Çelik: Tarım siyaset yapılmayacak bir alandır

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, bir üniversitenin programı için geldiği Tekirdağ'da, "Toprağın milliği esastır. Onun için burada siyasetçilik, particilik meselesi çok gerilerde kalmalı tarıma bu gözle bakmalıyız" dedi.

Çelik: Tarım siyaset yapılmayacak bir alandır

Namık Kemal Üniversitesinin Türkiye'de Tarımsal Üretim ve Gelecek Projeksiyonu konulu oturuma konuşmacı olarak katılmak için Tekirdağ'a gelen Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarımda siyasete yer olmadığını ifade etti. Çelik, "Tarım siyaset yapılmayacak bir alandır gençler, sizde öyle yetişin yani tarım o kadar önemli ki hiç siyaset yapılmaması gereken bir alandır. En milli konudur tarım onun için, tarım milli olmalı milli savunma, milli eğitim diyorsak bu topraklar şehit kanı ile sulandı. Sulanan bu topraklar korumaktan daha fazla milli olan bir şey olabilir mi? Tabi ki en milli şey olması gereken şey tarımın milli olmasıdır. Toprağın milliği esastır. Onun için burada siyasetçilik, particilik meselesi çok gerilerde kalmalı tarıma bu gözle bakmalıyız ki eksiklerimizi gediklerimizi giderelim" ifadelerini kullandı.

"2019 SEÇİMLERİ DOLAYISIYLA YOĞUN BİR ÇEKİŞMENİN, GERİLİM SİYASETİ SÜRECİNİN İÇERİSİNDEYİZ "

Konuşmasının devamında terör olaylarına ve 2019 seçimleri de değinen Milletvekili Çelik, "Dünyada ve ülkemizde son derece önemli gelişmelerin yaşandığı süreçten geçiyoruz. Bu süreçler nedir diye bakacak olursak birçok şey saymak mümkün. Siyasi ve ekonomi güç merkezinin Batı'dan Doğu'ya kaymaya başladı bir sürecin içerisindeyiz. Tarih iyi incelendiği zaman ekonominin ve siyasetin merkezi değişkenlik arz ediyor. Emperyalistlerin 100 yıldır hesaplarının güncellenmesinin yapılmaya çalışıldığı bir sürecin içerisindeyiz. Yine masada ittifak olup sahada ikiyüzlülük gösteren büyük devletlerin gerçek yüzlerinin göründüğü bir süreci yaşıyoruz. Suriye'de ve Irak'ta toprak bütünlüğünden yanayız, ülkelerin toprak bütünlüğünden yanayız demelerine rağmen terör koridoru oluşturmak için aleni destek verildiğini gördüğümüz bir sürecin içerisindeyiz. Uluslararası kuruluşların etkinliğini hemen hemen etkinliğini yitirdiği bir sürecin içerisindeyiz. Uluslararası kuruluşlar bir karar alıyor kimse dinlemiyor. NATO bir şey söylüyor kimse uygulamıyor. İçeride 2019 seçimleri dolayısıyla yoğun bir çekişmenin, gerilim siyaseti sürecinin içerisindeyiz" ifadelerine yer verdi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 11 Adet Yorum Yapılmış.
11 Mart 2018, 06:18

He canim

Gizli No
Tabi tabi. Elbette oyle yaptiniz canim
10 Mart 2018, 11:49

BAŞKA KİMSEYİ BULAMADINIZ MI?

Ensar
ÜNİVERSİTEYE BAK KİMİ ÇAĞIRMIŞ TARIMDAN EN İYİ ANLAYANI! PEH PEH PEH .......
10 Mart 2018, 04:56

Peeehhh

Mühendis
Kasıntılı adamlarla bu işler yürümez
09 Mart 2018, 23:55

tarımcı
siz ve ekibiniz siyasetin alasını yaptınız basın müşaviriniz ömer ekşiyi unutmadık
09 Mart 2018, 23:38

Sen

Sınavla atanmış kadrolu müdür
Teşkilatını adam yerine koymayan adamsın sen. Gittin kamyoncular odası, esnaf odası, ticaret odası bilmem ne odası ne kooperatifi ne derneği... onlara akıl danıştın, sözde ortak akıl toplantıları yaptın, sonra yuhlana yuhlana kaçt Devamı..Teşkilatını adam yerine koymayan adamsın sen. Gittin kamyoncular odası, esnaf odası, ticaret odası bilmem ne odası ne kooperatifi ne derneği... onlara akıl danıştın, sözde ortak akıl toplantıları yaptın, sonra yuhlana yuhlana kaçtın. Şimdi ki bakan da senden farksız. Kılavuzunuz kargalarda. Benim ilçe müdürüm, şube müdürüm, mühendisim, veterinerim demediniz. Sizler çok akıllısınız ya... bir bakan olarak siz tarımdan anlarsınız, bir de merkez yöneticileriniz. Sonuç eşittir enkaz...
09 Mart 2018, 22:02

Yuh

Yüzdüzlüğün bu kadarı da olmaz , millet seni günde 5 vakit dualarında anıyor , öbür dünyada vereceğin hesabı düşün
09 Mart 2018, 20:04

Çok güldüm

HDM
Sayin çelik tarım madem particilige alet edilmeyecekti beden eğitimi öğretmenini neden genel müdür yardımcısı yaptın. Ayıp yav bari aklımızlà alay etmeyin
09 Mart 2018, 19:15

Anlatmaya gerek yok

PORTAKAL
Traktör soforunu, iki isciyi, uc bes memuru ihrac edince tarim bakanligi fetöden temizlendimi? Zaman gazetesi dagitanlar ya hala mudur yada mudurluk pesinde. Paralel yapı ile mücadele ettiniz mi sn faruk celik? Paralel yapıyla siz mücadele etti Devamı..Traktör soforunu, iki isciyi, uc bes memuru ihrac edince tarim bakanligi fetöden temizlendimi? Zaman gazetesi dagitanlar ya hala mudur yada mudurluk pesinde. Paralel yapı ile mücadele ettiniz mi sn faruk celik? Paralel yapıyla siz mücadele ettiniz mi sn eşref ahmet fakibaba?
09 Mart 2018, 14:31

Günaydınlar

Tarımcı
Sayın vekilim günaydınlar olsun hepimize,ülkenin üreticisine resmen ayaklar altına aldınız şimdide bakanlığız elinizden alındıktan sonra tarım aklınıza gelmiş ve tarımın siyasete alet edilmemesini söyler oldunuz,bu ülkenin üret Devamı..Sayın vekilim günaydınlar olsun hepimize,ülkenin üreticisine resmen ayaklar altına aldınız şimdide bakanlığız elinizden alındıktan sonra tarım aklınıza gelmiş ve tarımın siyasete alet edilmemesini söyler oldunuz,bu ülkenin üreticisiyle resmen dalga geciyorsunuz tvlerde söylüyorsunuz yok şu destek yok bu destek vereceğiz diye hayvancılığı alt üst ettiniz hala konuşuyorsunuz, enflasyon canavarı yaptınız bu ülkenin alin teriyle ve dunyanin en pahalı girdi maliyetleri olan bir ülkede ürettiği malını utanmadan çıkıb birde ucuz et yesin millet diye hala ithalat yapmaya devam ediyorsunuz, ama artık bu ülkenin üreticisi sizin amacınızin ne olduğunu çok iyi biliyor yandaşları zengin etmek ama seçimlere az kaldı
09 Mart 2018, 13:32

Gurur duyun

Sayenizde fakirlestik gurur duyun ortaya koydunuz siyasetle.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ