Tarım Bakanlığında ‘dolmuş hattı’tartışması genel müdürü görevinden etti!

Tarım Bakanlığı'nda kritik noktalarda önemli değişiklikler yapıldı. Önemli bir genel müdür görevden alınırken, bir başka genel müdür yardımcılığına ise dikkat çeken bir atama yapıldı. Genel müdürün görevden alınmasına ise Bakan Fakıbaba ile arasında yaşanan 'dolmuş hattı' tartışmasının neden olduğu ifade ediliyor.

Tarım Bakanlığında ‘dolmuş hattı’tartışması genel müdürü görevinden etti!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda bugün çok hareketli geçti. Eski Bakan Faruk Çelik döneminde Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü olan Nevzat Birişik görevden alındı. Nevzat Birişik'in yerine ise BÜGEM Genel Müdür Yardımcısı Gazi Kaya getirildi. Gazi Kaya'nın yerine ise bir yıl önce görevden alınan eski Antalya Tarım İl Müdürü Ahmet Dallı atandı.

YEREL TOHUMLAR BULUŞMASINDA 'DOLMUŞ HATTI' TARTIŞMASI!

TAGEM Genel Müdürü Nevzat Birişik'in görevden alınmasına geçen hafta yerel tohumlarla ilgili yapılan bir toplantıda yaşanan 'dolmuş hattı' tartışmanın neden olduğu kaydediliyor. İddialara göre, yerel tohum buluşmaları toplantısında Nevzat Birişik'in bu buluşmaları eleştirerek, tohum araştırma enstitülerinde bir çok tohum hattının bulunduğunu söylüyor. Bunun üzerine Bakan Fakıbaba'nın 'ne hattından bahsediyorsun, dolmuş hattından mı bahsediyorsun' diye karşılık verdiği ifade ediliyor.

Bu tartışmanın Birişik'in görevden alınmasında etkili olduğu kaydediliyor. Diğer yandan Faruk Çelik döneminde görevden alınan Antalya Tarım İl Müdürü Ahmet Dallı'nın BÜGEM'e Genel Müdür Yardımcısı olarak atanması Bakanlıkta şaşkınlıkla karşılandı.

TARIMDANHABER
Yorumlar

Toplam 85 Adet Yorum Yapılmış.
20 Mart 2018, 00:13

Sayın teşkilat personelleri adamları bir bırakın da çalışsınlar. Bakiyorum da çoğu yorum yazan mesai saatinde yazmis. Tarımı düzeltmemiz için konuşmak yerine çalışmak lazim. Boş konuşmak yerine oturup işimizi layığıyla yapali Devamı..Sayın teşkilat personelleri adamları bir bırakın da çalışsınlar. Bakiyorum da çoğu yorum yazan mesai saatinde yazmis. Tarımı düzeltmemiz için konuşmak yerine çalışmak lazim. Boş konuşmak yerine oturup işimizi layığıyla yapalim. Haydi herkes işinin başına.
19 Mart 2018, 00:28

Yazı Yörü

Tagem
Tarımsal araştırma işi üniversitelere bırakılmalıdır. Özellikle bitki sağlığı konusu.
18 Mart 2018, 23:23

Editör ne yazmış!!!!!

Bakanlar karşı karşıya mı?
"Diğer yandan Faruk Çelik döneminde görevden alınan Antalya Tarım İl Müdürü Ahmet Dallı'nın BÜGEM'e Genel Müdür Yardımcısı olarak atanması Bakanlıkta şaşkınlıkla karşılandı." Editör yazmış. Aynı partiden hem de aynı Devamı.."Diğer yandan Faruk Çelik döneminde görevden alınan Antalya Tarım İl Müdürü Ahmet Dallı'nın BÜGEM'e Genel Müdür Yardımcısı olarak atanması Bakanlıkta şaşkınlıkla karşılandı." Editör yazmış. Aynı partiden hem de aynı İlden iki tarım bakanı halef salef. Faruk Çelik Bakan neden bu kişiyi görevden almış. Ahmet Eşref Fakibaba Bakan neden bu kişiyi BÜGEM gibi çok önemli bir Genel Müdürlüğe İl Müdürlüğünden Genel Müdür Yardımcılığına yükselterek atadı. Sanki bu iki Bakanı karşı karşıya getirmeye çalışan üçüncü bir Bakanlıkta gözü kulağ, eli ı olan Bakan mı var? sorusu akla gelmiyor değil.
18 Mart 2018, 16:43

TAGEM MERKEZ VE ENSTİTÜLER

DİKKAT
Sıra şimdi TAGEM merkezdeki uzantılara ve Tagem'e bağlı enstitülerde arkasını N. Bitişike dayamış müdür, müdür yardımcısı ve bölüm başkanlarına gelmeli. Değişim olurken kim kanundan ve Devletten yana kim değil tespit edilmeli Devamı..Sıra şimdi TAGEM merkezdeki uzantılara ve Tagem'e bağlı enstitülerde arkasını N. Bitişike dayamış müdür, müdür yardımcısı ve bölüm başkanlarına gelmeli. Değişim olurken kim kanundan ve Devletten yana kim değil tespit edilmeli. Kanun tanımayanlar varsa acilen cezalandırılmalıdır. Sadece Genel Müdürün görevden alınması işlerin yolunda gideceği anlamına gelmez. Lütfen görevde olanların hangi tarihte ilk göreve geldikleri araştırılsın.....
18 Mart 2018, 12:37

Halil El D.

Harran Ağası
1-Mehdi eker gelecekse bu bakanlığı kapatın daha iyi. Nizamettin ve tayfasının yaptıklarını unutmadık. Bir gecede tarım bakanlığına geçip müdür olanları unutmadık. 2-İş bilene görev verin. İş bilene kulak verin. 3-Urfa bakan Devamı..1-Mehdi eker gelecekse bu bakanlığı kapatın daha iyi. Nizamettin ve tayfasının yaptıklarını unutmadık. Bir gecede tarım bakanlığına geçip müdür olanları unutmadık. 2-İş bilene görev verin. İş bilene kulak verin. 3-Urfa bakanı değilsiniz Urfa milletvekilisiniz. Çok tepki geliyor. 4-Personelin gönlünü kazanmaya çalışın. 5-Ağzınızdan çıkan her söz sizi bağlar. Dikkat edin sayın bakanım. 6-Her konuda konuşiyorsan, ağzından bir kere fetö paralel duymadık. Adamsın, çalışkansın, dürüstsün, iyi niyetlisin eyvallah. Babasın, Baştacısın. Hemşericilikte çok ileri gitmeyin. her topa girmeyin, fetö ile mücadele etmeyi ihmal etmeyin. Allaha emanet ol bakanım. Başarılı ol inşallah. vallahi seni seviyorum.
17 Mart 2018, 21:49

HasbünAllah

Şahid
Ve kefa billahi şehida Şahid olarak Allah yeter Ve kefa billahi Vekila Ve vekil olarak Allah yeter Hasbünallahi ve ni'mel vekil En güzel vekil olarak Allah yeter ................
17 Mart 2018, 14:14

Bakanlık atamalarını kim yapıo

Liyakat
Anlaşılan Mehdi Bakan ekibi göreve geliyor ve Bakanlığı ele geçirme operasyonuna başladı. Atananların ilk göreve gelişlerinde atanma tarihlerine bakarsanız sonucu herkes yorumlayabilir. Bakanlıkta hep aynı kişiler veya alakasız ki Devamı..Anlaşılan Mehdi Bakan ekibi göreve geliyor ve Bakanlığı ele geçirme operasyonuna başladı. Atananların ilk göreve gelişlerinde atanma tarihlerine bakarsanız sonucu herkes yorumlayabilir. Bakanlıkta hep aynı kişiler veya alakasız kişiler göreve getirilmektedir. Sanki Bakanlıkta Genel Müdür olacak, Genel Müdür Yardımcısı veya Daire Başkanı olacak yetişmiş kişi yok. Bu Bakanlıkta yetişmiş o kadar çok kişi var ki hiç bir Bakanlıkta bu kadar kişi yoktur. Eski göreve gelenler bu Bakanlığı iyi idare etselerdi Bakanlık bu halde mi olurdu? Çiftçi bu kadar mı isyan ederdi. Liyakat,,,, Liyakat,,,, Liyakat. Umudumumuzu bir başka bahara bir başka Bakana bırakarak sürdürüyoruz.....
16 Mart 2018, 22:08

Aglayin aglayin

Agliyormusunuz?iyi aglamalar bizde 2 yildir agliyoruz.Simdi nevzat beyin getirdigi tum yoneticiler istifa etsin.Ancak bu sahte trollerden o zaman kurtulacak.ALLAHA BIN SUKUR KUR TUL DUK...
16 Mart 2018, 12:33

Ya he he

Ne tuhaf yandanlari vermis genel mudurun,ayni cumleyi papagan gibi tekrarlayip duruyorlar.Insanlari calismamakla sucluyorlar ya,once sunu bilsinler.Calismak demek para harcamak demek degildir.Bazi beyfendiler cok iyi bilirler ki bos islere nelerin ha Devamı..Ne tuhaf yandanlari vermis genel mudurun,ayni cumleyi papagan gibi tekrarlayip duruyorlar.Insanlari calismamakla sucluyorlar ya,once sunu bilsinler.Calismak demek para harcamak demek degildir.Bazi beyfendiler cok iyi bilirler ki bos islere nelerin harcandigini.Neden tepkiliyiz bu kisisel para degil devletin parasi yani hepimizin hakki var.Allah gercekten onlari bildigi gibi yapsin,arastirilsin adaletsizler var ise bu cezasiz birakilmasin.Herkes bunu isteyeceginden suphem yok.Bazilari icin degerlidir ayrilmis genel mudur;tabi menfeatler gerceklerden tatli geliyor.Yazik sizelere.
16 Mart 2018, 00:56

Nevzat bey Tagem in ve turk tariminin menfaatlerini doğrultusunda hareket etmemiş olsaydı şimdi o koltukta hala oturuyor olurdu. Evet enstitülerin kapanmasına karşı çıktı evet tüm enstitülerin topraklarından bir karış bile vermedi hem Devamı..Nevzat bey Tagem in ve turk tariminin menfaatlerini doğrultusunda hareket etmemiş olsaydı şimdi o koltukta hala oturuyor olurdu. Evet enstitülerin kapanmasına karşı çıktı evet tüm enstitülerin topraklarından bir karış bile vermedi hemde urfadan bile evet arastirmaci ozluk haklari konusunda cok ugrasti belkide sona yaklasmisti bu tagem ve bu ulke icin devrim niteligindeydi evet üslubu bozuktu aldigi bazi kararlar bencede yanlisti ama söylediği birçok konuda haklıydı evet ekibi ile ilgili sorunlar vardi . Ama genel olarak değerlendirdiğimizde yada bakanlıktaki bürokrat profilini değerlendirdiğimizde bence gitmeyi haketmedi..

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.