Hileli gıdaların teşhirinde mevzuat değişiyor!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından gıda güvenliğinin sağlanması için başlatılan hileli gıda üreten veya ithal eden firmaların teşhirine yönelik uygulamanın mevzuat çalışmasından dolayı açıklanmadığı ifade edildi. Bakanlık yetkilileri, bu konuda yaşanan mağduriyetlerin önüne geçmek için yeni bir mevzuat çalışması içinde olduklarını belirtti.

Hileli gıdaların teşhirinde mevzuat değişiyor!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından gıda güvenliğinin sağlanması için hileli gıda ürünlerinin açıklanmasına ilişkin uygulamanın mevzuat çalışmasından dolayı geçici bir süreliğine durdurulduğu ifade ediliyor. Hürriyet'in haberine göre, Bakanlık yetkilileri bu konuda mağduriyetler yaşanmaması için yeni bir çalışma başlatıldığına dikkat çekti.

Konuyla alakalı olarak bakanlık yetkilileri; "Kamuoyuna açıklanacak listelerle alakalı olarak yeni bir çalışma yürütmekteyiz. Söz konusu uygulamayı değiştireceğiz. Bu sebepten dolayı şu anda listeleri yayınlayamıyoruz." dedikleri belirtildi.

Bakanlık taklit ve tağşiş listesi açıklamasını en son 2016 yılının Aralık ayı sonunda yapmıştı.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
14 Şubat 2018, 08:40

Mağduriyet (!)

birisi
Millet mağdur olmuş, at-eşek eti yemiş sorun değil, yeter ki bu işi yapanlar mağdur olmasın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ