Fakıbaba: Kendimizi aşacağız

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 'Gıda, tarım ve hayvancılık olmazsa olmazımız. Kendimize yeteceğiz ve aşacağız. Bu konuda hiç şüphem yok' dedi.

Fakıbaba: Kendimizi aşacağız

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Gıda, tarım ve hayvancılık olmazsa olmazımız. Kendimize yeteceğiz ve aşacağız. Aştıklarımızı da inşallah ihraç edeceğiz. Bu konuda hiç şüphem yok" diye konuştu.

Fakıbaba, hükümetin tarım, gıda ve hayvancılıkla ilgili destekleri olduğunu hatırlatarak, bu desteklere bakanlık olarak sahip çıkacaklarını, üreticileri kesinlikle yalnız bırakmayacaklarını söyledi.
İHRACATIN ÖNÜ AÇILACAK
Fakıbaba, bu projenin hem ithalatı önleyeceğini hem de ihracatın önünü açacağını vurguladı.
Fakıbaba, "Merası, barınağı, kredibilitesi olacak, bu işle iştigal etmiş olacak. Yani 'Herkese vereceğiz.' diye bir kaide yok. Amacımız; anaç hayvan sayısını artırarak hayvan sürümüzün sayısını çoğaltmak. Hem büyükbaş hem de küçükbaşta bunu yapacağız. Amacımız, gerçekten şu anda 45 milyon olan küçükbaş hayvan sayımızı istediğimiz seviyeye getirmek, TÜİK rakamlarına göre 16 milyon olan büyükbaş sayımız da belirli seviyeye getirmek" diye konuştu.
TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
12 Şubat 2018, 13:26

İnanalım mı?

Alper
Sayın bakanım nu işleri hangi kadro ile yapacaksınız. Tarımın dışından bakanlığa yığdığınız iş bilmezlerle mi.? Güldürmeyin. Siz öncelikle liyakata önem verin. Şu anda bakanlık kitlenmiş durumda.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ