Fakıbaba'dan veda gibi sözler

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türk'ü, Kürt'ü, Arap'ı, Çerkez'iyle Türkiye'nin birlik olduğunu dile getirerek, "Önemli olan iyi insan olmak, iyi hizmet etmek ve ülkesine yardımcı olabilmektir. Yoksa bakan, başbakan olsan ne olur, bunlar geçici. Yarın ben bakan değilim, ben bunu çok iyi biliyorum. Başladığım gün bakan olmayacağımı bilerek başlamıştım, o yüzden makam önemli değil" dedi.

Fakıbaba'dan veda gibi sözler

"5. Kariyer Günleri ve Sektörle Buluşma" programı Bakan Fakıbaba'nın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi VetAnka öğrenci topluluğu tarafından organize edilen programda konuşan Bakan Fakıbaba, kendi öğrenim hayatını anlattı. Iğdır'da doktorluğa başladığında mesleğini çok severek yaptığını dile getiren Fakıbaba, "Mesleğime odaklanmıştım, gözümde başka hiçbir şey yoktu. Meslek ne olursa olsun severek yapılmalı. Ben çöpçü de olsaydım aynı şeyi düşünürdüm, benim mahallemin en temiz olması lazım. Hoca olsam nasıl en iyisi olurum, üniversitede adımdan nasıl söz ettirebilirim diye düşürdüm. Şimdi de 25 bakan arkadaşımız var, hepsi benden çok daha değerlidir, ama insanlar "benim bakanlığım nasıl daha iyi olur" diye bir yarış içinde olmak zorunda. Bu yüzden yaptığınız işi benimseyecek ve en iyi şekilde yapacaksınız. Ben bakan olayım diye hiçbir çabam olmadı, televizyonda seyrederken öğrendim. Hep yaptığım işte nasıl başarılı ve insanlara faydalı olabilirim diyerek hareket ettim. Sizler çok şanslısınız, Türkiye'nin gündeminde yer alan et ithalatı gibi konulara sizler yön vereceksiniz. Veteriner arkadaşlar buzağı ölüm oranlarını düşürdüklerinde, hayvan hastalıklarını azalttıklarında, bütün hayvanları çok iyi bir şekilde tedavi ettiklerinde ithalatı önleyeceklerdir. Çok önemli işlerle uğraşıyorsunuz. Önemli olan şartlar ne olursa olsun yaptığınız işi önemsemek ve sevmek, çevresine yardımcı olabilmek" diye aktardı.

Türk'ü, Kürt'ü, Arap'ı, Çerkez'iyle Türkiye'nin birlik olduğunu dile getiren Fakıbaba, iyi insan olmanın ve insanlara iyi hizmet etmenin altını çizerek, "Önemli olan ülkesine yardımcı olabilmektir. Yoksa veteriner olsan ne olur, bakan, başbakan olsan ne olur, bunlar geçici. Yarın ben bakan değilim, ben bunu çok iyi biliyorum. Başladığım gün bakan olmayacağımı bilerek başlamıştım, o yüzden makam önemli değil. Farklı görüş ve fikirlerde de olunsa iyi insan olmak, faydalı olabilmek, ülkesini sevmek ne kadar güzel şeyler. Kimisi sağcı derdi, kimisi solcu, ben içimden "ne derseniz diyin ben Ahmet Fakıbaba'yım" derdim " şeklinde konuştu.

"ÖĞRENCİLERİN İLERİDE MESLEKLERİNİ İCRA EDERKEN AYRIM YAPMAMASINI İSTİYORUZ"

Programda konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun ise, geçirdiği trafik kazası sonrası yaşadığı sıkıntılı dönemleri atlatarak ailesine destek olmak için seyyar satıcılık yaptığını ve bir yandan da öğrenimini tamamladığını anlattı. Karaburun, öğrencilere hayatta başarılı olmak için her zorlukla mücadele edilmesi gerektiğini ve aslında "bitti" denilen noktada her şeyin yeniden başladığını aktardı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erkan İbiş de, ülkenin huzuru için Mehmetçiklerin Afrin'de büyük bir mücadele içerisinde olduğunu anımsatarak, tüm askerlere başarılar diledi, dualar gönderdiklerini ifade etti. Eğitimin önemine değinen İbiş, "Öğrencilerin toplumda birer önder özellik ile yetişmelerini istiyoruz. Mesleklerini icra ederken ayrım yapmamalarını ve insanlara dil, din, ırk gözetmeksizin sahip çıkmalarını istiyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Fakıbaba'ya plaket takdimi yapıldı. Programda ayrıca VetAnka Topluluk Başkanı Saadet Çoban, VetAnka Danışman Üyesi Prof.Dr. Mehmet Kemal Küçükersan, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Belgin Sarımehmetoğlu ve çok sayıda topluluk üyesi öğrenci de yer aldı.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 13 Adet Yorum Yapılmış.
13 Mart 2018, 11:28

Tarım Lisans Tamamlama hala çözüme kavuşmadı sayın bakanım. Üç kuruş aşı parası kadar değerimiz yokmu? Dünyada herşey paramı? Hürmetler.
09 Mart 2018, 08:35

Le le le

Yılmaz Küçük
Urfalı olup hala daire başkanı olmayanlar varken biraz erken bir veda
09 Mart 2018, 08:16

Olmadi

Ali
Sayin bakan, hem personeli hem ciftciyi küstürdunuz kiminle basarili olacaksiniz.
09 Mart 2018, 08:05

Nereeeee

Nereee
Nereeee bu tip bakanlıkların verimlerinin tespiti uzun vadeli olur yaptım oldu demek ile olmaz malesef. Bunun için bakan beyin 4 yıl net sonunda rapor lar ile yapıp yapmadığını konuşmak mümkün onun ücin neree diyom dünyada belki de buk Devamı..Nereeee bu tip bakanlıkların verimlerinin tespiti uzun vadeli olur yaptım oldu demek ile olmaz malesef. Bunun için bakan beyin 4 yıl net sonunda rapor lar ile yapıp yapmadığını konuşmak mümkün onun ücin neree diyom dünyada belki de bukadar açık konuşayım hem tarım hemde tarıma el verişli arazi her şarta türkiye de oki ben dağların arasında kalmış tsşların için 4 metre toprağa patates eken fasülye eken bile gördüm bu ülkeye boşuna ana dolu demediler....
08 Mart 2018, 22:49

İyi anılmayacaksınız...

Tagemli
Sayın Bakanım, Bakanlıkta yaptığınıztek icraat urfaılı sosyolog, kütüphaneci ve öğretmenleri genel müdür yapmak. Başka bir icraatınızı da göremedik. Keşke liyakatli personelle iş yapmayı düşünseydiniz. Sizi hiç te iyi an Devamı..Sayın Bakanım, Bakanlıkta yaptığınıztek icraat urfaılı sosyolog, kütüphaneci ve öğretmenleri genel müdür yapmak. Başka bir icraatınızı da göremedik. Keşke liyakatli personelle iş yapmayı düşünseydiniz. Sizi hiç te iyi anmayacağız.
08 Mart 2018, 21:55

Türk tarımı

Çiftçi
Sayın bakan ceske kendi mesleğinizin bakanı olsaydınız,çünkü siz bu sektörde yanlış bir kişi olduğunuz daha bu bakanlığı başladığınız andan itibaren belli oldu sayın bakanım, çünkü sizin bu sektöre ait hiç bir deneyiminiz Devamı..Sayın bakan ceske kendi mesleğinizin bakanı olsaydınız,çünkü siz bu sektörde yanlış bir kişi olduğunuz daha bu bakanlığı başladığınız andan itibaren belli oldu sayın bakanım, çünkü sizin bu sektöre ait hiç bir deneyiminiz yoktu sanırım,ve ne yazikki siz sadece o güler yüzünüzle bu ülkenin üreticisine idare edin diye size bu göreve geldiginiz mualesef çok belli oluyor, sayın bakanım biz üretici ler olarak size vermiş olduğunuz şu sozleriniz ne oldu acaba,siz gerçekten mazotun yarısını çiftçinin her alanında verdiniz mi ve sayın başbakan tvlerde söyledi yeme çok büyük destek vereceğiz dedi dana pirimi vereceğiz dediniz,ve güya bu yılı buzağı yılı dediniz sayın bakanım bu ülkenin üreticisiyle lütfen dalga geçmekten vazgeçin, saygılar
08 Mart 2018, 21:34

Prensip

Nazire Doğan
Yazık oldu çook iyi bakandı.Urfalılara çok iyi bakıyordu.
08 Mart 2018, 18:13

ayhan
iyisin hoşsun sayın bakan bu işler ekip işi karadeniz tayfasını dağıtmassan adamı böyle yerler...tkk genel müdürünü bile 8 ayda zor aldın ne olacakki laf çok icraat yok
08 Mart 2018, 18:02

Bakana gerek yok
Valla ne bakana ne müsteşara gerek yok tüm illeri özelleştirin gitsin zaten herbiru derebeylik gibi baslarında prenslee ve ekipleri ile gayet güzel tribünlere oynuyorlar. Türkçe meali ekipleri ile barabar
08 Mart 2018, 17:12

Ali Babacan tarım bakanı olsun. Tarım bir yılda düzelir

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ