GTHB'dan büyük destek

05 Şubat 2018 10:56
PROJEYİ BAKAN AÇIKLADI
PROJEYİ BAKAN AÇIKLADI
Köyden kente göçü önlemek için hazırlanan proje kapsamında çiftçi ailelere 300 adet damızlık koyun verilmesi öngörülüyor. (NOT: Mobil cihazlar için haberin devamı ok yönünde)
1 / 5
KÖYDEN ŞEHİRE GİTME
KÖYDEN ŞEHİRE GİTME
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, “Köyden şehire gitme. Hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol" projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
2 / 5
MÜTHİŞ BİR PROJE
MÜTHİŞ BİR PROJE
Milliyet gazetesine konuşan Fakıbaba, projeyle köyden şehre gidişi önlemeyi ve köye geri dönüş sağlamayı amaçladıklarını söyledi. “Müthiş bir sosyal ve sürü artırma projesi" diyen Fakıbaba, şöyle konuştu:
3 / 5
HER AİLEYE 300 DAMIZLIK KOYUN VERİLECEK
HER AİLEYE 300 DAMIZLIK KOYUN VERİLECEK
“Her bir aileye 300 tane damızlık koyun vereceğiz. 300 damızlık koyunu alan ayrıca asgari ücret alacak. Sigortasını da yapacağız. Yem, ilaç, veteriner eksiği varsa onu karşılayacağız. Sadece köyde arazi tapusunu ipotek olarak alacağız. 300 koyun 300 yavru verecek. Bu yavruların tamamı da işletmemizin sahibine ait olacak. Geri ödeme 300 tane doğacak yavru ile başlayacak. Bu yavrular bir kaç ay sonra her biri 700-800 liraya satılabilir. Bir senede 210 bin lira eder.
4 / 5
FİYAT GARANTİSİ VERECEĞİZ
FİYAT GARANTİSİ VERECEĞİZ
Müthiş bir para. İsterse bu yavruları bize satabilir, borcundan düşülür. Erkekleri kesime gönderebilir. Fiyat garantisi vereceğiz. Şehirde hastanede temizlik yapacağına asgari ücretle, köyünde hayvanıyla uğraşacak. Hem maaşı al hem kendi işinin patronu ol diyoruz. Bu istihdamı da artıracak." TARIMDANHABER
5 / 5

Yorumlar

Toplam 19 Adet Yorum Yapılmış.
07 Şubat 2018, 00:16

alattin
ilçe tarımdan buzalara küpe takıyorlar aşısını yapıb kaydını oluşturuyorlar buzağı desdegini alamıyoruz küpe kaydını yapıyorsun aşısınıda yapıyorsun peki neden buza desteğini vermiyorsun goparatife üye deyilim süt de Devamı..ilçe tarımdan buzalara küpe takıyorlar aşısını yapıb kaydını oluşturuyorlar buzağı desdegini alamıyoruz küpe kaydını yapıyorsun aşısınıda yapıyorsun peki neden buza desteğini vermiyorsun goparatife üye deyilim süt desteği alamıyom sütü goparatif alıyor düşük fiyata inekler yediği yemi karşılayamıyor benim ineklerin dışkıısnı atığım yanıma kar kalıyor üstelik birazda borclanıyom bankalara fayize giriyoz mecburen
07 Şubat 2018, 00:00

alatin
sayın bakanım eskiden inekler yediği yemi karşılardı bizede biraz haşlık kalırdı şimdi ineğin yediği yemi sütü karşlamıyor her meraya çıkan inek başı ilce çifci malları korumadanda para alıyorlar bizim merada ıslah yok v Devamı..sayın bakanım eskiden inekler yediği yemi karşılardı bizede biraz haşlık kalırdı şimdi ineğin yediği yemi sütü karşlamıyor her meraya çıkan inek başı ilce çifci malları korumadanda para alıyorlar bizim merada ıslah yok verimli olması için hiç bir şey yapılmıyor tarladan alıyorlar birde hayfan başı para alıyorlar
06 Şubat 2018, 23:31

kimlerin elin kaldık

yücel
18 500 koy var mahalle olanlarla birlikte 34 000 her koyde sadece bir kisiye verse 11 milyon koyun eder.bu bakan nerde hangi hayal aleminde yasiyor acaba cok merak ediyorum! Toplam kucuk bas sayisi 40 milyon zaten o kadar hayvani nerde bulacak hadi b Devamı..18 500 koy var mahalle olanlarla birlikte 34 000 her koyde sadece bir kisiye verse 11 milyon koyun eder.bu bakan nerde hangi hayal aleminde yasiyor acaba cok merak ediyorum! Toplam kucuk bas sayisi 40 milyon zaten o kadar hayvani nerde bulacak hadi buldu 11 milyon koyunun parasini nerden finanse edecek? Bu kadarda sacmalanmaz pesss
06 Şubat 2018, 22:33

Secim yatirimi

Slm
Secim yaklasti artik millete ne gibi vaat verelimki oyunu alalim derdine düştünüz.Ama millet ögrendi artik sizin bos vaatlerinizi.Bu koyunlar nasil verilecek ben size açıklayım elinde tarla tapusunu ev tapusunu ziraat bankasina hipotek olarak Devamı..Secim yaklasti artik millete ne gibi vaat verelimki oyunu alalim derdine düştünüz.Ama millet ögrendi artik sizin bos vaatlerinizi.Bu koyunlar nasil verilecek ben size açıklayım elinde tarla tapusunu ev tapusunu ziraat bankasina hipotek olarak vereceksin daha sonra 300 basa kadar geri ödemeli koyun alcaksin.Peki tapusu olmayan ne yapacak 3 ün 1 ni alacak.
06 Şubat 2018, 13:19

Ne deseniz inanilar var :))

Tokatlı
Genç ciftci projesinde 7 tane büyük baş hayvan bulup dagıtamadınız 300 koyunu nerden bulacaksınız?
06 Şubat 2018, 11:07

Her yönden faydalı

Osman deliağaoğlu
Bu teşvik i ciddi anlamda kullanmak isteyen ler için uygulamanın şartlarını ve gereklerini açıklarsanız iyi olur bu arada sayfanın başında bağıranlar ya konu ile tamamen alakasız yada ilk müracaat edecek olanlardır ihtiyaç sahibi ar Devamı..Bu teşvik i ciddi anlamda kullanmak isteyen ler için uygulamanın şartlarını ve gereklerini açıklarsanız iyi olur bu arada sayfanın başında bağıranlar ya konu ile tamamen alakasız yada ilk müracaat edecek olanlardır ihtiyaç sahibi arkadaşlar ALDRMAYIN
06 Şubat 2018, 08:54

veteriner hekim

Ali
Veteriner hekimim. güzel bir proje olabilir ancak coğrafik koşullara ve mera yapısına uygun koyun ırkı temini iç piyasadan yeterli olamayabilir. İthal hayvan ise adaptasyon ve sağlık problemlerinden dolayı kar marjı düşük olur diye d Devamı..Veteriner hekimim. güzel bir proje olabilir ancak coğrafik koşullara ve mera yapısına uygun koyun ırkı temini iç piyasadan yeterli olamayabilir. İthal hayvan ise adaptasyon ve sağlık problemlerinden dolayı kar marjı düşük olur diye düşünüyorum. iç piyasadan karşılanabilirse güzel bir proje.
06 Şubat 2018, 00:35

inanmayın

yücel
sizin köylüyü enayi yerine koymaktan başka işiniz yok mu olacak işe bakın bakan bey sizin boş vaatlerinize karnımız tok
05 Şubat 2018, 23:54

Siz once meralari kurtarin sayin bakanim meralar elden hitmesin
05 Şubat 2018, 23:53

Merami kaldi koylerde meralar
Metami kaldi suruldu koyun verilecekte nerede otlayacak busaatten sonra versen ne olur genc çiftçiye verilen damizligi horduk

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.