Tarım Bakanlığı’nda sürpriz görevden alma!

Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Özgün'ün sürpriz bir şekilde görevden alındığı ortaya çıktı. Aynı zamanda Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Özgün'ün Bakanlığa gelmemesine rağmen Genel Müdür Yardımcılığından alınmaması tepki çekiyordu. Ak Parti'de bazı önemli isimlerin desteklerinden dolayı Özgün'ün bugüne kadar görevden alınmadığı belirtiliyor.

Tarım Bakanlığı’nda sürpriz görevden alma!

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi'ni bir yıl içinde seçime götürmek için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2017 yılında görevlendirilen ancak daha sonra mahkeme kararıyla kendisini kayyum heyeti olarak atattıran Mehmet Özgün'ün Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcılığı görevinden alındığı ortaya çıktı.

Mehmet Özgün'ün Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcılığından alınması Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini nasıl etkileyeceği bilinmezken, Özgün'ün Bakanlığa gelmemesine rağmen görevini bırakmaması tepki çekiyordu.

Tepkilere rağmen Özgün'ün Ak Parti'de bazı önemli isimlerin desteklerinden dolayı bugüne kadar bu görevinde kaldığı kaydediliyor. Ancak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir'linin arkasındaki güçlü desteğe rağmen tepkileri dikkate alarak Özgün'ü görevden aldığı belirtiliyor.

BAMBU BORNOZ İLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özgün, bambu bornoz ile gündeme gelmişti. Bilindiği üzere Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifini seçime götürmesi için Mehmet Özgün ile birlikte ziraat mühendisi Zahide Birsen Çapanoğlu ve M. Ali Korkmaz görevlendirilmişti. Bu üç memurun kalması için üç ayrı daire kiralandığı ve kiralanan bu evlere 51 bin lira tutarında eşya alındığı gündeme gelmişti. Kira ve alınan eşyaların tutarının yönetim kurulunun haberi olmadan Amasya Şeker Fabrikası tarafından ödendiği ortaya çıkmıştı. Alınan eşyaların içinde lüks sınıfına giren bambu püsküllü havlu, bambu bornoz setinin bulunması eleştiri konusu olmuştu.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 8 Adet Yorum Yapılmış.
02 Aralık 2018, 15:11

Tarım bakanı uyan

Tarım kredi yöneticilerin bir çoğu fetö soruşturma yapılmadan göreve döndü deliller karartıl dı lütfen bunu dikkate alın bir çoğu çok tehlikeli olduğuna inanıyoruz sözümü dinleyen yok.. Tarım üzerindeki etkisi tehlikeli çift Devamı..Tarım kredi yöneticilerin bir çoğu fetö soruşturma yapılmadan göreve döndü deliller karartıl dı lütfen bunu dikkate alın bir çoğu çok tehlikeli olduğuna inanıyoruz sözümü dinleyen yok.. Tarım üzerindeki etkisi tehlikeli çiftçi madur edildi...
02 Aralık 2018, 14:58

tarımcı
ALLAH AŞKINA BU ZAT NEREYİ BİTİRMİŞ VE MESLEĞİ NE MERAK EDİYORUM İŞ TECRÜBESİ NEDİR
01 Aralık 2018, 19:20

ADANA

Mhmt
ADANA da durum çok kötü herhalde .
01 Aralık 2018, 11:58

Tarım kredi ve iştirakleri

Sedat
Ilk once fazla harcama yapan bürokratı görevden alan ve alınmasına yardımcı olan herkesi kutluyorum. Yanlız aynı duyarlılığı tarım kredi ve şirketlerinede gösterin. Şöyleki ttk iştiraklerinde lüx gereksiz harcama almış başını Devamı..Ilk once fazla harcama yapan bürokratı görevden alan ve alınmasına yardımcı olan herkesi kutluyorum. Yanlız aynı duyarlılığı tarım kredi ve şirketlerinede gösterin. Şöyleki ttk iştiraklerinde lüx gereksiz harcama almış başını gidiyor. Istiraklerde yönetici olanların maaşlarına,eğitimlerine ve şirkete katkılarını bir inceleyin bakalım neler çıkacak. Iştirakler holding altında birleştirildi deyip eskişehir yolunda lüx plazada oturanları ve iştirak bina kira giderlerini sayın bakanlık lütfedip kendi müfettişlerine adam gibi inceletsin bakalım şok olacaklarmı? Tarım gıdada yaklaşık olarak 1 katrilyon para , lidaşta 50 trilyon ,Tarnette 10 trilyon paralara ne oldu ve bu işlerle ilgili düzenlenen soruşturma raporları nerde ve ne durumda?
01 Aralık 2018, 11:39

Kimlere rotasyon

Tarım Orman bakanlığında yalnız evrak memuru, hizmetli, traktör şoförü ve alttaki memurlarmı fetosever? Bakanlik büyüklerim bunları görmüyorsunmu yada göremiyorsunmu? Reis duy sesimizi
01 Aralık 2018, 10:03

Yolsuzluğu denetleyen yok

Müdürlerin Yolsuzlugu
Tarım bakanlığının en küçük birimi ilçe müdürlerini denetleyen bir mekanizma neden yok müdür resmi araçla her türlü şahsi işini yapıyor, evine götürüyor, cumaya öğle yemeğine resmi araçla gidiyor buna görev kağıdı yazdı Devamı..Tarım bakanlığının en küçük birimi ilçe müdürlerini denetleyen bir mekanizma neden yok müdür resmi araçla her türlü şahsi işini yapıyor, evine götürüyor, cumaya öğle yemeğine resmi araçla gidiyor buna görev kağıdı yazdırıp haksız devleti zarara uğratıyor .yakınlarına danışmanlık şirketi kuruyor kurumun tüm yetki ve bilgilerini hatta kurumun demirbaşlarını baskıyla personelden alıp şirket için kullanıyor. Siyasetin içindeki kişilerle diyalog kurup kendi hükümranlığı için destek topluyor. Bazı personellerde gitmedikleri görenlerden arazi parası alıyor müdür karşı ses çıkarmıyorlar.Yandaşlarına haksız tarım desteklemesinden yararlanılarak devleti zarara uğratıyor. Allah rızası için birisi bunları takip edip görevden alın vicdanım el vermiyor.
30 Kasım 2018, 19:18

Tekirdağ
Allah böylelerine fırsat verme sin
30 Kasım 2018, 19:08

ADANA

Seyhan
Eee demekki neymiş bazen torpilce ise yaramıyormuş müdür

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ