Fakıbaba'dan flaş açıklamalar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, "Zaman vermek istemiyorum ama Türkiye kesinlikle et ithal etmeyecektir." dedi.


Fakıbaba'dan flaş açıklamalar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"MSB İLE 750 MİLYON LİRALIK BİR ALIŞVERİŞİMİZ OLACAK"

Milli Savunma Bakanlığı'nın askerlerin sağlıklı ve güvenli beslenmesini sağlamak amacıyla kaliteli ve daha ucuz ürün alabilmek için kendilerine müracaatta bulunduklarını anlatan Fakıbaba, bu talebi memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Fakıbaba, protokolün uygulanmasıyla çiftçilere de çok büyük katkı sağlayacaklarına dikkati çekerek, "Neresinden bakarsanız bakın ortalama 750 milyon liralık bir alışverişimiz olacak. Bize bağlı kuruluşlar olan Toprak Mahsulleri Ofisinden, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinden, Et ve Süt Kurumundan ürün aldığımız için, buraya bağlı çiftçilerimizde de ekonomik olarak iyileşme sağlamış olacağız yani hem çiftçilerimiz hem daha kaliteli ve ucuz ürün aldığı için Milli Savunma Bakanlığı hem de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak hizmet ettiğimiz için biz kazanmış olacağız. Kazan-kazan olacak." diye konuştu.

"YAYLA YASAĞI BU YAZ KALDIRILMIŞ OLACAK"

Fakıbaba, yayla yasağıyla ilgili, "Güvenlik nedeniyle uygulanan bu yasak inşallah bu yaz kaldırılmış olacak." dedi.

"LÜKS LOKANTALARDA BİLE 5 LİRA CİVARINDA DÜŞÜŞ OLDU"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, ucuz et satışı konusunda, "Et fiyatlarını regüle ettiğimiz kesin. Et fiyatlarında en lüks lokantalarda bile 5 lira civarında bir düşüş oldu." diye konuştu.

"ET İHRAÇ EDEN ÜLKELERDEN BİRİSİ OLACAĞIZ"

Et ihtalatı hakkında konuşan Bakan Fakıbaba, "Zaman vermek istemiyorum ama Türkiye kesinlikle et ithal etmeyecektir, inanarak söylüyorum ihraç eden ülkelerden birisi haline geleceğiz." dedi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
13 Ocak 2018, 09:34

İnanmak istiyoruz..

Yıllarca Nişasta Bazlı Şeker üretim kotası son 15 yılda gerek yok iken arttırıldı, Dünya da olduğu gibi ülkemizde de bu NBŞ üreten öncü kuruluş Cargill firması. Cargill firmasının sahipleri yahudi.. 60 tan fazla ülkede faaliyet Devamı..Yıllarca Nişasta Bazlı Şeker üretim kotası son 15 yılda gerek yok iken arttırıldı, Dünya da olduğu gibi ülkemizde de bu NBŞ üreten öncü kuruluş Cargill firması. Cargill firmasının sahipleri yahudi.. 60 tan fazla ülkede faaliyet gösteriyorlar. Ülkemizdeki Şeker Pancarı üretimi bu firma için baltalanmış, dolayısı ile çiftçi baltalanmış, hayvancılığın önemli ucuz yem girdilerinden küspe ve melas üretimi baltalanmış HAYVANCILIK baltalanmıştır.. Ayrıca NBŞ nin halkımızın sağlığına verdiği bir zarar da cabası.. Aynı zamanda Türkiye Şeker Üst Kurulu Üyesiydi. Yani ülkemizde üretilecek olan doğal veya yapay şekerin kotalarını yani Cargill in üretim miktarını belirleyen kurulun üyesiydi. Şeker Kurumu kapatılması da, Cargillin FAYDASINADIR..
12 Ocak 2018, 21:03

Elini taşın altına koyan yok

PORTAKAL
Bakanliginizdaki fetullahcilarla mücadele edecek misiniz sayın bakanım. Ağzınızdan bir kere güçlü bir sekilde duymak isterim.
12 Ocak 2018, 18:59

inanmıyorum

günce
Hayvancılıkla uğraşan tanıdıklarım var.bağ-kur primlerini ödeyemiyorlar.Bu hükümet ,15 yıldır üretici tam para kazanacakken ihalata başlıyor.bir balyoz gibi kafalarına vuruyor.Acaba bilinçlimi yapılıyor diye düşünmekten kendi Devamı.. Hayvancılıkla uğraşan tanıdıklarım var.bağ-kur primlerini ödeyemiyorlar.Bu hükümet ,15 yıldır üretici tam para kazanacakken ihalata başlıyor.bir balyoz gibi kafalarına vuruyor.Acaba bilinçlimi yapılıyor diye düşünmekten kendimi alamıyorum.iş bulabilseler bir gün yapmayacaklar bu işi.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ