'Tarım Orman Bakanlığına personel alımını 2019’da gerçekleştireceğiz'

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Bakanlığa personel alımıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Aksu, Tarım ve Orman Bakanlığına ihtiyaç duyulan tüm branşlarda ilave personel alımını 2019'da gerçekleştireceklerini kaydetti.

'Tarım Orman Bakanlığına personel alımını 2019’da gerçekleştireceğiz'

Memur-Sen'e bağlı Toç Bir-Sen'in 6'ncı olağan Genel Kurulu, hafta sonunda Kızılcahamam'da yapıldı. Genel kurula, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Bakanlık bürokratları ve çok sayıda davetli katıldı. Genel Kurulda yapılan seçimlerde Hüseyin Öztürk güven tazelerken, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, tarım orman çalışanlarının özlük hakları ve Bakanlığa personel alımıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İLAVE PERSONEL ALIMI 2019'DA

Tarım ve Orman Bakanlığına ihtiyaç duyulan tüm branşlarda ilave personel alımını 2019'da gerçekleştireceklerini bildiren Aksu, son yıllarda görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları açılmayan, Orman Genel Müdürlüğü ve Tarım İşleri Genel Müdürlüğü başta olmak üzere Bakanlığın bağlı kuruluşlarında bu sınavların 2019'da açılması için gerekli çalışmaları yapacaklarını bildirdi. Aksu, bunun yanında veteriner hizmetleri, bitki sağlığı, gıda ve yem kanununun Ek 2 sayılı cetveline, teknisyen ve teknikerlerin ilave edilmesi için de gerekli çalışmaların yapılacağı müjdesini verdi.

TARIM ORMAN ÇALIŞANLARININ BEKLENTİLERİNİ BAŞLIKLAR HALİNDE SIRALADI

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, tarım ve orman çalışanlarının haklarının iyileştirilmesi konusunda önümüzdeki dönemde yapacakları mücadele başlılarını sıralayarak, bu konuda Bakanlıktan destek beklediklerini söyledi.

Öztürk, sendika olarak çalışanlarla ilgili olarak gündemlerinde olan başlıkları şöyle sıraladı:

-Tarım ve Ormancılık alanlarında Ön Lisans mezunlarına "Lisans Tamamlama Hakkı" verilmesi

-Kontrol Hizmetlerinde İlave Ödeme yapılmasına ilişkin, Toplu Sözleşme Hükmünün Uygulanması ile ilgili sorunların çözülmesi ve bu tazminattan Teknisyen ve Teknikerlerin de faydalandırılması

-Orman Memurlarının emeklilik sonrası 'Silah Taşıma Ruhsat Harcı' sorununun giderilmesi

-Bakanlık Personeline “Fiili Hizmet Süresi Zammı” verilmesi

-4/B'li Personelin 4/A statüsüne geçirilmesi,

-TİGEM ve TMO personeline ' Üretimi Teşvik Primi' verilmesi

-TKDK Personelinin Kadro talepleri ile mali ve sosyal haklarına ilişkin diğer talepleri karşılanması

-Tarım ve Orman Bakanlığı'nda Görevde Yükselme Sınavı'nın açılması

-Başta OGM ve TİGEM olmak üzere Bakanlığın bağlı kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının en kısa sürede açılması

-Toplu Sözleşme hükümlerinin uygulanmasındaki aksaklıkların giderilmesi

-Yardımcı Hizmetler Sınıfı'nda görev yapanların GİH sınıfına alınması

-Orman Muhafaza Memurlarının GİH Sınıfı'ndan Teknik Hizmetler Sınıfı'na alınması

-Hizmet Kolumuzda yer alan kurumlara teknik ve idari işleri yürütmek üzere acilen yeni personel alımı yapılarak, personel yetersizliğinin acilen giderilmesi

-3600 Ek Göstergenin tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde düzenlenmesi

-Ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması.

KAZANAN TOÇ BİR-SEN OLDU

Genel kurulun son gününde yapılan seçimlerde Hüseyin Öztürk, güven tazeleyerek yeniden Toç Bir-Sen Genel Başkanlığına seçildi. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından delegelere ve teşkilat mensuplarına seslenen Genel Başkan Öztürk; “Kazanan Toç Bir-Sen, Memur-Sen ve davamız olmuştur” dedi.

YÖNETİME SEÇİLEN İSİMLER

6.Olağan Genel Kurul seçimleri sonucu Toç Bir-Sen Genel Merkez yönetimi şu isimlerden oluştu:

Genel Başkan: Hüseyin ÖZTÜRK

Genel Başkan Vekili: Sabri KIZILKAYA

Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler): Fatih DOĞAN

Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma): Harun SARIDOĞAN

Genel Başkan Yardımcısı (Toplu Sözleşme ve Mevzuat): Zekeriya YAZICI

Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler): Fikret AKDENİZ

Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim): Musa ŞEN

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 8 Adet Yorum Yapılmış.
03 Şubat 2019, 12:27

Ne diyelim

Hayırlısı
Verin tabi lisans tamamlamayı adamlar işe gelmiyor zaten, eğer veteriner ya da ziraatçi açığınız varsa örgün öğretim okuyup açıkta gezeni istihdam edin. Oluşacak ara eleman açığını nasıl kapatacaksiniz? Adamlar 17 yaşında memu Devamı..Verin tabi lisans tamamlamayı adamlar işe gelmiyor zaten, eğer veteriner ya da ziraatçi açığınız varsa örgün öğretim okuyup açıkta gezeni istihdam edin. Oluşacak ara eleman açığını nasıl kapatacaksiniz? Adamlar 17 yaşında memur oluyor, baba parasıyla okuyanın suçu ne
24 Ocak 2019, 08:58

Torpil

Denizli
Denizli belediyesine bugüne kadar hep tavaslı lar başkan oldu....çalışanların 100 de 99 u tavastan işe alındı.....şimdi bu torpilmi yoksa şerefli yönetimi.......İzmir. Bak tavaslı belediyeni işgal edebilir....torpilci tavaslı ba Devamı..Denizli belediyesine bugüne kadar hep tavaslı lar başkan oldu....çalışanların 100 de 99 u tavastan işe alındı.....şimdi bu torpilmi yoksa şerefli yönetimi.......İzmir. Bak tavaslı belediyeni işgal edebilir....torpilci tavaslı başkan adayınız oldu...dikkat...
22 Ocak 2019, 18:19

Onu yıldır laborant veteriner

Sağlık mezunuyum engelliyim ve işsizim iş istıyorum
22 Ocak 2019, 09:56

bakan yrd

tuncay
Bu vatandas tarım bakanlıgında gelmiş gecmiş en kotu idarecisi hic birsey aldıramaz kımsede dınlemez bunu
22 Ocak 2019, 09:10

eyyyyyyyy bakan yardımcısı

horoz nuri
Bu vaatleri sen mi veriyon ? Eleman alacakmışsınız öyle mi ? merkez ilçelerde şişkinlikten patlayan norm morm takmayan, hatır gönül rica ile ilçe müdürlüklerine doldurduğunuz personeli ne yapacaksınız acaba ? Sendikacılık bayrak Devamı..Bu vaatleri sen mi veriyon ? Eleman alacakmışsınız öyle mi ? merkez ilçelerde şişkinlikten patlayan norm morm takmayan, hatır gönül rica ile ilçe müdürlüklerine doldurduğunuz personeli ne yapacaksınız acaba ? Sendikacılık bayrak yarışıdır diye nutuk atanlar bir çoğunuz 3 dönemide devirdi koltuk sıcak mı geldi ee hadi bırakın niye hala bırakmıyorsunuz ? Yorulmadınız mı iş yapmaktan bırakın biraz başkaları yorulsun şehir şehir otel otel dolaşsınlar gelen üyelere sendika binasında yemek yedirip sırtını sıvazlayıp göndersinler ?
22 Ocak 2019, 00:29

Yenikapı
Memursen devri kapanmıştır değerli dostlar. Ya İttifak ya memursen.
21 Ocak 2019, 20:17

Personel Alımı

Karabatur
İddia ediyorum yeni yapılanma dahil Tarım ve Orman Bakanlığının çalışması en zor birimi merkez ilçeler dışındaki ilçe tarım müdürlükleri hayvan sağlığı veteriner hekim ve veteriner sağlık teknisyenleridir.Bizzat şahit oldu Devamı..İddia ediyorum yeni yapılanma dahil Tarım ve Orman Bakanlığının çalışması en zor birimi merkez ilçeler dışındaki ilçe tarım müdürlükleri hayvan sağlığı veteriner hekim ve veteriner sağlık teknisyenleridir.Bizzat şahit olduğumuz özellikle hayvan sağlığındaki arkadaşlar kendi hususi telefonlarını vatandaşa veriyorlar 5 adamlık işi tek kişi yapmaya çalışıyor ilaveten vatandaşın işini görüp arazide gübre içinde toz içinde ahırlarda düşe kalka aşı küpe her türlü danışma ve araç-teknik ekipman yetersizliği ile destekleme işleri uğraşıyorlar ve yinede vatandaşla ilgileniyorlar mesai gözetmeden gece 10 da haftasonu felan hep çalışırken görüyorum bunun için yeni personel alımında ilçe tarımlara hayvan sağlığı personeli yüklü şekilde takviye edilmeli
21 Ocak 2019, 17:30

Güney
Hayırlı olsun. Toçbirsen yönetiminin bu sözlerin arkasında duracağına inanmak istiyoruz.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ