Pakdemirli: Hayvan ithalatına ihtiyacımız olmayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ülkede hayvan varlığının artığını ifade ederek, “İnşallah, kısa bir zamanda artık, hayvan ithaline de ihtiyacımız olmayacak" diye konuştu.

Pakdemirli: Hayvan ithalatına ihtiyacımız olmayacak

Kahramanmaraş'ta EXPO 2023'ün tanıtım toplantısına katılan Pakdemirli, düzenlenecek fuarı 40 ülkeden 2 milyon kişinin ziyaret edeceğini söyledi. Pakdemirli, "EXPO'lar, olimpiyatlar ve dünya kupasının ardından, dünyada düzenlenen en büyük organizasyonlardan biridir. EXPO 2023 Kahramanmaraş için, büyük bir öneme sahip. EXPO 2023 Kahramanmaraş, temelde 1. sınıfı, uluslararası kategoride bir bahçecilik EXPO'sudur. İnşallah, Kahramanmaraş'ta 23 Nisan-31 Ekim 2023 tarihleri arasında, 192 gün süreli bir etkinlik olacak. 21. yüzyılın temel sorunlarından biri, küresel çapta giderek yayılan kentleşme olgusudur.

İHTİYACIMIZ OLMAYACAK

Pakdemirli, tarım alanında verilen desteklerin arttığını belirterek, "Ülkemizde, tarım kesimine verdiğimiz destek ödemelerini, yıllık 1,9 milyar liradan, 15 milyar liraya çıkardık. Böylece genel bitkisel üretimi yıllık, 98 milyon tondan, 115 milyon tona yükseltmeyi başardık. Büyükbaş hayvan varlığımız, 9,9 milyon adetten, 16 milyon adete çıktı. Küçükbaş hayvan varlığımız ise 32 milyon adetten, 44 milyon adedin üzerine çıktı. İnşallah, kısa bir zamanda artık, hayvan ithaline de ihtiyacımız olmayacak. Orman varlığımızı, 1,5 milyon hektar artırarak, bu konuda dünyadaki nadir ülkelerin arasına girdik. Barajlarımızın sayısını 276'dan 538'e çıkardık. Hidroelektrik santrallerimizin sayısını, 105'ten 533'e çıkardık. İçme suyu tesislerimizin sayısını 31'den 210'a çıkardık" diye konuştu.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
09 Kasım 2018, 16:54

Çiftçi
Önüne koymuşlar bir kağıt bu kamilde onları okuyor işte ne konuştuğundan bile haberi yok :) Tipini gördükce gülesim geliyor zaten nereden aldılar getirdiler koydular bunu başımıza bilmem ki. Söylediği rakamların da hepsi yanlış : Devamı..Önüne koymuşlar bir kağıt bu kamilde onları okuyor işte ne konuştuğundan bile haberi yok :) Tipini gördükce gülesim geliyor zaten nereden aldılar getirdiler koydular bunu başımıza bilmem ki. Söylediği rakamların da hepsi yanlış :) Köylerde adam mı kaldı da hayvancılık yapacak,tarım yapacak her geçen sene daha da azalıyor adam para kazanmadığı işi neden yapsın.O söylediğin hayvan sayıları gerçekten var olsa bu ülkede et sorunu mu olur akıllım.
08 Kasım 2018, 17:54

Şikayet

Süleyman
Siz hayvan. Sayısını. Yanlış bilıyorsunz. Sayın bakanım. İlce. İl tarım müdürlükleri. Ölen. Satılan. Hayvanları. Düşmuyorlar. Onlar. Hep öyle. Kalıyor. Kimse araştırmıyor sormu takip yok denetleme. Yok. Sana söylenen. Rakam Devamı.. Siz hayvan. Sayısını. Yanlış bilıyorsunz. Sayın bakanım. İlce. İl tarım müdürlükleri. Ölen. Satılan. Hayvanları. Düşmuyorlar. Onlar. Hep öyle. Kalıyor. Kimse araştırmıyor sormu takip yok denetleme. Yok. Sana söylenen. Rakamı soyluyorsun. Adamın. Hayvanı. Üstune. Hayvan gözükür. Hayvanı. Kestirmiş. Üstünde. Düşurmemiş bu sayı devamlı devam ediyor. Hersene. Hayvan sayıma girmesi lazın ezbere iş olmaz sayın bakanım Süleyman aydın yazan

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ