1 Milyon Düve dağıtılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 300 koyun projesine ilişkin, "Proje kapsamında koyunların dağıtımına nisan ayında başlamayı planlıyoruz. Ayrıca 1 milyon düve temin projesini de hayata geçireceğiz." dedi.

1 Milyon Düve dağıtılacak

Bakan Fakıbaba ve beraberindekiler Adııyaman esnafını ziyaret ederek, sorunlarını dinledi. Bu kapsamda bir çay ocağına oturup esnafla birlikte çay içen Fakıbaba, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kalkınma Destekleme Projeleri'ni en yakın zamanda açıklayacaklarını kaydeden Fakıbaba, "Bütün projeleri toplayacağız ve toplanan projeleri değerlendireceğiz. Kırsal kalkınma projeleri kapsamında geçen yıldan beri çok güzel projeler yapılıyor. İnşallah bu yıl da ona start vereceğiz." ifadelerini kullandı.

1 MİLYON DÜVE PROJESİ GELİYOR

300 koyun projesine ilişkin bilgeler veren Fakıbaba, "Proje kapsamında koyunların dağıtımına nisan ayında başlamayı planlıyoruz. Ayrıca 1 milyon düve temin projesini de hayata geçireceğiz." dedi.

Doğum yapmamış dişi inek yavrusuna düve deniyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
13 Mart 2018, 12:31

Vay Canına

Ali Satılmış
Yani Türkiye'de yaşayan her 8 kişiden birinin bir düvesi olacak. Şimdiden tüylerim diken diken oldu.
10 Mart 2018, 18:32

zaten yapılıyor

besici
tarım kredi yıllardır sıfır faizli koyunda veriyor düvede. bırakın yeni projeri.. hayvancılığı tarım kredi yönetsin işler düzelir..bakanlıkta proje var icraat yok
10 Mart 2018, 18:30

tarım kredi

çiftci
eskiden tarım kredi haberleri okuyorduk.. ne oldu.. tarım kredi de her şey yolunda mı. genel kurullar la ilgili haber yapmıyacakmısınız... tarımdan haber ekibine cümleten selamlar

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Bakanlığı HABERLERİ