Tarım ve Orman Bakanının en başarılı politikası ne olacak?

Ankara Üniversitesi Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKÇAM) Müdürü Prof. Dr. Bülent Gülçubuk, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi kutlayarak görevinde başarılar diledi. Gülçubuk, twitter hesabından yaptığı kutlama mesajında, yeni bakan Pakdemirli'ye başarılı olabilmesi için de önemli bir tüyo verdi.

Tarım ve Orman Bakanının en başarılı politikası ne olacak?

Ankara Üniversitesi Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKÇAM) Müdürü Prof. Dr. Bülent Gülçubuk, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin en başarılı politikasının ne olacağını twitter hesabından açıkladı.

AKÇAM Müdürü Prof. Dr. Bülent Gülçubuk, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi kutlayarak görevinde başarılar diledi. Gülçubuk, twitter hesabından yaptığı kutlama mesajında, yeni bakan Pakdemirli'ye başarılı olabilmesi için de önemli bir tüyo verdi.

Gülçubuk, Pakdemirli için “Cobweb Teoreminin (Örümcek Ağı Teorisinin) artık ülkemizde geçerli olmadığını ispatlaması en başarılı politikalarından birisi olacaktır" dedi.

Peki, tarımda örümcek ağı teorisi ne demek?

Örümcek ağı teoremi, tarımda fiyat ve miktar arasındaki bağlantıyı açıklamak için kullanılan önemli bir kavramdır.

Çiftçiler, piyasaya sürdükleri arz miktarını daima geçen dönemdeki fiyatlara göre belirler. Yani çiftçiler mevcut piyasa fiyatına bakarak gelecek için üretim kararlarını alırlar.

Türkiye'de özellikle patates ve soğan fiyatlarında yıldan yıla görülen dalgalanmalar örümcek ağı teoremine iyi bir örnektir. Örümcek ağı teoremine göre, bu yılın arzı, geçen yılın fiyatına veya gelecek yılın arzı, bu yılın fiyatına bağlıdır.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 4 Adet Yorum Yapılmış.
11 Temmuz 2018, 16:52

MÜMKÜN DEĞİLDİR

ilçe tarım müdürü
sayın bakanımın başarılı olabilmesi MÜMKÜN DEĞİLDİR. işe brifing almayla başladı. Oysa brifing, tarımı enkaza çevirenlerden alınmaz. Brifng ve sunumda arkadaşların üstüne yoktur. süsleyip, makyajlayıp her şeyi şaha kalkış Devamı..sayın bakanımın başarılı olabilmesi MÜMKÜN DEĞİLDİR. işe brifing almayla başladı. Oysa brifing, tarımı enkaza çevirenlerden alınmaz. Brifng ve sunumda arkadaşların üstüne yoktur. süsleyip, makyajlayıp her şeyi şaha kalkış pozisyonunda gösterdiler. Acaba bakan bey de soğanı, patatesi, otu, eti, sahada olan biteni ve gerçek rakamları sordu mu ki ? Sayın bakanıma teklifimdir! Gerçek verileriyle ve acı reçetesiyle asıl brifingi bir ilçe müdürü olarak sunmaya hazırım.... hem de o arkadaşların huzurunda ve onların gözlerinin içine baka baka...
11 Temmuz 2018, 14:47

Sizin gibi düşünen bir çok insana tercüman oldunuz.
11 Temmuz 2018, 11:11

Hayvancılık

Uzeyir
Et ithal edeceğimize sıhirbaz ithal edelim biz pahalı yemle ucuz et üretemiyoruz belki onlar becerir
11 Temmuz 2018, 02:34

TEŞHİS

Ziraat mühendisi
Sayın profum, benim teoremime göre ise yemek/aş mutfakta pişer. Mutfağın yani Teşkilatın (bilsaha taşra teşkilatı) itibarsızlaştırılmışsa, liyakat ayaklar altına alınmışsa, il/ilçe/şube müdürlerin, mühendis ve veteriner heki Devamı..Sayın profum, benim teoremime göre ise yemek/aş mutfakta pişer. Mutfağın yani Teşkilatın (bilsaha taşra teşkilatı) itibarsızlaştırılmışsa, liyakat ayaklar altına alınmışsa, il/ilçe/şube müdürlerin, mühendis ve veteriner hekimlerin dururken, merkez teşkilatında karar verici üst düzey yönetici kadroların sosyolog, bedenci, ilahiyatçı, hacı, hocalardan oluşturulmuşsa tarıma şekil/şema vermek nasıl mümkün olacak ki?

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ