KKTC ile tarımsal ilişkiler gelişecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

KKTC ile tarımsal ilişkiler gelişecek

Bakanlık'ta gerçekleşen görüşmede, iki ülke arasındaki sulama, ormancılık ve tarımsal alanlardaki yürütülen çalışmalar ele alındı. KKTC'ye su teminiyle ilgili yürütülen projelerde gelinen aşamalar değerlendirilerek, söz konusu alandaki projelerin geliştirilerek sürdürülebilmesi için yapılması gereken hususlar gözden geçirildi.

ORMANCILIK ELE ALINDI

Ormancılık konusunun da ele alındığı görüşmede, iki ülkenin ortak yürüttüğü ağaçlandırma ve orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarındaki işbirliğinin devam ettirilmesinin önemine dikkat çekildi. Bu alanda iki ülke arasında yürütülen ve süresi bu yılın sonunda dolacak olan Ormancılık Eylem Planı'nın yenilenmesi kararlaştırıldı. Bakanlık tarafından işletilen Tarım Bilgi Sistemi'nin, KKTC'nin de kullanımına sunulmasına yönelik çalışmalar da değerlendirildi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ