Fakıbaba: Çiftçiyi tefeciye mahkum etmeyeceğiz!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, çiftçiye para lazım olduğunda tefeciye mahkûm etmeyeceklerini vurguladı. Yılda üreticiye 2 kez destek verileceğini söyleyen Fakıbaba, “Biz her zaman üreticinin ve tüketicinin yanındayız" diye konuştu.

Fakıbaba: Çiftçiyi tefeciye mahkum etmeyeceğiz!

Polatlı'da ziyaretlerde bulunan Bakan Fakıbaba, tarım ve hayvancılık sektörüne yönelik yeni bir çalışma içinde olduklarını ifade etti. Buğday ithalatında gümrük vergisinin düşürülmesinin çiftçiyi zorda bıraktığına yönelik çıkan haberlere cevap veren Fakıbaba, "Şu anda buğday ithalatı var mı? Yok. Olduğu zaman biz ne güne duruyoruz burada. Biz her zaman üreticinin ve tüketicinin yanındayız" diye cevap verdi. Bakan Fakıbaba, çiftçilere üçüncü müjdeyi de tarımsal desteklemeler konusunda verdi. Fakıbaba, daha önce yılda bir kez ödenen desteklemelerin sonbahar ve ilkbaharda olmak üzere iki defada ödeneceğini belirterek, Çiftçiye paranın lazım olduğu zamanda üreticimizi tefeciye mahkum etmeyeceğiz" diye cevap verdi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 14 Adet Yorum Yapılmış.
14 Ağustos 2017, 10:54

Admin

KanuN
Admin yazdıklarımızı neden yayınlamıyorsunuz?
14 Ağustos 2017, 00:53

LEGAL

KanuN
Müsteşarların nasıl atandığını gayet iyi biliyorum bay çok bilmiş. Üçlü kararnameyle gelirler ve inşallah en kısa zamanda yine üçlü kararnameyle gidecektir. Ne çok savunuyorsun müsteşarı, yoksa senmisin. Eğer sensen masanı top Devamı..Müsteşarların nasıl atandığını gayet iyi biliyorum bay çok bilmiş. Üçlü kararnameyle gelirler ve inşallah en kısa zamanda yine üçlü kararnameyle gidecektir. Ne çok savunuyorsun müsteşarı, yoksa senmisin. Eğer sensen masanı topla, gidişin çok yaklaştı
11 Ağustos 2017, 21:08

Müsteşar KanuN

LEGAL
Müsteşar KanuNa ithafen: 26 Ocak 2016 tarih ve 29605 Sayılı Resmi Gazeteyi incelediğinizde Müsteşarın kimin imzası ile geldiğini göreceksiniz. Durun ben size yardımcı olayım. Karar Sayısı: 2016/4, birinci sayfada Sn. Cumhurbaşkanım Devamı..Müsteşar KanuNa ithafen: 26 Ocak 2016 tarih ve 29605 Sayılı Resmi Gazeteyi incelediğinizde Müsteşarın kimin imzası ile geldiğini göreceksiniz. Durun ben size yardımcı olayım. Karar Sayısı: 2016/4, birinci sayfada Sn. Cumhurbaşkanımızın imzaları ile gelmişler. Sanıyorum kolaylıkla bulabilirsiniz. Dürüstlükten asla taviz vermeyen Müsteşarın; çıkarlarınızın aksine hareket ediyor olması sizin üzerinizde "Masasını toplamadı mı daha" sorusu ile gitmesi yönünde bir hayal algısı ve aşırı kaygı oluşturduğu muhakkak. İnsanın gerçek dünyadan uzaklaşıp hayal dünyasında yaşaması tehlikelidir, dikkatli olun..
10 Ağustos 2017, 16:11

Bakanım

selamlar
Bakanımızın Urfadaki saygısını sevgisini biliyoruz.Lakin kısa zamanda yorulacaktır.Bu karakterdeki bürokratlar etrafını sarar.Bakanlığın ayarı kaçtı.nasıl düzelecek.10 yıldır haksız adaletsiz kirli bürokratlar gelip -gidiyor.K Devamı..Bakanımızın Urfadaki saygısını sevgisini biliyoruz.Lakin kısa zamanda yorulacaktır.Bu karakterdeki bürokratlar etrafını sarar.Bakanlığın ayarı kaçtı.nasıl düzelecek.10 yıldır haksız adaletsiz kirli bürokratlar gelip -gidiyor.Kötülükte bir yarış var.Mehdininki mi kötü Faruk Çelik 'inki mi daha kötü?Mehdi Bakanımınkiler tescilli ezberledik.Faruk Bakanımınki henüz etkisini göstermemişti.Ama aynı sistem devam ediyordu.Sadece İsim değişikliği olmuştur.Nizamettin ya da Ali -Veli farketmez.Atamalar inanınki siyasi değil menfaat ve akrabacılığa-hemşericiliğe dayanıyor.Çünkü Tarım bürokratların olduğu sandıktan HDP çıktığı söylendi. Nankörlerin bürokratlığı böyle sürdü yıllarca.( temiz ahlaklı bürokrat insanlarda belki vardır.ama .........)
09 Ağustos 2017, 23:47

Müsteşar

KanuN
Bilen veya duyan varmıdır? Varsa lütfen buraya yazsın. Müsteşar masasını toplamadımı daha. O moralsiz asık yüzünü görmeyi çok isterdim.
09 Ağustos 2017, 22:32

tmo
yahu yapmayacaktın neden soyluyorsun ıtalı cıftcının elındekı malı ucuza alsın tüccar dıyemı
09 Ağustos 2017, 21:49

Bu hükümete oy vermeyin

İsimsiz
Kardeşim her sene ağzınıza bir parmak bal çalıyor sizde inanıyorsunuz sonra ananızı bellemeye devam ediyorlar vermeyin o zaman oy hepiniz oy veriyorsunuz yeter artık diyin eylem yapın birleşin tüm çiftçiler olarak traktörlerle çevre Devamı..Kardeşim her sene ağzınıza bir parmak bal çalıyor sizde inanıyorsunuz sonra ananızı bellemeye devam ediyorlar vermeyin o zaman oy hepiniz oy veriyorsunuz yeter artık diyin eylem yapın birleşin tüm çiftçiler olarak traktörlerle çevre yollarına tarım fabrikalarına tmo ofislerine çökün bakalım ne yapacaklar
09 Ağustos 2017, 21:30

Sayın bakanım çiçiyi bitirdini

Hacı iprahim
Sayın bakanım çiçiyi bitirdiniz çifçimi ekmeyi düşünü yorgunuz kepek 700buğday 800bunasıl iş göre bu tarımla siz ilgilenmiyorsunuzmu yoksa çifçi lazım değilmi rusyadan alırımıdiye dusunuyorsusunuz yoksa çifçimi aldığı mazo Devamı..Sayın bakanım çiçiyi bitirdiniz çifçimi ekmeyi düşünü yorgunuz kepek 700buğday 800bunasıl iş göre bu tarımla siz ilgilenmiyorsunuzmu yoksa çifçi lazım değilmi rusyadan alırımıdiye dusunuyorsusunuz yoksa çifçimi aldığı mazot güpre düştüde bizimi habarımızyokyok çifçinin oyuna ihtiyaç mı kalmadı yoksa memur işçi inin oyu yeter diyemi düşündünüz eğer lutfeder cevap yazarsanız menmun olurum saygılarımla
09 Ağustos 2017, 16:31

hakan
1 ay önce açıklanan ama resmi gazetede yayınlanamayan destekleri açıklayın da görücez değişimi,o hali ile bile az diyoduk ama öğrendiğimiz o ki o destekler bile düşürülecekmiş,yesinler sizin farkınızı
09 Ağustos 2017, 14:51

icraat

tokatlı
(söz veripte yapmadığınız yapmayacaklarınızın teminatıdır sayın bakan ) bırakın bu laf canbazlıgını bol keseden atmayı çifçi artık bıktı her gelen yeni birşey söylüyor.yıllardır neleri söz verdiğinizi millet çok iyi bili Devamı..(söz veripte yapmadığınız yapmayacaklarınızın teminatıdır sayın bakan ) bırakın bu laf canbazlıgını bol keseden atmayı çifçi artık bıktı her gelen yeni birşey söylüyor.yıllardır neleri söz verdiğinizi millet çok iyi biliyor.sorun rastgele bir çiftçiye borçlu olmadıgı banka varmı ?sizden extra birşey bekliyen yok beklentimizde kalmadı yapmanız gerekenleri zamanında yapın yeter.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ