Tarımda ithalata 'vatana ihanet' suç duyurusu!

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, tarımsal ürünlerin ithalatında vergi oranlarının düşürülmesine ilişkin Kanun Hükmünde Kararname'ye (KHK) imza atan yetkililer hakkında Edirne Cumhuriyet Başsavcılığına 'Vatana ihanet' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Tarımda ithalata 'vatana ihanet' suç duyurusu!

Türkiye'de tarımın bu noktalara gelmesinde (AK Parti hükümeti) bütün bakanların suçu olduğuna dikkat çeken Gaytancıoğlu, şunları kaydetti: “Edirne Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulundum. Çünkü alın terini toprağa döken çiftçilerimiz bugün buğdaylarını pazarlamakla meşgul. Edirne'de hasat bitmiş olabilir ama Türkiye'nin bütün noktalarında devam ediyor.

Buğday hasadı devam ederken Türkiye Tarım Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı bir kararnameye imza atıyor. İlk kararname bayramın 3'üncü günü Resmi Gazete'de yayımlandı. Gümrük vergilerini düşürdüler. Geçen hafta yayımlanan KHK'yla gümrük vergisini sıfıra düşürdüler.

700 bin ton buğday, arpa ve mısır, 100 bin ton pirinç, 95 bin ton kırmızı et vs. sıfır gümrük vergisiyle (Üreticinin gözü gibi baktığı buğday ve çeltiğe) çiftçiler zor duruma düştü. Buradan sesleniyorum: Siz Türk çiftçisini sevmiyor musunuz? Türk çiftçisiyle alıp veremediğiniz mi var? Bu nedenle 17 milyon çiftçinin hakkı için 'Vatana ihanet' suçundan kararnameye imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bu kararnameye imza atanların yargılanmalarını talep ediyoruz. Cumhuriyet başsavcılarını göreve çağırıyoruz"

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
08 Ağustos 2017, 09:23

İthalata vergi sıfırlaması

Süleyman
Bu vergi sıfırlamasının zamanlaması çok yanlış. Çiftçiyi bitirir. Gelecek yıl durum daha da kötü olacak. İthalat sürekli yapılması zorunlu hale gelmeye başlayacak. Yazık olacak.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ