Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan makam aracı açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanlığı, Bakan Yardımcısına tahsis edildiği iddia edilen zırhlı makam aracı ile ilgili gündeme gelen 169 bin lira bakım masrafı ödendiği yönündeki iddiaların doğru olmadığını kaydetti.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan makam aracı açıklaması!

Sözcü gazetesinden Bora Erdin'in haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığı'nda Bakan Yardımcısına tahsis edilen zırhlı makam arabasına 186 bin lira bakım masrafı yapıldığı belirtilmişti.

Tarım ve Orman Bakanlığı, söz konusu iddialar üzerine yaptığı açıklamada Mercedes marka zırhlı makam aracının Bakanlık makamında kullandığı ve yapılan ödemenin rutin bakım masrafı olarak değil kaza sonrası onarım ve parça değişimini kapsamında ödendiğini belirtti.

Bakanlık açıklamasında şunlar kaydedildi:

"Haberde yer verilen araç bakan makamı tarafından kullanılan makam aracı olup, ifade edildiği gibi bakan yardımcısı tarafından kullanılmamaktadır. Söz konusu araç 25 Haziran 2018 tarihinde Şanlıurfa'dan Ankara'ya dönerken Aksaray –Ulukışla istikametinde trafik kazası yapmıştır.

Trafik kazası sonucunda yapılması zaruri olan maddi hasarların giderilmesi, onarım ve parça değişikliklerinin sağlanması maksadıyla araç için 4734 sayılı kanunun 21/F maddesi kapsamında tarafımızdan ihaleye çıkılmıştır. Haberde iddia edildiği gibi ihaleye tek firma katılmamıştır. Ankara'da hizmet veren 4 adet yetkili firmaya ihaleye katılmak üzere davet yazısı gönderilmiş ve bu firmalardan 3 tanesi idaremizden ihale dökümanını satın almıştır. Bu firmalardan ikisi tekliflerini iletmişler ihale komisyonunun değerlendirmesi sonucunda 169 bin TL ile en düşük teklifi veren firma ihaleyi almıştır. Yine haberde doğru olmayan ve iddia şeklinde yer verilen söz konusu rakam, makam aracının rutin bakım masrafı değil, kaza sonrası onarım ve parça değişimini kapsamaktadır"

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 15 Adet Yorum Yapılmış.
26 Aralık 2018, 06:20

yiyin devletin malı deniz

o.a
Reis kefenimizle çıktık yola diyor. Ona güvenim tam. ama bu yol arkadaşları kefene cep diktirmiş.tarım bakanlığında zırhlı araç ne ya
18 Eylül 2018, 08:47

NERDEN BAKSAN TUTARSIZLIK

Horoz Nuri
o ödenen masrafla bir makam aracı alınırdı Renault Fuluence neyimize yetmiyor yok arkadaş ülkede bu savurganlık bu israf olduğu müddetçe biz iflah olmayız. Bir kere devlet malı deniz yemiyen keriz bu algıyı yıkmalıyız .Bir başkası Devamı..o ödenen masrafla bir makam aracı alınırdı Renault Fuluence neyimize yetmiyor yok arkadaş ülkede bu savurganlık bu israf olduğu müddetçe biz iflah olmayız. Bir kere devlet malı deniz yemiyen keriz bu algıyı yıkmalıyız .Bir başkası yapmayabilir ama bizim sorumluluğumuz altında bu tür şeylere asla musamaha gösterilmemeli zor günlerden geçiyoruz bir yandan vatan millet sakarya derken bir yandan da fırsatçılar herbir şeye zam yapıyorlar ha bu etik mi yok değil kusura bakmayın ama toplum ahlaki olarak büyük bir ahlaksızlık çamurun da riyakarlık aldatma israf yalan dolan ikiyüzlülük almış başını gitmiş kendimize gelmeliyiz tepeden tırnağa kadar ...
16 Eylül 2018, 21:03

Tepeden gelen torpilciler

dosdoğru olmak
Bütün sıkınıtıların temelinde torpil yatıyor.Torpille atanan bürokratlar Bakanı da Devleti de kandırır.Yalan söyler.Koltuk öncelik olduğu için yağcılık yapacağım diye yanlış yola sevk eder.Abartılı bilgilendirme yapar.Bunu Devamı..Bütün sıkınıtıların temelinde torpil yatıyor.Torpille atanan bürokratlar Bakanı da Devleti de kandırır.Yalan söyler.Koltuk öncelik olduğu için yağcılık yapacağım diye yanlış yola sevk eder.Abartılı bilgilendirme yapar.Bunun içinde et konusu da süt konusu da ithalatta ihracatta düzelmez.İsraf önlenemez.Sorunlar bitmez.Torpil yaygınlaşınca kimse proje yapmaz.umut güven olmaz.Gününü kurtarma köşeyi dönme anlayışı yaygınlaşır.Herkesin bildiği Nizamettin 10 yıl kaldı Bakanlık ne kadar kötüye gitti.Çünkü torpilsiz selam dahi alınmıyordu.Kendisi gitti ama eseri hala devam ediyor.Kötüler kötülükleriyle anılacak ama olan ülkeye oluyor.(onun torpille makam verdikleri hoşlanmayacak ama Allah gören ve bilendir.Zulüm asla payidar olmaz)
16 Eylül 2018, 21:00

Müdür Rotasyonu

Ağzına sağlık arkadaş. Bakanlığı ve taşrayı hala Nizamettin ve Günay zihniyeti yönetiyor. Personel genel müdürlüğü tepeden tırnağa değişmezse bu bakanlıkta hiçbirşey değişmez.
16 Eylül 2018, 09:37

Zırhlı Araç

Doğrucu Davut
Sahi bir de bu zırhlı makam aracına duyulan ihtiyacın izah edilebilir bir yanının olması lazım. Can güvenliği açısından hayati risk taşıyan görevlerdeki bakanlar ve diğer kamu görevlilerine tahsis edilecek araçlarla sınırlı tutu Devamı..Sahi bir de bu zırhlı makam aracına duyulan ihtiyacın izah edilebilir bir yanının olması lazım. Can güvenliği açısından hayati risk taşıyan görevlerdeki bakanlar ve diğer kamu görevlilerine tahsis edilecek araçlarla sınırlı tutulması gereken zırhlı araç uygulaması devlette artık sınırı belli olmayan noktalara uzandı ve şirazeden çıktı. Tarım Bakanlığında hangi bakanla zırhlı araç uygulamasının başlatıldığını tespit etmek, aynı zamanda o dönemin diğer harcamalarını da mercek altına almayı zorunlu kılmaktadır!
15 Eylül 2018, 15:32

Bakanlıkta güven kaybı hızla nereye kadar....Torpili kaldırın artık.Personeldeki üç beş memurun oyuncağı oldu koskoca kurum.Nizamettin gitti ama attığı tohumlar devam ediyor sanki.
15 Eylül 2018, 15:02

yuh, yuh

Saf vatandaş
Allah müstehakınızı versin sizin. Tutunki bakanın makam aracı. Yahu zırhlı bir mersedese ne gerek var. Bakanımız savaş bakanımı allah aşkına. Bu ihalelerin nasıl yapıldığı da herkesin malumu. Bir de çıkıp demezlermi tasarruf di Devamı..Allah müstehakınızı versin sizin. Tutunki bakanın makam aracı. Yahu zırhlı bir mersedese ne gerek var. Bakanımız savaş bakanımı allah aşkına. Bu ihalelerin nasıl yapıldığı da herkesin malumu. Bir de çıkıp demezlermi tasarruf diye. Yuh bartık.... yuuuuuh
15 Eylül 2018, 14:21

sonuna kadar destek

yusuf
kriz yokken kriz çıkaranları, ülkenin gelişmişliğinden acı duyanları, bir bakanın mercedes arabasını kıskananları kınıyorum. biz büyük bir ekonomi ve devletız. bir bakan mercedese bindi diye kimse ölmez. almanyadaki bakan tofaşa Devamı..kriz yokken kriz çıkaranları, ülkenin gelişmişliğinden acı duyanları, bir bakanın mercedes arabasını kıskananları kınıyorum. biz büyük bir ekonomi ve devletız. bir bakan mercedese bindi diye kimse ölmez. almanyadaki bakan tofaşa mı biniyor. bizim insanımızın hükümetmizin neyi eksik! önce başkası için istemedikçe gerçek müslüman olamazsınız.
15 Eylül 2018, 10:07

İsraf

Tigemci
Eskiden makam araçları sınırlıdır örneğin TİGEM de 3 Gn. Mdr. Yrd. Bir araca binerdi şimdi hepsinin ayrı kiralık aracı var şöförü var. Başka kurumlardan gelen Destek daire başkanının kapısında araba şöför bekliyor. Nedense t Devamı..Eskiden makam araçları sınırlıdır örneğin TİGEM de 3 Gn. Mdr. Yrd. Bir araca binerdi şimdi hepsinin ayrı kiralık aracı var şöförü var. Başka kurumlardan gelen Destek daire başkanının kapısında araba şöför bekliyor. Nedense tasarruf genelgesi bunlara uygulanmıyor. İsraf bununla bitmiyor. Kurum dışından gelen daire başkanlarının lojmanları a özel bakım yapılıyor. İsraf haram...........
15 Eylül 2018, 09:59

Eskiden kurumlarda resmi plaka vardı herkes bilirdi şimdi nerede....

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ