Pakdemirli: Devlet çiftçinin yanında

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Genç Çiftçi Projesi kapsamında hibe almayı hak kazanan genç çiftlerin projelerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Devletin her zaman çiftçinin yanında olduğunu vurgulayan Pakdemirli, “İnsanlarımızın topraklarından, köylerinden ayrılmamasını istiyoruz” dedi.

Pakdemirli: Devlet çiftçinin yanında

Kızılcahamam'da çiftçilerle bir araya gelen Pakdemirli, Bakanlığın özellikle genç çiftçilere yönelik olarak yaptığı projeleri, doğrudan insana dokunduğu için çok önemsediklerini belirterek; "İnsanımızın toprağından ayrılmaması Türkiye'nin ve dahası dünyanın gıda güvenliği, arz güvenliği açısından çok önemli. Birilerinin mutlaka bu sektörde olması lazım, çünkü tarım çok önemli ve stratejik bir konu" diye konuştu.

ÇOK YÖNLÜ ÇALIŞMALAR YAPMALIYIZ

Destekler sonucu yapılan tarımsal çalışmaları yerinde görmenin ve çiftçilerin mutluluğunu hissetmenin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Pakdemirli, devletin her zaman çiftçinin yanında olduğunu vurguladı. Pakdemirli, tarımsal faaliyetlerde kadın emeğinin de ayrıca çok önemli olduğuna işaret ederek, "Kadınlarımızın iş gücünün içerisinde olması gerekiyor. Eğer büyük devlet olacaksak, 21. yüzyılda bölgesel güç olacaksak kadınlarımızın iş gücüne katılımı oranını arttırmamız gerekiyor. Türkiye'de kadınların iş gücüne katılım oranı yüzde 30'larda, Avrupa ülkelerinde bu oran yüzde 68-70'ler seviyesinde. Bizim daha ileriye gitmemiz için bu anlamda çok yönlü çalışmalar yapılması lazım" diye konuştu.

TOPRAKLARINDAN AYRILMASINI İSTEMİYORUZ

Önemli olan diğer bir noktanın da insanları doğduğu yerde doyurabilmek olduğuna dikkati çeken Pakdemirli, "İnsanlarımızın topraklarından, köylerinden ayrılmamasını istiyoruz. Gençlerimiz özellikle şehirlerin cazibesine kapılıyorlar, dinamik hayat hoşlarına gidiyor ama köyün dingin ve temiz hayatını sonra tekrar arıyorlar. İnsanımızın toprağından ayrılmaması Türkiye'nin ve dahası dünyanın gıda güvenliği, arz güvenliği açısından çok önemli. Birilerinin mutlaka bu sektörde olması lazım, çünkü tarım çok önemli ve stratejik bir konu. Doymadığımız sürece arabamızın mülkümüzün hiçbir önemi yok. Bu nedenle toprağı işleyene, ekene çok değer veriyoruz" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 8 Adet Yorum Yapılmış.
13 Ekim 2018, 21:46

Bırakın ya!!

gunes
Yav devlet çiftcinin yanındaymışmış da bilmem kaç milyon destek verilmişte zırt da pırtta. Yahu daha Daha 2017 nin sözlerini tutmadınız. 2017 nin 3.dönem buzağı destekleri nerede acaba?? Yaw yanlış politikalar sonucu %300lere varan Devamı..Yav devlet çiftcinin yanındaymışmış da bilmem kaç milyon destek verilmişte zırt da pırtta. Yahu daha Daha 2017 nin sözlerini tutmadınız. 2017 nin 3.dönem buzağı destekleri nerede acaba?? Yaw yanlış politikalar sonucu %300lere varan zam'a sebeb olan ççoooookkk sevgili cumhur başkanımız ve vekilleri birden ortadan kayboluverdi. kimse birşey söylemedi ama %300 üzerinden %15 indirim yapılacağında maşallah her kanalda çıktınız karşımıza. çiftciyi bitirdiniz birde şaka gibi kalkıp %15 diyorsunuz. Ben rusyayı bırakıp size güvenip geldim köyüme döndüm. 4 hayvan yetmiyor dedim 8 yaptım yetmiyor arttırayım kazanayım dedim 20 yaptım. 20 ineğim var 1 tane buzağım yok!! neden biliyormusunuz ,çünkü 20 inrği doyurmak için buzağılarını satıyorum
10 Ekim 2018, 16:04

tokatlı
Yanında canım girdilere %70 80 zam yaparak.Marketlere zabıta göndereceğinize tarım kredilere gönderin.Buğdayları nasıl ekeceğimizi şaşırdık. Buğday 800 krş tohum 3 lira gübre 3.5 lira .
10 Ekim 2018, 10:34

Gerçek çiftçiye destek olmak yanında olduğunu hissettirmek çok güzel ama koltuğu sağlamlaştırmak adına çiftçileri kullanarak bakana reklam yapmak çok ama çok üzücü
09 Ekim 2018, 15:28

hırsız varrr

kazım
sayın bakanım görevden alınacağını anlayan bazı daire başkanları külliyeden destek arayışına başlamışlar. sayın cumhurbaşkanımızın bunlara prim vermeyeceğini düşünüyorum bu konuda ancak öyle bir talep gelirsesayın cumhurb Devamı..sayın bakanım görevden alınacağını anlayan bazı daire başkanları külliyeden destek arayışına başlamışlar. sayın cumhurbaşkanımızın bunlara prim vermeyeceğini düşünüyorum bu konuda ancak öyle bir talep gelirsesayın cumhurbaşkanımızla istişarede bulunursanıuz iyi olur
09 Ekim 2018, 12:51

Devlet çiftçinin nasıl yanında ben anlayamadım
09 Ekim 2018, 10:40

Ben devletin çiftçinin yaninda

Senol
Buna katılmıyorum ürettiğimiz ürünleri bedavaya alıyorsunuz arpa ve buğdayı bedavaya alıyorsunuz ete kafayı taktiniz Zarar ettiriyordu iz bir yerde ürün ucuz girdileri çok pahalaniyor ve Anadolu çiftçisi battı ocaklar sönüyor devle Devamı..Buna katılmıyorum ürettiğimiz ürünleri bedavaya alıyorsunuz arpa ve buğdayı bedavaya alıyorsunuz ete kafayı taktiniz Zarar ettiriyordu iz bir yerde ürün ucuz girdileri çok pahalaniyor ve Anadolu çiftçisi battı ocaklar sönüyor devlet çiftçinin yaninda oylemi
09 Ekim 2018, 09:08

Acil

Murat
Maliyetler yüksek bunu kimse inkar edemez iş satışa geldimi ürettiğimiz her mahsul ucuza gidiyor cok kaliteli ürün bile değerinden aşağı gidiyor bunun sebebi sebze meyve halleri mafya tipi insanlarin eline geçmesi denetim yok malesef kim Devamı..Maliyetler yüksek bunu kimse inkar edemez iş satışa geldimi ürettiğimiz her mahsul ucuza gidiyor cok kaliteli ürün bile değerinden aşağı gidiyor bunun sebebi sebze meyve halleri mafya tipi insanlarin eline geçmesi denetim yok malesef kime şikayet etsek sonuc değişmiyor peki bu kadar üretici insan ne yapsin hangi isi yapsın zaten çiftçiyi bankalara mahkum ettiniz mecburen banka asla alacağından vazgeçmez zengin zaten zengin her sekilde isini götürüyor peki bu alt kesimde yaşayanlar ne yapsin bu tarım sektörü sadece bu yıl degil erbakan sonra hiçbiri tarıma duzgun ilgilenmedi ilgilenenler ise belli bir kesime destek oluyor köle düzeni dedikleri bu olsa gerek
08 Ekim 2018, 20:54

Mustafa yılmaz Gübre yem mozot
Yem dolarla ilgisi yok 50 tl den 90 tel oldu denetlenmesi gübre 1300 den 2900 tl odu

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ