Fakıbaba'dan Pakdemirli açıklaması!

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kendisinin yeni Bakan Bekir Pakdemirli'yi şarbon konusunda uyardığı haberler üzerine twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

Fakıbaba'dan Pakdemirli açıklaması!

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Sözcü'ye konuşan eski Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, kendileri döneminde alınan hayvanların, uluslararası standartlara uygun olduğu ve hepsinin ari ülkelerden getirildiğini belirterek, "Biz insanımızın sağlığı konusunda en ufak bir risk almadık" dedi. Fakıbaba, şarbon vakasında kaç kişiye teşhis konulduğu ve can kaybı olup olmadığı konusunda da yetkililerin halkı aydınlatmasını isteyerek, “Şu soruların cevaplanması gerekir. Kaç kişi hastalandı? Kaç kişiye teşhis konuldu? Konulan teşhis nedir? Şarbondan dolayı yaşamını yitiren var mı? Sayın Bakan'ın ve yetkililerimizin, bu fırsatçılara meydan vermeden, toplumumuzu rahatlatacak açıklamaları yapacağına inanıyorum. Benim için insan sağlığı, herşeyden önemlidir" dedi.

Bu haber üzerine twitter hesabından bir açıklama yapan Fakıbaba, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi şarbon konusu üzerinden eleştirdiği yönündeki haberlerin tamamen hayal ürünü ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik olduğunu kaydetti.

Fakıbaba, açıklamasında şunları kaydetti: “Ak Parti'nin her alanda olduğu gibi Tarım ve Hayvancılık alanında da 2023 hedeflerine sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli ile ulaşacağına dair inancım tamdır. Sayın Bakanımızın bu vizyona sahip olduğu da tarafımdan özellikle her defasında altı çizilerek belirtilmiş. Sayın Bakana yönelik bu tür eleştirilerde bulunmam söz konusu değildir. Sayın Bakanımızla sürekli bilgi alışverişinde bulunuyoruz.

Bu tür haberler partimizi ve bizleri yıpratmaya yönelik art niyetli yapılmaktadır. Ak Parti içine hiç kimse nifak tohumu ekemez, kardeşlik hukukumuzu bozamaz. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 5 Adet Yorum Yapılmış.
12 Eylül 2018, 16:48

Lisans tamamlama ile ilgili yorum yapan; sorunun temeline işaret etmiştir...Lisans tamamlanacaksa yasal bir yol bulunarak yada açık öğretimle tamamlansın,eğitim herkesin hakkıdır. Yalan söyleyerek, daireden kaçarak, sahte rapor alarak, d Devamı..Lisans tamamlama ile ilgili yorum yapan; sorunun temeline işaret etmiştir...Lisans tamamlanacaksa yasal bir yol bulunarak yada açık öğretimle tamamlansın,eğitim herkesin hakkıdır. Yalan söyleyerek, daireden kaçarak, sahte rapor alarak, daire işlerini 4 yıl başka insanlara yükleyerek alınan diploma sahiplerince bugün ülke genelinde tarım yönetilmeye çalışılıyor.En zeki insanlarda olsalar kanunen ve ahlaken "soru çalarak,torpil yaptırarak diploma alanların" yoluna benzemiyormu? (kimse kızmasın istisnalar olsa da...)
12 Eylül 2018, 12:00

gelsin

kolay
bakan beyle, yorumuyla alakasız bir değerlendirmem olacak, sayın bakanlık yetkilileri neden hala yanlışta ısrar ediyorsunuz? lisans tamamlamayı acil kaldırın. adamlar sahte raporla okumaya kaçıyor, mesaiden yiyorlar, acilen durdurun bu ha Devamı..bakan beyle, yorumuyla alakasız bir değerlendirmem olacak, sayın bakanlık yetkilileri neden hala yanlışta ısrar ediyorsunuz? lisans tamamlamayı acil kaldırın. adamlar sahte raporla okumaya kaçıyor, mesaiden yiyorlar, acilen durdurun bu haksızlığı eğer ziraatçi istihdamı yapacaksanız baba parasıyla 4 sene okumuş adamları alın
12 Eylül 2018, 11:55

Sn Fakıbabaya kızan yorumcular hangi makamı kaybettiniz ki? ...Sistem aynı değilmi?
10 Eylül 2018, 13:44

Hayvancılık

Çoban ol
Bu ülkenin hayvancılığının bu hale gelmesinin en büyük sorumlusu sensin sayın fakibaba,kimlere rant sağlamak için durmadan ithalat yaparak bu ülkeyi ithalat cenneti haline getirdiniz ve bu ülkeyi dünyanın bütün hastalıklı hayvanlar Devamı..Bu ülkenin hayvancılığının bu hale gelmesinin en büyük sorumlusu sensin sayın fakibaba,kimlere rant sağlamak için durmadan ithalat yaparak bu ülkeyi ithalat cenneti haline getirdiniz ve bu ülkeyi dünyanın bütün hastalıklı hayvanlarına doldurdunuz ama hiç biriniz çıkıbda sorumluluk kabul edmiyorsunuz okadar pişkin insanlar olmuşsunuz ki neredeyse bu ülkeyi gelen butun hastalıklı hayvanlarin vebaline türk civcisinin çıkaracaksınız.
09 Eylül 2018, 22:57

Denge sorunu

Bu Fakıbaba görevi döneminde de bir ton pot kırmıştı. Bakanlığı batırması, tarımdan anlamaması, liyakatsiz Urfalı hemşirelerini bakanlığa doldurması herkes tarafından malum. Sağlığından endişeliyiz. Tam teşekkülü bir hasta Devamı..Bu Fakıbaba görevi döneminde de bir ton pot kırmıştı. Bakanlığı batırması, tarımdan anlamaması, liyakatsiz Urfalı hemşirelerini bakanlığa doldurması herkes tarafından malum. Sağlığından endişeliyiz. Tam teşekkülü bir hastanede psikolojik muayeneden geçse iyi olur.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ