TMO’nun hububat ithalat yetkisi kolaylaştırıldı!

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin hububat ithalat yetkisi kolaylaştırıldı. Hububat ithalatı için daha önce Hazine Müsteşarlığının bağlı bulunduğu Bakanlığın ve Maliye Bakanlığının uygun görüşü üzerine Tarım Bakanlığı tarafından görevlendirilen TMO, artık ilgili bakanlıktan uygun görüşü ve görevlendirme kararı almadan hububat ithalatı yapabilecek.

TMO’nun hububat ithalat yetkisi kolaylaştırıldı!

TMO'ya, ilgili bakanlık uygun görüşü ve görevlendirme kararı almadan hububat ithalatı serbestliği tanıyan Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre TMO, gerektiğinde peşin veya kredili olarak hububat ithalatı yapabilecek.

TARIMDAN HABER
Yorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
29 Temmuz 2017, 13:04

hakan
Abartısız olarak söylüyorum FETÖ'cü vatan haini şerefsizlerden sonra şu an memleketin en önemli 2. meselesi tarım olmalı.Şu an boşa geçen zaman 3-4 seneye kalmadan karşımıza çok daha şişkin şekilde çıkacak.İpin ucu filan kalm Devamı..Abartısız olarak söylüyorum FETÖ'cü vatan haini şerefsizlerden sonra şu an memleketin en önemli 2. meselesi tarım olmalı.Şu an boşa geçen zaman 3-4 seneye kalmadan karşımıza çok daha şişkin şekilde çıkacak.İpin ucu filan kalmadı artık. Burası katar gibi 2 milyonluk ülke değil,karnımızı %100 ithalatla doyurmaya kalkarsak 5 senede kuruş paramız kalmaz 80 milyonuz biz! açın kendinizi artık.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tahıllar ve Baklagiller HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.