Pakdemirli: İhtiyaçtan saman ithal etmedik!

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, tarım ve hayvancılıkta yapılan ithalatla ilgili açıklama yaptı. Pakdemirli, “Bir ülkede ithalat da olacak, ihracat da olacak. Biz saman ithal etmiş olabiliriz. Ama bu ihtiyaçtan değil” dedi.

Pakdemirli: İhtiyaçtan saman ithal etmedik!

Balıkesir'de bir takım temaslarda bulunan Pakdemirli, “Hep 'Konya kadar Hollanda neler üretiyor' diyoruz. Çünkü aldığını satmasını biliyor. Bir ülkede ithalat da olacak, ihracat da olacak. Biz saman ithal etmiş olabiliriz. Ama bu ihtiyaçtan değil” diye konuştu.

'TÜRKİYE'NİN SAMAN GİBİ DERDİ YOK'

Pakdemirli, “Hollanda'nın 80 milyar dolar tarımsal ithalatı var. Hollanda'yı gidip eleştiriyor muyuz? Hep 'Konya kadar Hollanda neler üretiyor' diyoruz. Çünkü aldığını satmasını biliyor. Bir ülkede ithalat da olacak, ihracat da olacak. Biz saman ithal etmiş olabiliriz. Ama bu ihtiyaçtan değil. 'Ülkeyi buğdaya muhtaç ettiniz' diyorlar. Bakıyoruz rakamlara, Türkiye 21.5 milyon ton buğday üretmiş. 19 milyon ton da tüketiyor. Niye ithal ediyorsunuz o zaman diyorlar. Ben de diyorum ki, makarna fabrikaları, buğday fabrikaları boş mu kalsın. Bunlar ihraç ettiği malların karşılığında ithal ediyorlar. Türkiye'nin bugün ne buğday ne de saman gibi derdi vardır. Ama bu halktan kopuk CHP, 1930'dan beri sizin ayağınıza gelmemiş. 1930'dan beri size merhaba etmemiş. Memleketin problemlerini ve meselelerini bilmiyor. Bu yüzde safsata siyaseti üzerinden iş yapıyorlar” şeklinde konuştu.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 7 Adet Yorum Yapılmış.
08 Ocak 2019, 05:00

Sayın Bakanımızı anlıyorum

efendi köylü
Sayın Bakanımız elbette yeni ve genç bir bakan ve ne olursa olsun bir kişi yeni bir görev ve kuruma başlarsa bir süre yabancıların orientasyon dedi alışma ve ısınma devresi geçirmesi gerekir. Sayın Bakan daha önce dediği gibi biraz Devamı..Sayın Bakanımız elbette yeni ve genç bir bakan ve ne olursa olsun bir kişi yeni bir görev ve kuruma başlarsa bir süre yabancıların orientasyon dedi alışma ve ısınma devresi geçirmesi gerekir. Sayın Bakan daha önce dediği gibi biraz krediyi hak ediyor. Göreve gelir gelmez artık tıkanmış ve çözüm üretme yeteneği kısıtlı bir bürokratik yapı ve personel düzeni ile yıllardır ihmal edilen kuluçkada yatmakta olan sorunların ortaya çıkması ile karşılaştı. Mevcut yapı ve kadro ile ancak bu kadar. Bakan kendisine ilgili yetkili idarelerinin verdiği bilgi ve verileri açıklıyor. Sonuç olarak bu yapıda herhangi bir bakan da gelse daha iyi olacağını sanmıyorum. Sorunu sadece tek bir Bakana yüklemek ne kadar doğru?
06 Ocak 2019, 17:24

Hedef sasirtiyor

Üretici
Beceriksizliği saptirmaktan başka bir açıklama değil kaldı ki saman senin döneminde bile değil senden onceki bakanlara sorulacak soru sen hayvancılığı tarimi nasıl bu kadar kısa sürede öldürdün bunun cvp ver ? Sayın bakanım
02 Ocak 2019, 21:10

S

Iso
Bunlar hangi ulkenin bakani anlamadim
02 Ocak 2019, 15:24

Ne olacak böyle

Emre
Bakın devlet gün gelecek tarım ve hayvancılık yapacak kişi bulamayacak mantıken söyle bana diyorlar üzerinde mal varlığın olması lazım zaten benim mal varlığım olsa ben niye onla ilgileneğimki olmaz zorla üretim olmaz
02 Ocak 2019, 13:09

senol
tarım bakanımız cok güzel konuşuyor icratları cok ama ben çiftçiyim çahil oldugum için vallahi anlıyomuyorum bir diyorki paramız cok oldugu için ithal ediyoruz bir diyorki samana ihtiyac oldugu için ithal etmedik ben anlıyamıyorum va Devamı..tarım bakanımız cok güzel konuşuyor icratları cok ama ben çiftçiyim çahil oldugum için vallahi anlıyomuyorum bir diyorki paramız cok oldugu için ithal ediyoruz bir diyorki samana ihtiyac oldugu için ithal etmedik ben anlıyamıyorum vallahi
02 Ocak 2019, 08:56

Saman

Köylü
Acaba getirdiğiniz samanı da tekrar ihraçmı ettiniz et te yaptığınız iş ortada .
02 Ocak 2019, 07:22

Günlük Politika Tuzağı

Molla Kasım
Allah aşkına teknokrat kabine olarak adlandırılan başkanlık sisteminde siyasi aidiyeti iktidar partisinin ekonomi politikalarının sektörel sorumluluğu ile sınırlı kalması gereken bakanların günlük siyaset tuzağına ateşe koşan kel Devamı..Allah aşkına teknokrat kabine olarak adlandırılan başkanlık sisteminde siyasi aidiyeti iktidar partisinin ekonomi politikalarının sektörel sorumluluğu ile sınırlı kalması gereken bakanların günlük siyaset tuzağına ateşe koşan kelebekler gibi coşku ile yönelmeleri tuhaf değilmidir? Bakan beyin il gezilerinde parti binalarını ziyaret programına alması dahi absürt bir durum. Lütfen enerji ve zamanınızı doğru kullanın sayın bakan. Size ne CeHaPe’den, şundan-bundan!

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ