Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş: Seçmen kendisinden emin!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Türkiye'nin bayram arifesinde bir seçim yaşayacağını belirterek, "farkındaysanız bu seçimler önceki seçimler gibi çok da tansiyonu yüksek değil. Aslında bunun tek bir sebebi var, Türkiye'de bütün seçmen kararını vermiş durumda" dedi.

Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş: Seçmen kendisinden emin!

Daniş, Bilecik'in Osmaneli İlçe Belediyesince düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, tarımın artık dünyada birçok konunun önüne geçtiğini belirterek, tarımın stratejik bir sektör olarak görüldüğünü ifade etti.

Daniş, "Çünkü arz güvenliği artık ülkelerin, milletleri strese sokan, bununla ilgili gelecek stratejiler gerçekleştirmeye çalıştıkları bir konu. Bugün dünyada 800 milyon insan beslenemiyor, yeterli beslenemiyor, açlık tehlikesiyle karşı karşıya. Suriye'den birkaç milyon insanın göç etmesiyle Avrupa paniğe kapılıyor, sınırlarını kapatıyor, her türlü tedbirleri alıyor. Oysa Afrika kıtasında 700-800 milyon insanın karnını doyuramayacağı tehlikeyle karşı karşıya kalacağını öngörürseniz dünyayı ne kadar büyük bir tehlikenin beklediğini görebilirsiniz." diye konuştu.

Daniş, iftar programının ardından Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, bazı kurum ve kuruluşların temsilcileri ve üreticilerin katıldığı toplantıda, çiftçilerin sorunlarını dinledi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 6 Adet Yorum Yapılmış.
11 Haziran 2018, 10:02

Rüyada

Lesber
Sen rüya görüyorsun sayın danış evet üretici kararına verdi ama nasıl verdi sen görürsün zamanı geldiğinde, unutmuşsun dur üreticinin ürettiği ürünlerini enflasyon canavarı yapıp durmadan ithalat yaparak mazot gübre yeme gelen Devamı..Sen rüya görüyorsun sayın danış evet üretici kararına verdi ama nasıl verdi sen görürsün zamanı geldiğinde, unutmuşsun dur üreticinin ürettiği ürünlerini enflasyon canavarı yapıp durmadan ithalat yaparak mazot gübre yeme gelen daha doğrusu sanayicileri adeta ihya yapan tarım politikası ile ülkenin alın teri ile geçinen gariban üreticisine ayaklar altına alarak üretmek için banka faizleri altında resmen köle gibi çalışan bir ülke üreticisinden hala sizin bir beklentiniz varsa bu bence bu çok büyük bir yuzsuzluktur
11 Haziran 2018, 02:15

Çiftci

Seçmen
Sayın danış ( ne danışılacaksa) seçmen sizi göndermekte kararlı. Bu ülke büyük krizleri bile tarımdaki üretimle atlattı. Tarımda her şey bu iktidar döneminde ithal edildi. Sebebi tarımdan anlamayan bakan ve danışmanlar, ayrıca Devamı..Sayın danış ( ne danışılacaksa) seçmen sizi göndermekte kararlı. Bu ülke büyük krizleri bile tarımdaki üretimle atlattı. Tarımda her şey bu iktidar döneminde ithal edildi. Sebebi tarımdan anlamayan bakan ve danışmanlar, ayrıca nerde emekli olmuş milletvekilleri varsa ÖRNEK: Tarım krediye atanan 3 emekli milletvekili gibi. Bu insanlar atandıkları kurumları arpalık olarak görüp liyakat sahibi olmayan eş dostu doldurursa sonuç bu olur. Bu arada olan çiftçiye oluyor. Ama çiftci 24 Haziranda gereğini yapacaktır.
11 Haziran 2018, 01:44

ilahi adalet

Bırakın bu beylik lafları, ülkenin kazacı ancak size yetiyor, koltuk koltuk geziyorsunuz, bir gün ilahi adalet mutlaka gerçekleşecek,
11 Haziran 2018, 01:17

Kandirildik

Taşeron
Allah'ın izniyle 24 haziran da ben yemin ettim sandıkta cvb verecem zaten köle gibi ve aynı kurumda siz li bizli ve biz hizmetliler hem ikinci sınıf hem asgari ücret le çalıştırılıyor.
10 Haziran 2018, 18:29

Olan oldu mu ???

Karar??
Karar, ziraat mühendisleri atamalarına bağlı... Vereceğimiz karar yukardaki üç noktadan sonraya bağlıdır.
10 Haziran 2018, 13:49

Adalet istiyoruz
Orman muhafaza memurları , ziraat teknikerleri ve gariban memurlar kararını verdi. 24 haziranda sandıklar açılınca kararımızı herkes görür.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ