatlarda eskiye dönüldü!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda ataması yapılacak il müdürleri ve daire başkanlarına yönelik mülakatlar devam ediyor. Bakan Pakdemirli, mülakatları yapılan il müdürleri ile gruplar halinde görüşmeye başlarken, daire başkanlarının mülakatlarını yapan komisyon yeniden tartışma konusu oldu.

Tarımda mülakatlarda eskiye dönüldü!

Daire başkanları ile görevden alınacak il müdürlerinin yerine atanacak isimlerle ilgili mülakatlar, Turkcell'de üst düzey yöneticilik görevini yürütmüş olan Selen Kocabaş ile Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Sumru Bilçen tarafından yapılması tepki çekti.

İl müdürlerinin mülakatında Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu başkanlığında kurulan bir komisyon tarafından yapılırken, mülakatlarda yeniden eskiye dönülmesi dikkat çekti. Selen Kocabaş'ın kurum dışından olması, Sumru Bilçen'in de Bakanlığa tam hakim olmaması yapılan mülakatların eleştirilmesine neden oldu.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 41 Adet Yorum Yapılmış.
07 Kasım 2018, 09:36

Şükrü bilçen Ayhan Sumru hanımı çalışmalarından dolayı takdir ediyorum yeni projelerini sabırsızlıkla bekliyoruz o gulen gözleriniz her zaman güler inşallah sonuna kadar destekçiniz
06 Kasım 2018, 20:57

o diplomalılar
mesaiden kaçarak ve sahte imza atarak okul bitirmek Tarım Bakanlığının geleneğinde var.Buna itiraz edenler boşuna yorulmasın.Gücün yetiyorsa sende kaçsaydın.sende mesaiden çalsaydın.tecrübeli olarak yukarılara tırmanırdın.Ne olaca Devamı..mesaiden kaçarak ve sahte imza atarak okul bitirmek Tarım Bakanlığının geleneğinde var.Buna itiraz edenler boşuna yorulmasın.Gücün yetiyorsa sende kaçsaydın.sende mesaiden çalsaydın.tecrübeli olarak yukarılara tırmanırdın.Ne olacak ahlakmı kalmış ki önemli olan para ve mevkidir.Bürokratların yarıdan çoğu maaş alırken okuyanlardan.Aynı gün hem okula imza atmak hem de dairedeyim diye imza atmak sıradan sahtekarlık sayılır.Bazende sahte hasta raporu aldınmı en iyi adam sen olursun.Bunlar çok da önemli değil .becerebiliyorsanız siz de yapsaydınız. Kıskanmayın beyler bu işler kıymete bindi.Atını alan Üsküdarı geçti.Genel Müdürlerim İl Müdürlerim büyüksünüz
06 Kasım 2018, 16:57

Söz

Doğru
O diplomalilara dikkat etmeli yorumunu yapan arkadaş doğru bir analiz yapmış. Gittigim bir kurumda tekniker adam yalandan kaloriferci yapılmış. Burda bir hak ihlali var. Birisi kalkmış yok imam mimam hariçten gazel okuyor, ucu kendisine dok Devamı..O diplomalilara dikkat etmeli yorumunu yapan arkadaş doğru bir analiz yapmış. Gittigim bir kurumda tekniker adam yalandan kaloriferci yapılmış. Burda bir hak ihlali var. Birisi kalkmış yok imam mimam hariçten gazel okuyor, ucu kendisine dokundu galiba yaran mı var bu kadar gocunduguna göre var. O diplomayı baba parasıyla 4 5 sene okuyup alan adamlarin hakkıdır makam. 17 yaşında memuriyetle maaş alırken birileri digerleri baba parası yiyor. Birde şu var bakanlığa ara elemanda lazım. Herkes mühendis veteriner olursa ara eleman kalmaz, bakanlik kadro açamaz.
05 Kasım 2018, 17:10

aynı tas aynı hamam

ömer
Madem güzel bir iş yapılmak isteniyor ise belli isimlerin yerlerini değiştirmek ile uğraşılmamalı bakanlık genelinde sınav açılmalı il müdürü yada yönetici olmak isteyenler için bunlar arasından bilgisi tecrübesi ve sosyologlar t Devamı..Madem güzel bir iş yapılmak isteniyor ise belli isimlerin yerlerini değiştirmek ile uğraşılmamalı bakanlık genelinde sınav açılmalı il müdürü yada yönetici olmak isteyenler için bunlar arasından bilgisi tecrübesi ve sosyologlar tarafından değerlendirmeye alınarak liderlik vasfı olan insanlar seçilmeli.ama yapılan ahmeti alalım mehmeti verelim mi tartışması taşra da binlerce cevher var ama siyasete karışmamış prensip sahibi yalakalık yapmayan adam gibi adamlar var madem onları başa getirmek için bir çaba yok.aynı isimler üzerinden pazarlık yapılmakta.aynı kafa oranın il müdürü olsa ne olur buranın il müdürü olsa ne olur.ayrıca bakanlıkta çalışacak adamalar neden ankara dan seçiliyor?onlar çok zekide taşra da çalışan adamlar aptal mı bi sorun
03 Kasım 2018, 22:18

Caner e

TOSBAK
Yazının başında belirttiğin "Haberin basligiyla alakali olmama "elestirisine sende muhatapsin. Hayatınız bu konu olmuş, başka dünyanız yok. Bırakın bu işleri biraz kendi hayatınızı yaşayın. Iftira etmeden, yalancı şahitlik yapm Devamı..Yazının başında belirttiğin "Haberin basligiyla alakali olmama "elestirisine sende muhatapsin. Hayatınız bu konu olmuş, başka dünyanız yok. Bırakın bu işleri biraz kendi hayatınızı yaşayın. Iftira etmeden, yalancı şahitlik yapmadan, insanca , çağdaşca vs..
03 Kasım 2018, 21:40

Şükrü bilçen

Ayhan
Sumru hanımı çalışmalarından dolayı takdir ediyorum yeni projelerini sabırsızlıkla bekliyoruz o gulen gözleriniz her zaman güler inşallah sonuna kadar destekçiniz
03 Kasım 2018, 20:40

Caner ve Enver\'e cevap

Banu
Adamları her türlü iftira ve yalanla her makama isimsiz dilekçelerle şikayet ede ede bıkmadınız. Kaç defa soruşturma geçirtdiniz. Alınlarının akıyla başarıyla görevlerini yapıyorlar. Hatta size bile sabır gösteriyorlar. Sizde hi Devamı..Adamları her türlü iftira ve yalanla her makama isimsiz dilekçelerle şikayet ede ede bıkmadınız. Kaç defa soruşturma geçirtdiniz. Alınlarının akıyla başarıyla görevlerini yapıyorlar. Hatta size bile sabır gösteriyorlar. Sizde hiç utanma yokmu. Allahtan yöneticilerimiz herşeyi görebiliyor. Hadi bakalım herkes işine...
03 Kasım 2018, 20:22

Klavye kahramanlarına

Cihan Yılmaz
Bazıları gerçeği, doğruyu, bilmek istemez çünkü onlar okumuştur ama EĞİTİLEMEMİŞtir, dinler ama ANLAMAZlar, bu nedenle GERÇEKLERİ GÖREMEZve OKUDUKLARINI ANLAYAMAZLAR, sevmediklerine iftira, yalan, karalama vb. şeyler normal sayıl Devamı..Bazıları gerçeği, doğruyu, bilmek istemez çünkü onlar okumuştur ama EĞİTİLEMEMİŞtir, dinler ama ANLAMAZlar, bu nedenle GERÇEKLERİ GÖREMEZve OKUDUKLARINI ANLAYAMAZLAR, sevmediklerine iftira, yalan, karalama vb. şeyler normal sayılır, özelliklerde sahte isimlerle....
03 Kasım 2018, 19:22

Babasının iş yeri mi?

Doğudaki İl Müdür Yardımcısı
Atanacak il müdürleri seçilirken, aynı ilde il müdür yardımcılığını uzun yıllar yapan kişilerin o ile il müdürü olarak atanmamasına dikkat edilmelidir. Valiler atanırken nasıl İstanbul Valisi direk atanamayıp diğer küçük i Devamı..Atanacak il müdürleri seçilirken, aynı ilde il müdür yardımcılığını uzun yıllar yapan kişilerin o ile il müdürü olarak atanmamasına dikkat edilmelidir. Valiler atanırken nasıl İstanbul Valisi direk atanamayıp diğer küçük illerde valilik yapıp kendini kariyer olarak kanıtladıktan sonra atanıyorsa bir il müdür yardımcısı da İl müdürlüğü yapacaksa önce küçük illerde görev almalı ve orada başarısını kanıtlamalıdır. Bakıyorsun adam ülkemizin en güzide şehirlerinde mesleğinin neredeyse hepsini il müdür yardımcısı olarak geçirmiş, sonra bakıyorsun adı yine aynı ile il müdürü olarak geçiyor. Bu adil değil. Küçük illerde başarılı olmuş il müdürleri büyük illere atansın. 15- 20 yıldır aynı ilde müdür yardımcısı olunur mu? Babasının iş yeri mi?
03 Kasım 2018, 19:15

Sumru hanım

Esra
Sumru hanımın çok iyi bir yönetici olduğunu düşünüyorum ilerleyen günlerde daha iyi mevkilere gelmesini bekliyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz ..

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ