TMO 6 ay önceden buğday fiyatı açıkladı

Toprak Mahsulleri Ofisi, piyasada fiyat istikrarını sağlamak amacıyla 6 ay sonra satışa çıkaracağı ekmeklik ve makarnalık buğday fiyatlarını açıkladı.

TMO 6 ay önceden buğday fiyatı açıkladı

Konuyla ilgili olarak TMO'dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Toprak Mahsulleri Ofisi, faaliyet alanındaki ürünlerle ilgili olarak aldığı önlemlerle üretici, tüketici ve ilgili sektör lehine piyasa düzenleme görevini yerine getirmektedir. İç ve dış piyasalar yakından takip edilmekte olup piyasaların seyrine göre alınan tedbirler uygulamaya konulmaktadır.

Nitekim 2018 yılı hasat döneminin başlamasıyla müdahale alım fiyatları açıklanarak hububat alımlarına başlanmıştır. Hasatın sona ermesiyle birlikte sektörün ihtiyacının karşılanması ve piyasa fiyat istikrarının sağlanabilmesi amacıyla iç satışlara başlanacaktır.

Bu kapsamda sanayici, tüccar ve sektörün diğer paydaşlarının önümüzdeki dönemde planlamalarını daha doğru yapabilmelerini teminen 2018 yılı Ekim ve Kasım aylarında uygulanacak satış fiyatlarımız aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

Buna göre:

Ekmeklik Buğdaylar ;

- Ekim ayında 1.100 TL/Ton fiyatla,

- Kasım ayında ise 1.120 TL/Ton fiyatla,

Makarnalık Buğdaylar;

- Ekim ayında 1.160 TL/Ton fiyatla,

- Kasım ayında ise 1.180 TL/Ton fiyatla satışa verilecektir.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
26 Mayıs 2018, 21:43

Soruyor

Vatandaş
TMO GENEL MÜDÜRÜ ISMAIL KEMALOGLU ELIMIZDE KADROLU IDADE KARARI VAR ÖNCELIK BIZDEYKEN KPSS AYNI ŞARTLARDA ELEMAN ALDIN MAHKEMEYE VERMEYEN BIZLE BERABER ÇIKARILAN 22 KIŞI AFYONN TMO ISE ALINDI BUNUN HESABINI IŞALLAH BU DÜNYADA KARŞINA ÇIKAR Devamı..TMO GENEL MÜDÜRÜ ISMAIL KEMALOGLU ELIMIZDE KADROLU IDADE KARARI VAR ÖNCELIK BIZDEYKEN KPSS AYNI ŞARTLARDA ELEMAN ALDIN MAHKEMEYE VERMEYEN BIZLE BERABER ÇIKARILAN 22 KIŞI AFYONN TMO ISE ALINDI BUNUN HESABINI IŞALLAH BU DÜNYADA KARŞINA ÇIKAR ÇIKMAZ IŞE ÖBÜR DUNYADA HEPIMIZIN COLUK ÇOCUĞUMUZUN HAKKI 2 YAKANDA OLACAK 10 YIL ÖNCE ISTIFA ETTIN TEKRAR KURUMA GELIP TAZMINATLAR ESKIYE DÖNÜK MAAŞ FARKLARI 5 TRILYON BULUYOR ELBET HESABINI SORAN BIRI OLUR IŞALLAH 24 MILLET UYANIR GEREKEN DERS VERILIR TÜH BITMEMIS YETIMIN HAKKINI YIYENLERE HESAP SORULUR.
26 Mayıs 2018, 17:31

İthalat delisi bakanlığımız

İlçe Müdürü
Bir kilo buğday 1,1 TL Bir bardak çay 1,5 TL ONDAN SONRA NİYE SAMAN İTHAL EDER DURUMA DÜŞÜYORUZ? NİYE TARIM YAPSIN Kİ VATANDAŞ?

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tahıllar ve Baklagiller HABERLERİ