CHP’li Gök: Bakan Fakıbaba’ya ‘ithal ucuz eti’ sordu

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Türkiye'de 80 milyon kişiye ucuz et satışı gibi bir iddialarının olmadığı yönündeki açıklamalarına ilişkin Meclis'e soru önergesi verdi.

CHP’li Gök:  Bakan Fakıbaba’ya ‘ithal ucuz eti’ sordu

Fakıbaba'nın yanıtlaması istemiyle verilen önergede, “06.11.2017 tarihinde yaptığınız açıklamada ithal ucuz et satışına ilişkin '80 milyon kişiye ucuz et satışı gibi bir iddiamız yok' şeklinde bir beyanda bulundunuz. Halkın tamamı yararına düzenlemeler yapılmadığı veya toplumun tamamını kapsayacak iyileştirmelerin amaçlanmadığını ifade etmeniz vatandaşlarımızda üzüntü ve hayal kırıklığı ile karşılanmıştır" ifadelerine yer aldı.

Gök, şu soruların yanıtlanmasını istedi:

"Tartışmalara sebep olan ithal et politikanız ile halkın ne kadarlık bir bölümüne ucuz et satmayı hedeflemektesiniz?

Et ithalatı hacminin ihtiyaç oldukça artırılacağını belirttiniz. Talep arttıkça ithalatın artırılması ile yerli üretimin giderek azalacağı açıktır. Sözü geçen şartlarda yerli et piyasasının rayına oturtulması nasıl sağlanacaktır?

Bakanlığınızın konuya ilişkin kısa, orta ve uzun vadeli planlarını açıklar mısınız?"

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
12 Kasım 2017, 22:40

TARIMCI
YA BİR SUSUN BE YAPILAN HER İŞE BİR KULP BULMAYIN SONUCU BEKLEYİN AZ DA OLSA FİATLAR DÜŞDÜ.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ