Bakan Çelik, tarım sektöründe bütçeyi zorladık!

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) tarafından Türkiye'de tarım öğreniminin 171'inci yılı dolayısıyla "Türkiye'nin hayvansal üretimi" sempozyumu düzenlendi.

Bakan Çelik, tarım sektöründe bütçeyi zorladık!

Düzenlenen sempozyumda konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarım sektörünün büyümesi, gelişmesi için devletin mali bir seferberlik içerisinde bulunduğunu söyledi. Çelik, bütçenin imkanlarını tarım sektörü için zorladıklarını ifade ederek, 2003-2016 arasında hayvancılığa 20,7 milyar lira olmak üzere toplam 90,2 milyar lira tarımsal destek verdiklerini belirtti.

Çelik, 15 bin çiftçiye hibe desteği sağladıklarını, üreticiye bu yıl 12,8 milyar lira nakdi destek vereceklerini ifade ederek, "Sulama ve toplulaştırmayı tek elde toplayıp, aynı anda projelendirip sulama ile arazi toplulaştırmasının da bittiği bir sürecin yaşanması için hazırladığımız yasal düzenlememiz Meclise intikal etmek üzere Bakanlığımızdan çıktı" diye konuştu.

Milli Tarım Projesi ile tarım sektöründe birçok yeniliğe imza atılacağını belirten Çelik, şunları söyledi:

"Türkiye'de bütün bölgelerde şap ile ilgili aşı kampanyasını başlattık ama hayvanların geçişi ile ilgili Adana'dan Samsun'a bir hat çekerek bu hattın batısına geçerken dinlenme istasyonlarında hayvan refahı ve sağlığı açısından gerekli kontroller yapılmadan geçiş sağlanmayacak. İlk etapta böyle bir uygulama, kısa süre sonra da tüm Türkiye'nin ari bölge haline getirilmesi ile ilgili çalışmalarımızı tamamlamış olacağız."
Yorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
11 Ocak 2017, 00:49

hakan
Allah'tan zorlamişsiniz , zorlanmiş hali buysa,zorlamasaydiniz suriyelilerle trafik ışıklarındaydık şimdi.
10 Ocak 2017, 21:53

Personel Alımları

Vet.Sağlık Teknisyeni
Sayın Bakanım boş norm kadrolara kadro ihdası noktasında da biraz zorlamanızı bekliyoruz.Çoğu İlçe Tarım da personel yetersizliği var Kadro bekleyen Veteriner Sağlık Teknisyenleri-Teknikerleri,Mühendisler(ziraat,gıda),Veteriner hekim Devamı..Sayın Bakanım boş norm kadrolara kadro ihdası noktasında da biraz zorlamanızı bekliyoruz.Çoğu İlçe Tarım da personel yetersizliği var Kadro bekleyen Veteriner Sağlık Teknisyenleri-Teknikerleri,Mühendisler(ziraat,gıda),Veteriner hekimler olarak.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ