Fakıbaba 24 Haziran sonrası yeniden Bakan olabilecek mi?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Şanlıurfa'dan birinci sıra milletvekili adayı gösterilmesi farklı yorumlara neden olmuştu. Fakıbaba, 24 Haziran sonrası yeniden Bakan olabilecek mi? Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan, milletvekili adayı yapılan bakanların 24 Haziran seçimleri sonrasında yeniden bakan olmalarının Ak Parti'nin çıkaracağı milletvekili sayısına bağlı olduğunu belirtti.

Fakıbaba 24 Haziran sonrası yeniden Bakan olabilecek mi?

Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan'ın haberine göre, Ak Parti'de Başbakan dahil 22 bakanın milletvekili listelerine konulması bu isimlerin yeni dönemde bakan yapılmayacağı şeklinde yorumlanırken, parti kurmayları bunun istisnası olduğunu belirtiyorlar. AK Parti kurmaylarına göre, eğer AK Parti 315 bandının üstünde milletvekili çıkartırsa, birkaç ismin istifa ettirilerek bakan yapılması sağlanabilecek. Ancak partinin 315'in altında milletvekili çıkarması durumunda tüm milletvekillerinin TBMM'de kalacağı yorumu yapılıyor.

AK Parti kurmaylarına göre, 22 kişinin yeniden bakan olarak görevlendirilmesinin tek bir şartı bulunuyor. AK Parti'nin Meclis çoğunluğunda sorun yaşanacağı iddiaları nedeniyle listeleri güçlendirme planı yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, sadece milletvekili sayısının beklenenden yüksek çıkması durumunda, bu isimlerden bazılarını istifa ettirerek bakan yapma yoluna gideceği, ancak sayının sınırlı olacağı dile getiriliyor.

AK Partililere göre, bu konuda kritik eşiği 315 milletvekili oluşturuyor. Parti, 600 milletvekilinden 315'inden fazlasını alırsa, bu bakanların istifa edip kabinede görev üstlenmeleri sözkonusu olacak. Eğer AK Parti'nin milletvekili sayısı 315'in altında olursa hiçbirine kabinede görev verilmeyecek. Bunun, Erdoğan'ın B ve C planları kapsamında olduğu ifade ediliyor.

TARIMDANHABER

Yorumlar

Toplam 11 Adet Yorum Yapılmış.
04 Haziran 2018, 17:17

Kendisine soru soran gazeteciye attığı tokattan sonra değil bakan milletvekili bile olmamalı...
31 Mayıs 2018, 02:54

Gelen

Aratti
Faruk Çelik daha başarılıydı reis faki babayı bakan yaparak büyük bir hata yaptı bence,adam bakan olduğu günden beri hep ital hep ital , çiftçiliği bitirdi daha da ithal diye devam ediyor bu ne ithal aşkı anlayamadım dahasida tarımd Devamı..Faruk Çelik daha başarılıydı reis faki babayı bakan yaparak büyük bir hata yaptı bence,adam bakan olduğu günden beri hep ital hep ital , çiftçiliği bitirdi daha da ithal diye devam ediyor bu ne ithal aşkı anlayamadım dahasida tarımdaki taşeron olarak çalışan çocuklarımıza neden kadro olan haklarını ve maaşları asgari ücret le çalıştırılıyor. Seçimlerde inşallah reis hatasını anlarda faki babayı bakanlıktan alivererek tam isabet bir karar vermiş olur saygılarımla, değişim şart ben reisimize güveniyorum ve halkı piskoloji ithal baskısından kurtaracagina inanıyorum,...
30 Mayıs 2018, 01:01

Eşref vakti

Rafet torbacı
Sayın bakanımızın yeni dönemde kalmasını istiyoruz urfalı manifaturacı kasap manav bilumum liyakatsiz insanların bakanlık yönetim kadrolarında istihdamı için bakanın devam etmesi şart.
29 Mayıs 2018, 15:52

Sevgili müdürünün planları
Sevgili müdürünün yaptıklarını onayladılar. Malum idareci ve derme çatma ekibi seçim sonu kimi nereye sürerim ihtiyaca binaen die onun hesabını yapıp hayalini kuruyor. Allah fırsat vermesin.
26 Mayıs 2018, 02:04

Sevgili Müdürünü de götür..

Adam tüm personeli topladı ve hakaret etti, sesiniz çıkmadı.. Kim olduğunu iyi biliyorsunuz.. Bu Bakan'a "TAMAM", Reis'e "DEVAM" diyoruz.
25 Mayıs 2018, 20:46

FakıBaba

Sayın bakanım sadece çiftçinin bakanı değilsiniz. Personelinizi neden duymuyorsunuz. Teknikerler başta olmak üzere tüm personel küskün malesef. Sizin gibi BABA bir insan personeline neden sırt çevirir.
25 Mayıs 2018, 18:37

TLT
Teknikerler çok üzgün sayın bakanım. Fakıbaba markasına güvenmiştik.
25 Mayıs 2018, 11:51

Fakıbaba ile tarımda 1 metre ileri gidemeyiz, milli eğitim bakanı olsa çocuklar çok severdi bu sevecenliği ve güleryüzüyle...Ancak tarımda vizyon sahibi ve bilgisi yüksek olan yeni bir bakan olması gerekir
25 Mayıs 2018, 08:42

çiftçi bitti sonumuz ithalat

çiftçi
sen geldin tarım bitti İnşallah bir daha bakan olmazsın.
25 Mayıs 2018, 04:08

Urfalı

Tarım
Aç tavuk kendini darı ambarında sanarmış. Tarımı çok güzel becerdiği için kendisine seçimden sonra Başkan Yardımcılığı görevi verilecek. Bekleyin....

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ