Fakıbaba, Bakanlıkta değişime özel kalemden başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, uzun yıllardır birlikte çalıştığı İbrahim Akbaş'ı özel kalem müdürü yaptı.

Fakıbaba, Bakanlıkta değişime özel kalemden başladı

Bakanlığı ve sektörü tanımak için gece geç saatlere kadar çalışan Fakıbaba, bir taraftan da yakın çalışma arkadaşlarını belirlemeye başladı. Değişime ilk olarak özel kalemden başlayan Fabıkaba, Belediye Başkanlığı ve milletvekilliği sürecinde birlikte çalıştığı İbrahim Akbaş'ı özel kalem müdürü yaptı.

Fakıbaba'nın, İbrahim Akbaş'ı özel kalem müdürü yapması Şanlıurfalılar tarafından da olumlu karşılandı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 37 Adet Yorum Yapılmış.
20 Ağustos 2017, 01:03

Emekli müfetdiş

Allah aşkına sayın bakanım bazı kurumun başındaki genelmüdürlerin maaşlarını bir inceletebilirmisiniz kacpara alıyorlar cok merak ediyorum sadece kurumdeyil birde bunabaglı şirketlervar buşirketlerinde yönetim başkanı göreve gelme Devamı..Allah aşkına sayın bakanım bazı kurumun başındaki genelmüdürlerin maaşlarını bir inceletebilirmisiniz kacpara alıyorlar cok merak ediyorum sadece kurumdeyil birde bunabaglı şirketlervar buşirketlerinde yönetim başkanı göreve gelmeden önce malvarlıklarıyla şimdiki malvarlıklarını karşilaştırın sayın bakanım?
19 Ağustos 2017, 00:20

Calişan

Sayın bakanım merakla bekliyoruz üst düzey deyişimini ?
11 Ağustos 2017, 23:05

Calışan

Tarım Kredi’de çalışana tehdit gibi ek sözleşme! Tarım Kredi'de personele öyle bir sözleşme imzalattırıldı ki, hiçbir kusuru olmasa bile çalışanlar rahat bir şekilde işten atılabilecek. Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birli Devamı..Tarım Kredi’de çalışana tehdit gibi ek sözleşme! Tarım Kredi'de personele öyle bir sözleşme imzalattırıldı ki, hiçbir kusuru olmasa bile çalışanlar rahat bir şekilde işten atılabilecek. Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nin tarihinde personele ilk kez imzalattırılan ek sözleşmeye göre, kurum içindeki bilgi ve belgelerin ifşa olması durumunda personelin kusuru olmasa bile sorumlu tutulacak. Ve bu personelin iş sözleşmesi bildirimsiz ve tazminatsız bir şekilde feshedilebilecek. Tarım Kredi’de çalışana tehdit gibi ek sözleşme! Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Tarım Kredi’de çalışana tehdit gibi ek sözleşme! 02 Haziran 2017 16:20
11 Ağustos 2017, 22:22

EMEKLİ MÜFETTİŞ
Sayın Bakanım yeni göreviniz hayırlı olsun. Sayın Tarım Kredi kooperatifleri merkeZ birliği genel Müdürlüğüne bağlı olan Tarnet A.Ş. nin 5 Milyon Tl. zarar uğratıldığı kamuoyu tarafından bilinmektedir. Sayın Bakanım bu ülkede Devamı..Sayın Bakanım yeni göreviniz hayırlı olsun. Sayın Tarım Kredi kooperatifleri merkeZ birliği genel Müdürlüğüne bağlı olan Tarnet A.Ş. nin 5 Milyon Tl. zarar uğratıldığı kamuoyu tarafından bilinmektedir. Sayın Bakanım bu ülkede 15 Temmuz darbe girişimi olmuştur. 17 Temmuz'da tarım kredi kooperatifleri merkez birliği genel müdürü Ayhan Karayama adlı kişi hayvan ithalatı üzerine Macaristan'dan 3 Milyon EURO luk Tarex A.Ş üzerinden Macaristan'daki firma ile sözleşme yapmıştır. Söz konusu ithal hayvanlardan gelen yaklaşık 800 adeti telef olmuştur. Ayhan Karayama tarafindan sözleşme tek taraflı iptal edilmiştir. İptalin sonunda 3 Milyon EURO 7 ay sonra TAREX A.Ş. iade edilmiştir. Sayın Bakanım bu 3 Milyon EURO kurumdan çıkan para. Kurum bu olayda
11 Ağustos 2017, 11:53

Tarım Kredi ehil el ister

Tarımsal girdi temininde Türkiye'nin en önemli kuruluşlarından olan Tarım Kredi Kooperatifleri'de en kısa zamanda mercek altına alınır umarım. Gübretaş, Razi, Bereket Sigorta ve onlarca iştirakin nasıl hoyratça pay pay edildiği; siya Devamı..Tarımsal girdi temininde Türkiye'nin en önemli kuruluşlarından olan Tarım Kredi Kooperatifleri'de en kısa zamanda mercek altına alınır umarım. Gübretaş, Razi, Bereket Sigorta ve onlarca iştirakin nasıl hoyratça pay pay edildiği; siyasi saiklerle göreve gelen idareci ve yöneticilerin tek dertlerinin kendi dünyalıkları olduğu; millete ve Allah"a hesap vermeyi nasıl da unuttukları kolayca görülebilir. Sayın Karayama, kamuda alacağı ücretin 10 katını kazanma karşılığında çalmayan ama çalana sessiz kalan, iş bilmeyen ama iş bilenlerle değil eksper yardakçılara kurumun mahremiyetini teslim eden kişi olmuştur. Gizli ibareli evraklar dahi 'yetkisiz' danışmana açık edilerek suç işlenmektedir. Ehil ve dürüst, eğriye eğri diyecek bir G.Müdür şarttır
10 Ağustos 2017, 23:01

CALİŞAN
SAYIN BAKANIM UMARIM EN KISAZAMANDA KADROLARI DEYİŞTİRİRDİNİZ BAZI KURUMLARA VE YAN ŞİRKETLERİNE BAZI GENEL MÜDÜRLER BİR YIL OLDU GÖREVE GELDİYİ NE KADAR SÜLALESİ VARSA İŞE SOKTU BUNLAR BANKA MATİK MEMURLARI UMARIMKİ BİR ANÖNCE Devamı..SAYIN BAKANIM UMARIM EN KISAZAMANDA KADROLARI DEYİŞTİRİRDİNİZ BAZI KURUMLARA VE YAN ŞİRKETLERİNE BAZI GENEL MÜDÜRLER BİR YIL OLDU GÖREVE GELDİYİ NE KADAR SÜLALESİ VARSA İŞE SOKTU BUNLAR BANKA MATİK MEMURLARI UMARIMKİ BİR ANÖNCE BUKURUMA EL ATARSINIZ VE BUKURUMUN BAŞINA EHLİYETLİ KİŞİLER GELİR CÜNKÜ BUKURUM CİFCİNİN KURUMUDUR CİFCİLERİMİZ MALESEV KENDİLERİNE MAHDAP BULAMIYORLAR ?
03 Ağustos 2017, 02:12

Siirtilye cevap
Devlet çıkarlarını gözetmek sadece idarecinin değil herkesinn boynunun borcudur. Bu gelişmiş ülkeleri değil bedevi kültürünü örnek alındığının göstergesidir ülke çıkarlarının düşünmek idarecilerin işidir. Vay efendim siz Devamı..Devlet çıkarlarını gözetmek sadece idarecinin değil herkesinn boynunun borcudur. Bu gelişmiş ülkeleri değil bedevi kültürünü örnek alındığının göstergesidir ülke çıkarlarının düşünmek idarecilerin işidir. Vay efendim sizin göreviniz mi başkalarını takip etmek bilmep ne. Sen idare olarak başkasını kayırırsan keyfi davrqnırsan buna kendini hazırlamış olman lazım
03 Ağustos 2017, 00:39

Vatandas

Siirtli
Taner bey madem mesainize o kadar dikkat ediyorsanız yarından itibaren bir vatandaşlık görevi olarak dairenin önünde oturacsm.
02 Ağustos 2017, 23:53

Seyhan

Seyhan
Adana Tarım il mūdūrlūgūnede inşallah helal sūt emmiş, işten anlayan biri atanır...
02 Ağustos 2017, 22:13

EVET BUDA İFTİRA

TANER
İşte bilip bilmeden konuşma bu olsa gerek diyorsunuz ki mesai saati içerisinde 17:24 te yazmışsın ve mesai saatleri içinde yazdığımı düşünmüşsün fakat o kadar olaylardan uzaksınız ki mesainin 17:00 da bittiğinden bile habersizsin Devamı..İşte bilip bilmeden konuşma bu olsa gerek diyorsunuz ki mesai saati içerisinde 17:24 te yazmışsın ve mesai saatleri içinde yazdığımı düşünmüşsün fakat o kadar olaylardan uzaksınız ki mesainin 17:00 da bittiğinden bile habersizsiniz...İFTİRA DEĞİLDE NE O ZAMAN ...RABBİM KİMSEYİ ŞAŞIRTMASIN

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ