Tarım Bakanlığında 7 il müdürüyle ilgili karar krize neden oldu!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda ortalık karıştı. Görevden alınacak ve yerleri değiştirilecek olan il müdürleri krize neden oldu. Yaşanan krizin nedeni olarak mülakatı yapan komisyonun yanlış kararları gösterilirken, kriz 7 il müdürüyle ilgili alınan karardan vazgeçilerek çözülmeye çalışıldı.

Tarım Bakanlığında 7 il müdürüyle ilgili karar krize neden oldu!

Tarım ve Orman Bakanlığında il müdürlerin mülakatları Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu başkanlığında kurulan bir komisyon tarafından yapılırken, daha sonra bu komisyon görevini bayanlardan oluşan bir komisyona bırakmıştı. Özellikle görevden alınacak olan il müdürlerinin yerine yapılacak atamalarla ilgili mülakatlar, Turkcell'de üst düzey yöneticilik görevini yürütmüş olan Selen Kocabaş ile Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Sumru Bilçen tarafından yürütülmüştü.

MÜLAKAT SONRASI ORTALIK KARIŞTI

Mülakatlar sonrasında görevden alınacak ve yerleri değiştirilecek il müdürleriyle ilgili görevlendirme yazılarının yazılmasıyla birlikte ortalık karıştı.

KRİZE NEDEN OLAN İL MÜDÜRLERİ YERLERİNDE KALDI!

Alınan bilgilere göre, Diyarbakır, Şanlıurfa, Hatay ve Ordu tarım il müdürlerinin başka bir ile; Çanakkale, Kırıkkale ve Mersin tarım il müdürlerinin ise görevden alınmasına karar verildi. Ancak bu illere yönelik karar duyulur duyulmaz büyük bir krize neden oldu. Gelen tepkiler üzerine Diyarbakır, Şanlıurfa, Ordu, Hatay, Çanakkale, Kırıkkale ve Mersin tarım il müdürleriyle ilgili alınan kararlardan vazgeçilerek, il müdürlerinin bulundukları görevlerine devam etmesi yönünde karar verildi.

MÜLAKATI YAPAN İSİMLER ELEŞTİRİ ODAĞINDA

Yaşanan krizde de mülakatı yapan isimlerin Bakanlığın yapısını ve bölgelerdeki çalışmaları dikkate almadan aldıkları kararların etkili olduğu kaydediliyor.

ÇANAKKALE, KIRIKKALE VE MERSİN GÖREVDEN ALINIYORDU!

Alınan bilgilere göre, görevden alınmasına karar verilen ancak gelen tepkiler üzerine vazgeçilen Çanakkale Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ'ın yerine il müdürlüğündeki Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Başak Egesel getirilecekti. Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz'ın yerine ise Ankara Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Seda Türkkaş atanacaktı.

DİYARBAKIR, ŞANLIURFA, HATAY VE ORDU İL MÜDÜRLERİ BAŞKA İLE GÖNDERİLECEKTİ

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar Hatay'a,

Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Çakmaklı Tokat'a,

Ordu Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz Kayseri'ye,

Hatay Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu ise Mersin'e görevlendirilecekti.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 53 Adet Yorum Yapılmış.
15 Kasım 2018, 11:44

tayinler

kemale&adan
biz kimseyi takmaz bildiğimizi okur istediğimizi istdiğimiz yere il içi tayin yaparız
14 Kasım 2018, 22:11

Laboratuvar

Çanakkale
Menderes in görevden alınma yazısıda yakında çıkar. Kurumuna hiçbir faydası olmamıştır. Çanakkale ye yazık ettiler.
13 Kasım 2018, 11:48

atamalar

kemalettin&adana
Bakanın kimseye gücü yetmez,bana bile,hiç bir şey değişmez eski tas eski hamam ,boşuna bizi yormasın,biz bildiğimizi okuruz.
11 Kasım 2018, 16:50

Mersin tarımın en büyük sıkıntısı çift yumurta ikizleridir. ilde kime istersen sorun.
10 Kasım 2018, 20:44

Doğru karar

Kenan büyükhatipoğlu
Simdi Şanlıurfa gibi zor bir ilde il Müdürlüğü yap ve kafasina gore bazilari atama yapsin adamin projeleri var sa tarim da bir problem yok ise tebrik edecegine baska ile bu nee amatör davranislar neyseki akli selim insanlar var ki önlemisler
08 Kasım 2018, 14:49

liyakat

.....
bırakın artık torpil yapmayı sahada çalışmış bakanlık yapısını bilen insanları il müdürü yapın akrabası vekil olanı değil.2 yılda bir makam atlayanları değil .kendi için değil millet için hizmet edecek insanları müdür ya Devamı..bırakın artık torpil yapmayı sahada çalışmış bakanlık yapısını bilen insanları il müdürü yapın akrabası vekil olanı değil.2 yılda bir makam atlayanları değil .kendi için değil millet için hizmet edecek insanları müdür yapın şuralara.Egosu olmayan,kibirsiz,proje uretebilen ,IQ sünü cebine değil çözüme çalıştıran,can yakan değil vicdanı olan insanları müdür yapın.Bu işler beyaz gömlek üzstüne kırmızı kravatla olmaz çizmene toprak eteğine tezek değecek....
08 Kasım 2018, 14:41

bunu alın yeter

ahmet
sakarya kesin değişmelidir.
07 Kasım 2018, 16:50

Mersin tarım

Vet33
Mersin Tarım İl müdürü kurmuş olduğu proje ekibiyle mersin için cok ciddi projeler üretti. iyi niyetli personeline esit ve adaletli davranan, mersin tarimina ciftcisine ve deger katan biri .Yolu acik olsun...
07 Kasım 2018, 15:49

ROTASYON ŞART

sadullah yenigün
SAYIN BAKAN 81 İL MÜDÜRÜLÜĞÜNÜ 2 YILLIK MECBURU ROTASYONA TABİ TUTUN BAKIN NASIL İŞ YAPAR VE DÜZELİRLER ADAM YAPIŞMIŞ KOLTUĞA EEEEEE NE SENİ NE BENİ NEDE ÇİFTİÇİYİ TAKAR KORKU VARSA İŞ YAPAR KORKU YOKSA KEYFİNE BAKAR BU B Devamı..SAYIN BAKAN 81 İL MÜDÜRÜLÜĞÜNÜ 2 YILLIK MECBURU ROTASYONA TABİ TUTUN BAKIN NASIL İŞ YAPAR VE DÜZELİRLER ADAM YAPIŞMIŞ KOLTUĞA EEEEEE NE SENİ NE BENİ NEDE ÇİFTİÇİYİ TAKAR KORKU VARSA İŞ YAPAR KORKU YOKSA KEYFİNE BAKAR BU BÖYLE BİLİNE SAYIN BAKANIM...........................
07 Kasım 2018, 15:16

Mersin İl Müdürü Projecidir

Mersin Aşığı
Son zamanlarda Mersin İl Müdürümüzle ilgili içerden kasıtlı yorumlar yapılmaktadır. Mersin İl Müdürü geldiğinden bu yana bazı fetövari yapılanmaların huzuru kaçmış, menşeyi meşrebi belli olan bu kimseler yıprtamak ve itibars Devamı..Son zamanlarda Mersin İl Müdürümüzle ilgili içerden kasıtlı yorumlar yapılmaktadır. Mersin İl Müdürü geldiğinden bu yana bazı fetövari yapılanmaların huzuru kaçmış, menşeyi meşrebi belli olan bu kimseler yıprtamak ve itibarsızlaştırmak amacıyla propaganda yapmaktadır. Arif ABALI Akpartide 2 dönem Belediye Başkanlığı yapmış, İl Başkan Yardımcılığı yapmış, İlçe Müdürlüğü yapmıştır. Odtü mezunu olan Müdürümüz ta en başından bu mihraklarca karalanmaya çalışılmış okuduğu üniversite bile kullanılmıştır. Geldiğinden bu yana Mersin Tarımı için proje yapan uygulayan kafa yoran dürüst çalışkan vizyon sahibi bir Müdürdür. Mersine çöreklenmiş bu malum zihniyet ABALI gibi bir Müdürden hazetmemektedir. Onların istediği biat eden birisidir.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ