Tarımda 'Fakıbaba' değişimi!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda sektörü ve Bakanlığı yakından tanımak için ciddi bir mesai harcayan Ahmet Eşref Fakıbaba'nın önemli kararlar arifesinde olduğu kaydediliyor. Fakıbaba'nın çalışacağı ekiple ilgili çalışmalarında son noktaya geldiği belirtilirken, sektörle ilgili de önemli kararların alınacağına dikkat çekiliyor.

Tarımda 'Fakıbaba' değişimi!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda yeni Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık ve sektörle ilgili önemli kararlar alma arifesinde. Fakıbaba'nın üst düzey bürokrat atamalarıyla ilgili çalışmaların sonuna geldiği belirtilirken, sektörü yakından ilgilendiren sorunların çözümü konusunda da önümüzdeki günlerde önemli açıklamaların yapılacağı kaydediliyor.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 68 Adet Yorum Yapılmış.
27 Ağustos 2017, 10:27

İlk Ay maz

Davut (Doğrucu Olanı)
Sayın editör haberin servis edildiği ilk gün, yani yaklaşık 35 gün önce devletin itibar ve güven duygusunu sabote edecek biçimde yasa, kurumsal gelenek ve genel ağlak prensiplerine, genel kabul görmüş kamu yönetimi ilke ve geleneklerin Devamı..Sayın editör haberin servis edildiği ilk gün, yani yaklaşık 35 gün önce devletin itibar ve güven duygusunu sabote edecek biçimde yasa, kurumsal gelenek ve genel ağlak prensiplerine, genel kabul görmüş kamu yönetimi ilke ve geleneklerine aykırı olarak görevlendirildiği Bakanlık birimini ekürisi ile birlikte BABASININ ÇİFTLİĞİ gibi kullanmaya çalışan (İlk) aymaz yöneticiye daha ne kadar tahammül edileceğini yazmıştım ama yayınlanmadı maalesef. Sayın bakan halen dokunulmazları oynayan, akşam yolsuzlukla yatıp sabah usulsüzlükle uyanan bu cahil cesaretli (İlk)ay maz yöneticinin altına imza attığı tasarrufların vebalini taşımayı ne kadar üstlenecek! Bunu bize zaman gösterecek!
25 Ağustos 2017, 00:21

Nizamettin güçlü

Mağdur
Ark. Bu nizamettın guclunun adı dolanıyor gelırmı sizce tekrar
22 Ağustos 2017, 18:13

hak yolu

Umut ediyoruz
bu kurumlardaki 7 lik muhabbetteki dilimin ohal döneminde mücbir sebep gösterilmesi garip, devlet ohal'i kendine ilan etti, kurumlarda mücbür sebep de tuhaf. Ohal ilan edilirken mücbir sebeple hizmet alımı yapılmasını istemedi, ne alaka t Devamı..bu kurumlardaki 7 lik muhabbetteki dilimin ohal döneminde mücbir sebep gösterilmesi garip, devlet ohal'i kendine ilan etti, kurumlarda mücbür sebep de tuhaf. Ohal ilan edilirken mücbir sebeple hizmet alımı yapılmasını istemedi, ne alaka terörle mücedele edeceksin dedi, ihalesiz iş yapacaksın demedi. Tabi UMUT edilirki bunu imzalayanlar ve önünü açanlar viçdanende, kamusal anlamda da, hukuk önünde de hesap vermelidir. UMUD' umuz var. bu UMUT edenler görev alınca bu kirli işlerin ortakları olmaları sevindirici, yağ çekecem diye her evrağa imza atılmazmış. birde kurumun eski başkanın ya geri geleceği, yada müsteşarlık katında görev alacağı konuşuluyor. ne derece doğru teyit etmek lazım.
19 Ağustos 2017, 10:02

Mücbir Sebep

7
Anlamadığım 7............... Tl lik (tam yazmamayım baya yüksek) bir iş bu kurumda nasıl mücbir sebep gösterilerek tanıtım hizmet alımında kullanılmış, yarın bunların hesabı sorulmaz mı ? yeni başkan göreve gelir gelmez geçmi Devamı..Anlamadığım 7............... Tl lik (tam yazmamayım baya yüksek) bir iş bu kurumda nasıl mücbir sebep gösterilerek tanıtım hizmet alımında kullanılmış, yarın bunların hesabı sorulmaz mı ? yeni başkan göreve gelir gelmez geçmiş (şimdiki) başkanın aldığı tükenmez kaleme kadar inceleme başlatmalı. Yoksa ihale onda kalır. 7.......... ne demek. Dudak çuklatır. Yandaşlar mı doyuruluyor anlamadım. Korkunun ecele faydası yok incelenmeli.
18 Ağustos 2017, 17:29

TKDK ya cevap

Ziraat müh
Merhaba Yorumunuzda belirttiğiniz iki kişiyi de tanıyan biri olarak her ikisinin de ne başkanlık arzusu ne de uğraşları olmadığını çok iyi biliyorum. Yarın söylediklerinizin yalan olduğu ortaya çıkınca ne yazacaksınız acaba? Am Devamı..Merhaba Yorumunuzda belirttiğiniz iki kişiyi de tanıyan biri olarak her ikisinin de ne başkanlık arzusu ne de uğraşları olmadığını çok iyi biliyorum. Yarın söylediklerinizin yalan olduğu ortaya çıkınca ne yazacaksınız acaba? Ama tabii yalandan kim ölmüş.
18 Ağustos 2017, 15:04

Temiz eller arkadaşım. Fetö temizliği kimsenin umrunda değil kardeşim. Nerden geldiklerini hepimiz biliyoruz. Kimse bu fettullaçılara dokunmuyor. Bir tane bile müdür almadılar taşrada. Oysa hepsi fetullahçıydı benim işyerimde.
18 Ağustos 2017, 12:32

TKDK

Hayırlısı
Şimdi Sait yüksel ile Ali Recep ekibinden olan deniz oruç mücadelesinde kazanan kişiyi söyle de biz de bilelim. Ama ne değişir ki, her ikisi de son 2 yılın çakılan çivisini sökecek, kurum için sıkıntı yok zaten. Çalışanlara da de Devamı..Şimdi Sait yüksel ile Ali Recep ekibinden olan deniz oruç mücadelesinde kazanan kişiyi söyle de biz de bilelim. Ama ne değişir ki, her ikisi de son 2 yılın çakılan çivisini sökecek, kurum için sıkıntı yok zaten. Çalışanlara da değişiklik olmayacak, sadece çakılan paslı çiviler yerlerinden sökülüp yeni çiviler takılacağı kesin. Birde yorumda yazmışsın Faruk Çeliği yalnış yönlendiren diye, eski bakan şimdi bu adamların yüzünden gitti, ama bu adamlar halen koltukta oturmaya devam ediyor. ne ülkede yaşıyoruz. birde aile ile ilgili durum (azar işitme) gerçek mi bu kadar iyi bildiğine göre aileden birimisiniz :) yada yazan kişi paslı çivilerden yada 25 yaş üstü bayramlaşırken azarlanan kişilerden misiniz. benimkisi sadece merak ...
18 Ağustos 2017, 10:36

Hayırlı olsun

TKDK
Arkadaşlar merhaba, kimseyi yanıltmak istemem ama ben kesin bir bilgi olmadıkça yazmadım, iş kesinlendi arkadaşlar, et konusunda faruk çeliği yanlış yönlendiren tüm GM ler başta olmak üzere TKDK nın yeni başkanında içinde olduğu k Devamı..Arkadaşlar merhaba, kimseyi yanıltmak istemem ama ben kesin bir bilgi olmadıkça yazmadım, iş kesinlendi arkadaşlar, et konusunda faruk çeliği yanlış yönlendiren tüm GM ler başta olmak üzere TKDK nın yeni başkanında içinde olduğu kararname başbakanlıktan çıktı, şuan reisin yanında, hepinize hayırlı olsun yeni başkanınızı çok seveceksiniz. öyle kaba sakal biri değil, işine gücüne bakan biri. Devlet ahlakını iyi bilen biri. Duyduğuma göre antalyalı sürekli 25 yaşının üzerindeki insanları bayramlaşmlarda dahil toplayıp azarlamayı adet edinmiş, bakalım artık onu kim azarlayacak, muhtemel doktur eşinden çok azar işitince acısını kurumdan çıkarıyor:)
16 Ağustos 2017, 15:15

HAVA

Puslu
Ortalık çok sessiz, yaprak dahi şu an kımıldamak istemiyor. Hava sıcak, sanırım daha da sıcak olacak. Sizler bu sessizliğe ve suskunluğa ne diyeceksiniz ? Hayra Alamet mi ? Yoksa Şerre vazife mi ?
15 Ağustos 2017, 00:14

Sami Güçlü zamanından kim kald

Tarafsız
Yazılanlara bakınca insanlar geçmişi ne kadar çabuk unutuyor. Sami Güçlü Bakan olarak geldi. Bir çok değişiklik yaptı. Sonra Mehdi Eker geldi. Ne oldu ? Sami Güçlü zamanında atanan bir tane bürokrat bile bırakılmadı. Hepsi temizle Devamı..Yazılanlara bakınca insanlar geçmişi ne kadar çabuk unutuyor. Sami Güçlü Bakan olarak geldi. Bir çok değişiklik yaptı. Sonra Mehdi Eker geldi. Ne oldu ? Sami Güçlü zamanında atanan bir tane bürokrat bile bırakılmadı. Hepsi temizlendi. Diyarbakırlı olupta veteriner, ziraat, su ürünleri gıda mühendisi olupta göreve gelmeyen kalmadı. Sonra tarımdan meslekler bitince Diyarbakırlı olupta sosyolog, psikolog, inşaat mühendisi, mimar aklına hani meslketen olursa olsun hepsi görev aldı. Faruk Çelik zamanında SG Bakanlığından bir sürü alakasız mesleklerden atama yapıldı. Bakanlar varken tarım mesleği sahipleri atamalara ses çıkaramadı. Bakanlar gidince herkes konuşmaya başladı. Liyakat önemli. Ayrıca tarım konusunda eğitim almış kişiler atanırsa...

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ