Tarım Bakanlığında Pakdemirli'nin atadığı genel müdür görevden alındı!

Tarım ve Orman Bakanlığında Bakan Pakdemirli tarafından atanan genel müdür bugün görevden alındı.

Tarım Bakanlığında Pakdemirli'nin atadığı genel müdür görevden alındı!

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürü Kamil Tabak, görevinden alındı. Kamil Tabak, geçtiğimiz Temmuz ayında bu göreve Pakdemirli tarafından atanmıştı.

Görevden alınan Tabak'ın kararnamesi yayınlanmazken, Personel Genel Müdürlüğünü bugüne kadar vekâleten yürütüyordu.

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ÖN PLANDAYDI!

Personel Genel Müdürlüğü'nde uzun bir süredir Kamil Tabak'tan ziyade Genel Müdür Yardımcısı Sumru Bilçen'in ön planda olması dikkat çekiyordu. Ataması yapılacak genel müdür, daire başkanı ve il müdürlerinin mülakatında da Kabil Tamak'ın yerine Genel Müdür Yardımcısı Sumru Bilçen katılmıştı. Bu durum bazı rahatsızlıkları gündeme getirirken, Kamil Tabak'ın da görevden alınacağı şeklinde yorumlanmıştı. Bundan dolayı Tabak'ın görevden alınması Bakanlıkta beklenen bir durumdu.

EMEKLİ GENEL SEKRETER ATANDI

Görevden alınan Personel Genel Müdürü Kamil Tabak'ın yerine İzmir İl Özel İdaresi eski Genel Sekreteri İrfan İçöz getirildi. İrfan İçöz, 2014 yılında İzmir İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinden emekliye ayrılmıştı.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 32 Adet Yorum Yapılmış.
10 Şubat 2019, 10:20

Malatya tarım İl müdürü

Şafak
Sayın bakanım Malatya yada bir el atsanız iyi olur. Taşra teşkilatlarında müdürlerin acilen değişmesi ve yeni yapılanmaların yapılması gerekmektedir. Sünepe idareciler ile bu işler yürümez.
06 Şubat 2019, 01:09

Paramı yok destek dagılacak mü

Çifçiye müjdedini z dogrudan gelir ve yembitkisini dagıtmadınız
24 Ocak 2019, 19:16

Çok bile kaldı

Fatih
Personel Genel Müdürü olarak 6 ay kalması bile özellikle enstitülerin personel rejimini mahvetmesine yetmiştir.
18 Ocak 2019, 16:01

...

...
Bence toplu bir değişimin ayak sesi. Kamil bey içimizden birisi yapılacak değişim Kamil beyi çok yorar ve yıpratırdı. Tarım bakanlığına toplu değil köklü değişim gerekli. Kimse Tarım bakanlığında görülmez zincirle bağlı r Devamı..Bence toplu bir değişimin ayak sesi. Kamil bey içimizden birisi yapılacak değişim Kamil beyi çok yorar ve yıpratırdı. Tarım bakanlığına toplu değil köklü değişim gerekli. Kimse Tarım bakanlığında görülmez zincirle bağlı rant köşe başı grubunu dağıtamaz .
18 Ocak 2019, 11:32

şube müdürü
sınav rumuzlu arkadaşım; yazdıklarınıza aynen katılıyorum.
18 Ocak 2019, 01:55

Tarim

Mehmet
Sayin bakanim kendi atadiginiz burokratlari gorevden apar topar almaniz devlet adabiyla bagdasmiyor. Bence sizin basarili olmanizi istemeyen kisilerin oyununa geliyorsunuz. Kusilerin kariyerleri ile oynamayin burokraside usul erkan kaide vardir tarim Devamı..Sayin bakanim kendi atadiginiz burokratlari gorevden apar topar almaniz devlet adabiyla bagdasmiyor. Bence sizin basarili olmanizi istemeyen kisilerin oyununa geliyorsunuz. Kusilerin kariyerleri ile oynamayin burokraside usul erkan kaide vardir tarim bakanligi turkceli yonetmeye benzemez. Herkesin onusu serefi haysiyeti var kimsenin ahtini almayin makamlar gelip gecici yerler. Alabiliyorsaniz gucunuz yetiyorsa saibeli olan kurumlarda 10 yildir adi yolsuzluga karismis yineticiler var sikiyorsa onlari alun gorelim.
17 Ocak 2019, 20:42

Sınav

Şube md.
(Şube Müdürü açılmalı) diyen yorumcu arkadaş:Biz yanıldık şb md.olduk.Gerçekten adil bir sınavla 2010 -2011 de atandık.Atanmaz olaydık.Çekmediğimiz kalmadı.Bir kere girdik cesaret edip istifa edenler kurtuldu.Göreve devam edenleri Devamı..(Şube Müdürü açılmalı) diyen yorumcu arkadaş:Biz yanıldık şb md.olduk.Gerçekten adil bir sınavla 2010 -2011 de atandık.Atanmaz olaydık.Çekmediğimiz kalmadı.Bir kere girdik cesaret edip istifa edenler kurtuldu.Göreve devam edenlerin torpilsiz olanların anasından emdiği burnundan geldi.Şube Müdürü olmanın maddi ve manevi getirisini herkes biliyor.Vekil müdürleri daha çok seviyor yukardakiler.Torpille getirip baskı altında tutuyorlar.Kurumumuz bu kadar onurlu ve saygın işte...
17 Ocak 2019, 20:05

Tarım Bakanlığı eriyor

Tarımcı
Kamil bey personelci değil, atanması yanlıştı zaten. Aynen BÜGEM’e Veteriner, TAGEM’ İl müdürü, TİGEM’ manav sorumlusu, HAYGEM’ laboratuvar müdürü, SGB’ye bir günlük devlet memuru, TRG’ müfettiş...vs vs devam eder gider Devamı..Kamil bey personelci değil, atanması yanlıştı zaten. Aynen BÜGEM’e Veteriner, TAGEM’ İl müdürü, TİGEM’ manav sorumlusu, HAYGEM’ laboratuvar müdürü, SGB’ye bir günlük devlet memuru, TRG’ müfettiş...vs vs devam eder gider bu örnekler. Madenci tarım bakan Yrd, , neyse yazmanın faydası yok, Allah çiftçimize ve bakanlık Çalışkanlarına yardım etsin, siyasete de feraset versin inşaallah
17 Ocak 2019, 17:03

Tarımcı
Bakanlık içinde yapılanmayı halledemediler . Türk tarımı ve teşkilatı perişan durumda
17 Ocak 2019, 14:02

Yazı Tura

Kaybolan yıllar
Gelen sevinmesin.Giden üzülmesin .Aynı sistem uygulanıyor.Kural yok.Plan yok.Haddini bilmek yok.En azından Maliye Bakanlığına bir bakın lütfen.Onlar kadar bir sistem düzen olsa bari..Maliye de çalışanlar diyorki; Biz de bozulduk ama si Devamı..Gelen sevinmesin.Giden üzülmesin .Aynı sistem uygulanıyor.Kural yok.Plan yok.Haddini bilmek yok.En azından Maliye Bakanlığına bir bakın lütfen.Onlar kadar bir sistem düzen olsa bari..Maliye de çalışanlar diyorki; Biz de bozulduk ama sizin kadar ayak altına düşmedik henüz.Çünkü biz ciddi kurumuz.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ