Bakan Fakıbaba’dan 'köşeyi dönene sahip çıkıyor' açıklaması!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'köşeyi dönene sahip çıkıyor' açıklamasına cevap verdi. Ucuz etin vatandaşların rahat et yemesi için başlatılan bir proje olduğunu belirten Fakıbaba, “Köşeyi dönmeye sahip çıkmak' şeklindeki çirkin ifadeler, bizim üzerimize değil, kullananın üzerine yapışır" diye tepki gösterdi.

Bakan Fakıbaba’dan 'köşeyi dönene sahip çıkıyor' açıklaması!

Bakan Fakıbaba, Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmaya ilişkin açıklama yaptı. Fakıbaba'nın, açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Et ve Süt Kurumu'nun marketlere taze dana karkas et satışı uygulaması; özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın, ucuz ve uygun fiyatlı ete yaygın bir şekilde rahatlıkla ulaşabilmeleri amacıyla ortaya konmuş bir projedir. Bu projemizdeki amacımız birileriyle rekabet etmek değil, üreticileri ve kasapları mağdur etmeden, dar gelirli vatandaşların et ihtiyaçlarını daha ucuz ve uygun fiyattan karşılamalarını sağlamaktır.

81 İLDE SATIŞ YAPAN MARKETLER SEÇİLDİ

Bunun yaygın bir şekilde karşılanması ve en geniş tüketici kitlesine ulaşmak amacıyla da 81 ilde satış noktası olan marketler tercih edilmiştir. Başarılı bir şekilde uygulanmakta olan bu proje, vatandaşımızın teveccühünü kazanmıştır. Ayrıca diğer marketlerin de et ürünü fiyatlarını aşağıya doğru çekmeleri, tüketicilerimiz adına sevindirici bir gelişme olmuştur.

YERLİ ÜRETİCİNİN KORUNMASINA YÖNELİK ADIMLAR ATILIYOR

Bir yandan vatandaşların et ihtiyacının ucuz ve uygun fiyatla karşılanması için bu çalışmaları yaparken yerli hayvan yetiştiriciliği yapan besicilerimizin de korunmasına yönelik adımlar atıyoruz. Bu doğrultuda besicilerimizin yerli hayvanlarını, ESK'da kesilmesi kaydıyla kilosu 25 liradan satın alacağız. Bu uygulamamız piyasada 29 TL'ye kadar yükselen karkas et fiyatlarını aşağı çekerek bir eşik değer oluşturacaktır. Bu durum, kasap esnafımızın daha uygun fiyatla karkas et temin etmesine imkân sağlayacak, fiyat dalgalanmalarından olumsuz etkilenmesini de önleyecektir. Ayrıca marketlere et satış uygulaması sınırlı miktarlarda seyredeceğinden kasapların mağdur olması gibi bir sonuç doğurmayacaktır. Bakanlık olarak amacımız, hem tüketiciyi, hem üreticiyi hem de esnafımızı mağdur etmeyecek bir yapı oluşturmaktır.

ÇİRKİN İFADELER KULLANANIN ÜZERİNE YAPIŞIR

Ana Muhalefet Partisinin Genel Başkanlığını yürüten Sayın Kılıçdaroğlu'nun, tamamen dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik bu uygulamamızı görmezden gelerek şahsımla alakalı olarak söylediği sözleri kendisine yakıştıramadığımı ifade ediyorum. Siyasi etiğe sığmayacak bu çirkin ifadeleri kullanırken kasap kardeşlerimizle şahsımı karşı karşıya getirmeye çalışmasını da teessüfle karşılıyorum. Bizi tanıyanlar çok iyi bilir ki; 'paraya sahip çıkmak', 'cebine sahip çıkmak', 'çocuklarına sahip çıkmak', 'köşeyi dönmeye sahip çıkmak' şeklindeki çirkin ifadeler, bizim üzerimize değil, kullananın üzerine yapışır. Kamuoyunun takdirlerine sunuyorum."

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 6 Adet Yorum Yapılmış.
08 Kasım 2017, 11:34

dolar

mavi
doları 6 bine cikarırlar bu hükümet allah yardım etsi bu millete
08 Kasım 2017, 10:34

Nerde ucuzladı TKK da fiyatlar hala aynı 60 TL yem 5.02 mazot
08 Kasım 2017, 10:33

Her Lafa Cevap Verilmemeli

Asil42
Sayın Bakanım lütfen her eleştiriyi yapana cevap vermeyiniz gerek yok. Bırakın sizi bilen iyi biliyor zaten. Mevlana’nın şu sözünü hatırlatmak isterim: “Her lafa verilecek cevabım var ama bir lafa bakarım laf mı diye, bir adama bak Devamı..Sayın Bakanım lütfen her eleştiriyi yapana cevap vermeyiniz gerek yok. Bırakın sizi bilen iyi biliyor zaten. Mevlana’nın şu sözünü hatırlatmak isterim: “Her lafa verilecek cevabım var ama bir lafa bakarım laf mı diye, bir adama bakarım adam mı diye”. Siz Allah rızası için çalışmaya devam edin. O isterse kul razı gelir...
08 Kasım 2017, 10:15

Olmadı

HDM
Sayın bakanı bakanlığa yabancı olarak eleştirebilirsiniz, işler yavaş yürüyor diyeblirsiniz ,ama yolsuzluğa GÖZ YUMUYOR DİYEMEZSİNİZ. Herkes bilirki bakan dürüst bir insan.
08 Kasım 2017, 08:52

ee

ismail
gübredede yemdede eski fiyat yık tkk da ucuzladı amma sen ucuz istemiyorsun..beleş istiyorsun
07 Kasım 2017, 22:24

E
Sen ozaman ucuz yem ver ucuz mazot ver millete ucuz et üretsin sayın bakan

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ