Sudan’da vakit ekim vakti!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dünyanın en bereketli topraklarına sahip Sudan ile tarımsal verimliliği artırma noktasında iş birliği fırsatları olduğunu düşündüklerini belirterek, “2014'de imzaladığımız anlaşma kapsamında büyük bir ortak tarım projesi yürütülmesi için çalışıyoruz. Vakit ekim vakti, vakit hasat vaktidir" dedi.

Sudan’da vakit ekim vakti!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye ile Sudan arasında imzalanan tarımsal iş birliğini hatırlatarak, bu konuyla ilgili Sudan'da görüşmeler yaptıklarını kaydetti. Pakdemirli, İngiltere, Çin, ABD, Fransa gibi bir çok ülkenin geleceğe yönelik gıda arzını sağlama almak için Afrika'da tarım arazisi kiraladığını belirterek,

"Biz de aynısını en başta Sudan'da yapmaya çalışıyoruz. Kalabalık bir ekiple buraya geldik, 40 kadar iş adamı var yanımızda. Hepsi buradaki imkan ve kabiliyetlere bakıyorlar. Yakın bir zamanda aksiyona geçiyor olacağız" dedi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 5 Adet Yorum Yapılmış.
12 Eylül 2018, 11:55

gelsin

kolay
ülkede şarbon yoktu kurban bayramından sonra birden arttı, uzaylılar bıraktı galiba bu şarbonu meralar için tedbir almayan ilçe tarım müdürlükleri, tespit yapmayan il hayvan sağlığı müdürlükleri kendilerini gözden geçirsin. ba Devamı..ülkede şarbon yoktu kurban bayramından sonra birden arttı, uzaylılar bıraktı galiba bu şarbonu meralar için tedbir almayan ilçe tarım müdürlükleri, tespit yapmayan il hayvan sağlığı müdürlükleri kendilerini gözden geçirsin. bakanlık hayvan sağlığı daire başkanının başarısızlığı ortada krizi yönetemedi. sayın bakanım ilgili daire başkanlığı hakkında bir değerlendirme yapmanız bence iyi olacaktır.
11 Eylül 2018, 20:52

Tarim

Cem
Sayin bakanim birakin sudani ulkede sarbon belirsizligi var birileri kasiyor gibi oncelikle ekibinizi gozden gecirin
10 Eylül 2018, 15:22

BASARI

CAFER KARAKUZU
TİGEM KALDIRAMAYACAGI BİR YÜKÜN ALTINA SOKULMUSTUR.! 15 SENE GEÇSE DE BİR SEY YAPILACAGI YOK. HER SEFERİNDE YENİ BİR KONU GİBİ GÜNDEME GETİRİLİYOR.
10 Eylül 2018, 13:45

Sudanın gelişmesini istemezler

İrfan
Yabancılar bu ülkenin gelişmersini istemez.yönetimde mücadele etmeli.yıllarca holştayn lara cinsiyeti belirlenmiş erkek spermi göndermişler yabancılar sudana
10 Eylül 2018, 11:10

2014

Anlasma 2014 de imzalanmis. Ozaman sormak lazim son 4 senede gorev yapan Faruk Celik ve Fakibaba ekibi bu konuda neden hic bir sey yapmamislar...

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ