Tarım Bakanlığı'nda FETÖ operasyonunda sayı artıyor!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda FETÖ kapsamında hakkında işlem yapılan personel sayısı giderek artıyor. Geçtiğimiz gün 673 olarak açıklanan rakam bin 379'a çıktı. Hakkında işlem yapılanların arasında eski genel müdür, müsteşar yardımcısı, TKDK Başkanı ve daire başkanlarının bulunması dikkat çekti.

Tarım Bakanlığı'nda FETÖ operasyonunda sayı artıyor!

ÖZEL HABER

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda FETÖ/PDY üyesi oldukları gerekçesiyle hakkında işlem yapılan (açığa alınan-sözleşmesi feshedilen-memuriyetten atılan) kişi sayısı bin 379'a ulaştı. Titizlikle sürdürülen çalışmaların devam edeceği kaydediliyor.

Hakkında işlem yapılanların arasında eski genel müdür, müsteşar yardımcısı, TKDK Başkanı ve daire başkanlarının bulunması dikkat çekti.

İşte haklarında işlem yapılan üst düzey bürokratlar;

Eski Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli. Ferhat Şelli, eski Bakan Mehdi Eker'in en güvendiği bürokratlar arasındaydı.

Masum Burak, TAGEM Eski Genel Müdürü

Kerem Akgündüz, TKDK Eski Başkanı

Hüseyin Top, Eski Destek Hizmetleri Başkanı

Mehmet Şahin, TAGEM eski Genel Müdür Yardımcısı

Ahmet Yüceer, TAGEM eski Genel Müdür Yardımcısı

Muhammet Demirtaş, TAGEM'de eski Daire Başkanı

Ömer Tercan, Batman Tarım İl Müdürü

Murat Türkmen, Niğde Tarım İl Müdürü

Ömer Altıntaş, Bakanlık Müşaviri

İsa Özkan, Bakanlık Müşaviri
Yorumlar

Toplam 72 Adet Yorum Yapılmış.
04 Ekim 2017, 12:54

Kul Hakkı
Fakıbaba dürüst ve çalışkan bir adam. Söylediği her söz Ankara'da havada kalıyor. Taşrada cemaat referanslı müdürler bildiğini okumaya devam ediyor. Tek bildikleri vatandaşa zorluk çıkartmak ve personeli huzursuz etmek.
15 Ekim 2016, 13:09

Tagem Genel Müdürü

zahit erkam
Pazarlama uzmanı..Kahvealtılarla iş yaptığını , etrafındaki ortama göre şekil alan tipik bir bürokrat..Hani politika hani araştırma anlayışında devrim..Hepsi fasa-fiso.. Bir tek şeyi başardı göstermelik 3-4 fetocu yerine okul v Devamı..Pazarlama uzmanı..Kahvealtılarla iş yaptığını , etrafındaki ortama göre şekil alan tipik bir bürokrat..Hani politika hani araştırma anlayışında devrim..Hepsi fasa-fiso.. Bir tek şeyi başardı göstermelik 3-4 fetocu yerine okul ve diğer bağlantılı arkadaşlarını getirdi..Neyi değiştirdi, neyi yeniledi ? Bakanı ve kendisine kefil olanları aldatan ve yanıltan malum nesil bir bürokrat..
12 Eylül 2016, 05:22

Levent gül

Seyit yıldız
Halka hizmet ve mesleğim konularını bence sökeli çiftçilerle hasbihal edip ona göre karar vermeli.ayrıca atatürk mevzusuna hakkındaki koruma kanunu olduğu sürece girmeye niyetim yok.ama ders konusunda 40 yaşıma gelene kadar almadığım Devamı..Halka hizmet ve mesleğim konularını bence sökeli çiftçilerle hasbihal edip ona göre karar vermeli.ayrıca atatürk mevzusuna hakkındaki koruma kanunu olduğu sürece girmeye niyetim yok.ama ders konusunda 40 yaşıma gelene kadar almadığım ya da aldığımı sandığım çok ders aldım diyebilirim.bir musibet bin nasihatten evla diye boşa dememişler
04 Eylül 2016, 13:28

her şey açık

türk
masum burak'ın atamış olduğu kadrolar hepsi iş başında. Onlardan biri de şu anda görevde olan Tagem genel müdürüdür... masum burak hiç kimsenin adamı değil. devlete ve milletine çalışmış bir devlet adamıdır....
31 Ağustos 2016, 08:45

de

ıoffnf
Tigeminde değişmesi gerek
26 Ağustos 2016, 09:29

at izi it izi

levent GÜL
seyit yıldız , sen cemaat siyaset çıkar üçgeninde gezmekten, asıl işin olan mesleğini ve halka hizmeti yapamamışın. Atatürkün ilkelerini görmezden gelirsen sonuç vahim olur. yinede adınıza üzüldüm. umarım bu olanlardan dersler Devamı..seyit yıldız , sen cemaat siyaset çıkar üçgeninde gezmekten, asıl işin olan mesleğini ve halka hizmeti yapamamışın. Atatürkün ilkelerini görmezden gelirsen sonuç vahim olur. yinede adınıza üzüldüm. umarım bu olanlardan dersler çıkarırsın
25 Ağustos 2016, 23:33

Cevap
Tarım k İzmir muduru neden kooperatifciler gibi alınmıyor. Kim koruyor bu adamı veya gizliyor. Avukat alınıyor da bu mudur neden hala gorevde.
25 Ağustos 2016, 14:07

Eksik anlatıyorsun

Tekin Arkadaş
Tekin arkadaş Müdür Rotasyonu 2014 te oldu 2014 te ise Erdal Teftiş Kurulu başkanıydı . Karıştırmayalım rotasyon Nizonun projesiydi Erdal Müst. Yrd. Değildi o Zaman. Erdal ve nizo düşmandı. Erdal Müst. Yard. ndan ayrılana kadar nizo Devamı..Tekin arkadaş Müdür Rotasyonu 2014 te oldu 2014 te ise Erdal Teftiş Kurulu başkanıydı . Karıştırmayalım rotasyon Nizonun projesiydi Erdal Müst. Yrd. Değildi o Zaman. Erdal ve nizo düşmandı. Erdal Müst. Yard. ndan ayrılana kadar nizoya yakın olanlardan hiç bir atamayı imzalamadı. Nizonun atamak istediği Daire Başkan'larına karşı çıktı. Çünkü Erdal Nizodan Nizo da Erdal'dan nefret ediyordu. Bütün müdür ve Daire Başkan'larının asaleten atamaları Erdal teftişe geçtikten sonra oldu. Erdal Strateji Başkanlığı ve AB Genel Müdürlüğü vekaleten atamalarını 2011 dekendi yaptı. Diğer vekalet görevlendirmelerini genel müdürler yaptı. Erdal Teftişe geçince nizoya yakın Daire Başkan'larını müfettiş raporu ile görevden aldı. Nizo bakana gidip ağladı vs.vs.
20 Ağustos 2016, 09:36

Yillardir ulkenin kanini emen pkk lilar ne olacak daha ne kadar sabredilecek
15 Ağustos 2016, 21:47

Arastirmaci
Masum Feto' cu degilmis vah vah.. Once kimleri ise aldigina bir bakin daha dogrusu zenbille arastirmalara indirdigi beceriksiz bes para etmez tiplere..

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ