Tarım ve Orman'da Bakan Yardımcıları atandı!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda Bakan Yardımcıları atandı. Bakan Yardımcılıklarına farkı isimler beklenirken, Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Mustafa Aksu atandı.

Tarım ve Orman'da Bakan Yardımcıları atandı!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda uzun bir süredir beklenen Bakan Yardımcıları bugün atandı. Bakan Yardımcısı olarak bir çok bürokratın ismi geçiyordu. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanvekili ziraat mühendisi Murat Bayizit'in Bakan Yardımcılığına kesin gözle bakılıyordu. Görevden alınan Tarım Kredi Kooperatifleri eski Genel Müdürü Ayhan Karayama'nın ismi de sürpriz bir şekilde konuşulmaya başlanmıştı.

Ancak bugün Resmi Gazete'de yayımlanan kararda bu isimler yer almadı. Bugünkü Resmi Gazete'de Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak üç ismin kararı yayımlandı. Buna göre, Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Mustafa Aksu Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı oldu.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 16 Adet Yorum Yapılmış.
18 Ağustos 2018, 08:26

Şakirrrrrrrr

Recep
Şakirrrr ne haberrrrrr... Pardon Ayhannnnnn
16 Ağustos 2018, 19:59

Ayan kaldi yayan

Gizli No
Faruk.abisi vasitasiyla bakan yardimciligi kulisi yapan ayhan.kaldi yayan
11 Ağustos 2018, 16:14

Artık çığlıklar bile sessiz

Son köyün delisi
M.hadi tunç, bu bakanlıkta uzun süre üst düzey yönetici olarak vakit geçirmiş, hiç bir katkı sağlamadan devlet imkanlarını tüketerek sonunda bakan yardımcısı olabilmeyi başarmış üstün niteliklere sahip bir bürokrat olduğunu ka Devamı..M.hadi tunç, bu bakanlıkta uzun süre üst düzey yönetici olarak vakit geçirmiş, hiç bir katkı sağlamadan devlet imkanlarını tüketerek sonunda bakan yardımcısı olabilmeyi başarmış üstün niteliklere sahip bir bürokrat olduğunu kanıtlamıştır. Damat kontenjanindan bakan olanların liyakattan bahsettikleri bir ülkede atama yapanların liyakat anlayışları sadakatten öteye gitmediği müddetçe bu ülke her geçen gün daha da zor durumda kalacak. Dünyanın en fazla et ithal eden ikinci ülkesinde açıklanan 100 günlük eylem planında en büyük icraat odun kesmekse, tarımsal üretime, çiftçiye yönelik hiç bir program yoksa ve bu icraat programını hazırlayan vatandaşı bakan yardımcısı yapıyorlarsa söylenecek her şey bitmiş demektir.
11 Ağustos 2018, 08:06

Disiplin

Dumrul
Buraya hep yazıyorum yine bu haberin altına yazayım 3 bakan yardımcısı atandı yani biri tarıma,biri orman suya,biri idari mali işlere bakacak yani birleştirilen bakanlıkların bürokrasisi korunacak.Öncelikle DSİ ve OGM kurumları kurulu Devamı..Buraya hep yazıyorum yine bu haberin altına yazayım 3 bakan yardımcısı atandı yani biri tarıma,biri orman suya,biri idari mali işlere bakacak yani birleştirilen bakanlıkların bürokrasisi korunacak.Öncelikle DSİ ve OGM kurumları kuruluş olmaktan çıkarılmalıydı,bu kurumlar ne bir kit nede doğrudan bakanlığa bağlı bu işleyiş güçlü tarım orman su politikası sağlamaz DSİ,OGM,tarım müdürlükleri teşkilat itibariyle en yaygın kurumlar bunlar taşrada her ilçede tek bina altına alınarak öncelikle güçleri(personel,teknik,mali) birleştirilmeliydi.Sonrasında boşa çıkan binalar özelleştirilip tasarruf sağlanacaktır.Daha sonra detaylı bir tarım ve orman bakanlığı genel politika rejimi açıklanarak bu alanlarda sert ve yapıcı uygulamalara gidilmeliydi.
11 Ağustos 2018, 03:57

Degisim sart

Konuk
Recep konukun unutulmamasi lazim ciftçi kooperatifino simdilerde Torkuyu Dünyanin en iyi markasi haline getirdi . Böyle bir adami degerlendirilmesi elzemdir.
10 Ağustos 2018, 23:03

Berces Ağa
Ahmet Güldal mutlak suretle değerlendirilmelidir.
09 Ağustos 2018, 23:55

neden ?

nihat
hadi tunç göreve geldiğinde istanbuldaki apartmandaki dairemi satıp yunanistanda sahilde müstakil bir ev alabiliyordum. o zamanlar ekmek 250 gram ve 80 kuruştu. kaşar 17 peynir 13 tl'ydi. bimde çubuk kraker de 25kuruştu. şimdi 200 gram ekme Devamı..hadi tunç göreve geldiğinde istanbuldaki apartmandaki dairemi satıp yunanistanda sahilde müstakil bir ev alabiliyordum. o zamanlar ekmek 250 gram ve 80 kuruştu. kaşar 17 peynir 13 tl'ydi. bimde çubuk kraker de 25kuruştu. şimdi 200 gram ekmek 100 kuurş. kaşar 35 peynir 23. %40 azaltılmış çubuk kraker 50 kuruş. o bakan yardımcısı oldu, biz battık.
09 Ağustos 2018, 23:17

Sırada tmo tigem

Sinan
Sırada tmo ve tigem olmalı müdürler şaşırmış çiftçiye değil tüccara zengine çalışıyorlar alim yapmamak depoları doldurmamak için tmo her şeyi yapıyor proteini gleteni yüksek buğdayı bahanelerle yemlik fiyatı veriyor cifci dos Devamı..Sırada tmo ve tigem olmalı müdürler şaşırmış çiftçiye değil tüccara zengine çalışıyorlar alim yapmamak depoları doldurmamak için tmo her şeyi yapıyor proteini gleteni yüksek buğdayı bahanelerle yemlik fiyatı veriyor cifci dostu değil zengin dostu tmo
09 Ağustos 2018, 22:19

sabır Rabbim sabır

yusuf
yıllarca kaç bakan değişti hadi tunç bey değişmedi. onu bürokratlığında et de belli süt de. madem o kadar başarılıydı bakan olaydı.
09 Ağustos 2018, 21:47

Eskiye rağbet olsaydı...

İsimsiz
Eskilerle bu iş olsaydı zamanında olurdu. Yine doldurdular alakasız insanları. En azından birini veteriner camiasından birini getirseydin.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ