Fakıbaba el attı, isot garanti altına alındı

Şanlıurfalı olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Gaziantep ile her şeyimiz aynı. Tırnaklı pideyi tescillemişler ama İsot ve Mırra'ya karışmama sözünü aldım” dedi.

Fakıbaba el attı, isot garanti altına alındı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, çeşitli etkinlikler için geldiği Gaziantep'te Şanlıurfalı hemşerileriyle buluşarak hasret giderdi. Fakıbaba, bölge kültürünün aynı olduğunu belirterek, "Bakın tırnaklı pideyi Antep tescillemiş ama İsot ve Mırra için söz aldım, onları Urfa'ya bırakacaklar. Çiğköftesi de lahmacunu da burada, her şeyimiz aynı" dedi.

HEPİMİZ AYNIYIZ

Bölge illerinin birbirinden ayrılamaz bir bütün olduğunu söyleyen Bakan Fakıbaba da, "Urfa, Antep, Diyarbakır hep aynı; kültürümüz, yemeğiz aynı. Büyükşehir Belediye Başkanımıza takılıyorum. Tırnaklı ekmeğimizi de almışlar elimizden. 'Ya diyorum bari isota karışmayın'. Mırra ile isota karışmama sözü aldım. Çiğköftesi de burada, lahmacunu da burada. Tüm yemeklerimiz aynı. Biz birlikte Güneydoğuyuz, birlikte Türkiye'yiz. Allah birlik ve beraberliğimiz bozmasın" diye konuştu.

YÜZDE 80 ŞANLIURFALI

Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan, kentte yaşayan Güneydoğu kökenlilerin yüzde 80'inin Urfalı olduğunu belirterek, "Şanlıurfa'dan sonra en çok Urfalı burada yaşıyor. Sürekli söylüyoruz ne kadar Şanlıurfalıysak o kadar da Gaziantepliyiz. Artık buralıyız, bu kentin her taşının altında alın terimiz var" dedi.

YAŞAMA UYUM SAĞLAMA

Gaziantep'in çok göç alan il olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "Bugün burada 300-350 bin Urfa nüfusuna kayıtlı Gaziantepli yaşamaktadır. Gaziantep'teki Urfa nüfusu Türkiye'nin 25 ilinden daha fazladır ama maalesef Urfalılar kayda değer bir oranda temsil edilmiyorlar. Urfa dernekleri olarak; insanlarımızın kent yaşamına ve değerlerine uyum sağlama çabalarını destekliyoruz" diye konuştu.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
19 Ocak 2018, 14:30

Son gülen iyi güler

Antep isotu söke söke alır
Urfa adına süper ötesi olay artık özgürce isot yiyebilirler.Ülkemizi tarımda uçuracak bir gelişme.
19 Ocak 2018, 11:06

A-D-A-L-E-T

ilçe müdürü
Kalktım anadoludan geldim ankaraya sizinle görüşmek için... üç gün ankarada otellerde kaldım. müsteşarın görüşme kabül etmeyip müsteşar yardımcısına o da genel müdüre yolladı. genel müdür de yardımcımla görüşsün deyinc Devamı..Kalktım anadoludan geldim ankaraya sizinle görüşmek için... üç gün ankarada otellerde kaldım. müsteşarın görüşme kabül etmeyip müsteşar yardımcısına o da genel müdüre yolladı. genel müdür de yardımcımla görüşsün deyince onurlu bir ilçe müdürü olarak bunu red ettim ve ben bakanlıktan üzgün bir şekilde ayrıldım. şimdi size ne diyorum biliyor musun doktorum...! senin altındakilerin adaleti ne ise sen de osun... söylediği başka icraatı başka adamdan bu ülke insanı çok çekti... ben seni ve o muhteşem bürokratlarını allaha havale ettim haberin olsun...

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ