Mısır üreticileri: TMO’dan fiyat bekliyor!

Çukurova'da mısır hasadı devam ediyor. Mısır üreticileri, TMO'nun açıklayacağı fiyatı bekliyor.

Mısır üreticileri: TMO’dan fiyat bekliyor!

Türkiye'nin önemli tarım merkezlerinden Çukurova'da, ağustos ayının ilk haftasında başlayan mısır hasadı devam ediyor. Ülkenin mısır ihtiyacının yüzde 17'sini karşılayan Adana'da, yaklaşık bir milyon dekar alana ekilen mısırın yüzde 40'ının hasadı yapıldı. İlk hasatta 76 kuruştan açılan fiyat, 72 kuruşa kadar geriledi. Fiyattan memnun olmayan çiftçiler, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) açıklayacağı rakamı bekliyor.

Kaynak: Dünya
Yorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
21 Ağustos 2017, 23:28

Koltuk sevdasi

Tmo
Koltuk tatli gelmiş olabilirmi bekleyen arkadaş
21 Ağustos 2017, 20:15

Bekliyor

Cıfci
TMO ZAMANİNDA CİFCİNİN KARA GÜN DOSTUYDU ŞİMDİ TMO GENEL MÜDÜRLÜĞÜN AMACİ TMO ALİMDAN ÇEKMEK VE MILLETİ TEFECİNİN ELİNE KOYMAK 10 SENE ÖNCE YİNE BU GENEL MÜDÜR VARDİ KENDİ İSTEĞİYLE HIKÜMET ALİM POLİTAKASİ NEDENİYLE Devamı..TMO ZAMANİNDA CİFCİNİN KARA GÜN DOSTUYDU ŞİMDİ TMO GENEL MÜDÜRLÜĞÜN AMACİ TMO ALİMDAN ÇEKMEK VE MILLETİ TEFECİNİN ELİNE KOYMAK 10 SENE ÖNCE YİNE BU GENEL MÜDÜR VARDİ KENDİ İSTEĞİYLE HIKÜMET ALİM POLİTAKASİ NEDENİYLE İSTİFA ETTİ 2016 TEKRAR GELDİ İYİYSE NEDEN GİTTİ KÖTÜYSE NEDEN GELDİ HÜKÜMET AYNİ HÜKÜMET.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tahıllar ve Baklagiller HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.